Jump to content
Che

Oare cu ce se ocupa unii ?

Recommended Posts

M-am dus azi la banca sa intreb de niste comisioane si inaintea mea intrase unul imbracat la patru ace, 35-40 de ani, telefon de ultima generatie, frezat, ochelari de soare etc. proaspat coborat dintr-un mercedes alb, foarte frumos (inainte sa intru in banca m-am dus sa-i admir mercedesu' si inauntru era o bunaciune care il astepta pe "iuby").

Dureaza ceva si, intr-un final, este chemat la ghiseu. Avea o sacosa mare de bani si incepe sa scoata din ea TEANCURI de bani si cand zic teancuri pai chiar erau teancuri. O gramada de teancuri de bani, bancnote de 200 de lei toate. Si i le pune cate unu aleia pe ghiseu si la urma aia ii zice ceva de genul:

" - Asa, da, scuzati de intarziere. Impozitu', nu ? ("Impozitu'" ?!?!?!)

- Da, impozitu'."
Bai, am ramas masca !

Stiu ca e un topic de prosteala dar chiar nu ma pot abtine sa nu intreb:

Oare cu ce se ocupa unii ?

P.S. Era roman, nu era rrom, daca conteaza la ceva. Nu e persoana publica, nu l-am vazut niciodata. Ma asteptam sa-i zica pe nume aia de la ghiseu ca sa dau un search pe google sa vad de curiozitate in ce domeniu lucreaza dar nimic, i-a luat buletinul si nu a zis nimic.

Link to comment
Share on other sites

Daca il intrebi, iti va spune sigur ca si-a inceput viata de antreprenor facand iteme de CS:GO care le-a vandut si profitul l-a investit pe Forex. Acolo a folosit un bot bazat pe o retea neuronala si a facut multi bani. Majoritatea ii tine in conturi off-shore dar mai da si el de mila ceva statului Roman sa nu bata la ochi. La muiere, ca sa nu-i faca scandal, i-a setat o retea de dropshipping cu margele si i-o angajat niste content writers de incredere. Are asa de multi bani incat o trebuit sa isi alcatuiasca o metoda bazata pe sirul lui Fibonacci ca sa se descurce la tinut evidenta hartiilor de 200 lei. Are si un front, ca sa nu bata la ochi, un cabinet stomatologic unde ca sa nu plateasca o contabila a facut 4 ani de facultate, mai ales ca a fost pasionat si de metode de criptografie.

 

P.S. - omul defapt era aelius. Are pula mare si e gigolo - face bani de pe cougars

Edited by QuoVadis
  • Like 2
  • Upvote 14
Link to comment
Share on other sites

@gigiRoman La Banca Transilvania. Nu prea parea muncit si nici genul care sa aiba trei facultati si nici fata de contabil nu avea. Avea fata mai mult de patron de restaurant/terasa, genul smecheras cu 2-3 amante insa vorbea frumos si era foarte civilizat si politicos, cu bun simt etc. avea un aspect foarte ingrijit pana la cel mai mic detaliu, proaspat barbierit si frezat la milimetru.

 

@alezu2000 Stii ca chiar voiam sa-l intreb ? :))

Edited by Che
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Che said:

avea un aspect foarte ingrijit pana la cel mai mic detaliu, proaspat barbierit si frezat la milimetru.

Vrei sa-l futi?

 

Sigur nu pune interbari pe rst de genul "oare cu ce se ocupa unii" ?

Altii in loc sa intrebe cu ce se ocupa unii, isi gasesc ei ceva cu care sa se ocupe sa se duca si eu cu sacosa la banca ;(

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Che said:

M-am dus azi la banca sa intreb de niste comisioane si inaintea mea intrase unul imbracat la patru ace, 35-40 de ani, telefon de ultima generatie, frezat, ochelari de soare etc. proaspat coborat dintr-un mercedes alb, foarte frumos (inainte sa intru in banca m-am dus sa-i admir mercedesu' si inauntru era o bunaciune care il astepta pe "iuby").

Dureaza ceva si, intr-un final, este chemat la ghiseu. Avea o sacosa mare de bani si incepe sa scoata din ea TEANCURI de bani si cand zic teancuri pai chiar erau teancuri. O gramada de teancuri de bani, bancnote de 200 de lei toate. Si i le pune cate unu aleia pe ghiseu si la urma aia ii zice ceva de genul:

" - Asa, da, scuzati de intarziere. Impozitu', nu ? ("Impozitu'" ?!?!?!)

- Da, impozitu'."
Bai, am ramas masca !

Stiu ca e un topic de prosteala dar chiar nu ma pot abtine sa nu intreb:

Oare cu ce se ocupa unii ?

P.S. Era roman, nu era rrom, daca conteaza la ceva. Nu e persoana publica, nu l-am vazut niciodata. Ma asteptam sa-i zica pe nume aia de la ghiseu ca sa dau un search pe google sa vad de curiozitate in ce domeniu lucreaza dar nimic, i-a luat buletinul si nu a zis nimic.

Patroneaza o mare firma de videochat. Aia de il astepta in mercedes e contabila.

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2018 at 5:41 PM, Che said:

@gigiRoman La Banca Transilvania. Nu prea parea muncit si nici genul care sa aiba trei facultati si nici fata de contabil nu avea. Avea fata mai mult de patron de restaurant/terasa, genul smecheras cu 2-3 amante insa vorbea frumos si era foarte civilizat si politicos, cu bun simt etc. avea un aspect foarte ingrijit pana la cel mai mic detaliu, proaspat barbierit si frezat la milimetru.

 

@alezu2000 Stii ca chiar voiam sa-l intreb ? :))

Iti dai seama cum se uitau femeile, daca tu l ai analizat atat? :/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...