Jump to content
popix

Mineri Antminer s9

Recommended Posts

Salutare si bine v-am regasit ca sa zic asa. ( am lipsit de prin 2011).  Am nevoie de o parere de la voi : la ora actuala s-ar merita o investitie de vreo 5000 de euro intr-o ferma de mineri antminer s9? Nu mai sunt la curent cu noutatile ca sa zic asa , orice sfat e binevenit. Ce monede as putea sa minez cu s9? Cam cati bani ar produce 1 miner? Va multumesc anticipat! 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, QuoVadis said:

Nu fi rau! Una este google si alta sunt userii care  au experienta si se ocupa de asa ceva. Am vazut si eu calculatoarele de mai sus, dar totusi mai e nevoie si de parerea celor care sunt implicati direct.  Multumesc pt efortul de a cauta link-urile respective. Cu respect! 

Link to comment
Share on other sites

Nu prea mai e avantajos sa minezi acum, avand in vedere pretul bitcoinului, care e foarte jos. Eu iti recomand sincer sa cumperi BTC direct si sa astepti sa creasca ( daca mai creste ), fara sa te mai stresezi cu mineri, curent.

In iarna si eu am vrut sa cumpar antminer, dar de banii aia am cumparat btc de 3000 dolari, la pretul de 12500 dolari/btc...am mai facut ceva trade-uri cu verge si ripple...si aproape mi-am dublat bitcoinii..acum astept sa creasca, avand in vedere ca, crypto este o investitie pe termen lung.

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2018 at 6:07 PM, popix said:

Salutare si bine v-am regasit ca sa zic asa. ( am lipsit de prin 2011).  Am nevoie de o parere de la voi : la ora actuala s-ar merita o investitie de vreo 5000 de euro intr-o ferma de mineri antminer s9? Nu mai sunt la curent cu noutatile ca sa zic asa , orice sfat e binevenit. Ce monede as putea sa minez cu s9? Cam cati bani ar produce 1 miner? Va multumesc anticipat! 

 

nop, asteapta noile variante de la innosilicon pe 7nm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...