Jump to content
GiurgiuCity

Am un ghid de vanzare

Recommended Posts

Avand in vedere ca va purtati ca niste copii care ati fost jigniti in trecut si sunteti ....daca pe viitor vi se intampla ceva rau sa nu ziceti de ce :) Va multumesc se poate inchide... P.s apropo nu stau in Giurgiu si nu sunt insurat :)

Topicul se poate inchide ,am impresia ca suntem pe un forum de mistocari ,seara manaca fasole si acum are basini pe net :)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GiurgiuCity said:

Avand in vedere ca va purtati ca niste copii care ati fost jigniti in trecut si sunteti ....daca pe viitor vi se intampla ceva rau sa nu ziceti de ce :) Va multumesc se poate inchide... P.s apropo nu stau in Giurgiu si nu sunt insurat :)

Topicul se poate inchide ,am impresia ca suntem pe un forum de mistocari ,seara manaca fasole si acum are basini pe net :)

 

tl;dr version: Treaba e ca esti prea prost ca sa intelegi cat esti de prost. 

 

Termenul de prostie/stupiditate (stupidity) provine din latinescul „stupere” care inseamna stupefiere (ex. uimire, uluire, toate intr-o lentoare pana la incremenire). Intr-o definitie aplicabila in cazul de fata, prostia se refera la capacitatea scazuta de a realiza concordanta intre scopurile pe care ni le propunem si mijloacele de atingere a lor. Esti luat la pula pentru ca esti prost. Prost pentru ca ai creat un asemenea lucru in primul rand, prost pentru ca il numesti "ghid", prost pentru ca intrebi aici cum sa il "promovezi", prost pentru ca vrei sa impartasesti din prostia-ti si altor prosti. Si nu in ultimul rand, prostul daca nu-i fudul, nu-i prost destul, dovada mai sus. Prostule!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...