Jump to content
spider

Site in wp de 10k euro... intrati sa va minunati :)

Recommended Posts

In plm cine administreaza banii nostri, dubios cum de nu au platit 10 milioane de euro ptr site.. mindfuck.

 

Quote

Fiica unui primar din Vrancea, prinsă la volan după ce a consumat droguri

ce botik are gagika// :wub:

 

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/cum-a-fost-prinsa-o-soferita-aflata-sub-influenta-drogurilor-in-bucuresti.html

 

uiIfMGV.jpg

Edited by spider
  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, lzomedia said:

mai 10k pentru site-ul asta mie chiar nu mi se pare mult , intradevar este un site pe wp , dar tinind cont ca in pretul asta intra dezvoltare, project management , content entry , mi se pare o suma rezonabila 

 

N-ai nevoie de un site ca ala?

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, lzomedia said:

mai 10k pentru site-ul asta mie chiar nu mi se pare mult , intradevar este un site pe wp , dar tinind cont ca in pretul asta intra dezvoltare, project management , content entry , mi se pare o suma rezonabila 

Esti constient ca oricine cu jumate dintr-un sfert de neuron functional este capabil sa faca un site de genul asta cu un webhost si cu o tema premium de 15$ ? Btw la cum arata site-ul ala nici 15$ nu as da pe tema aia.

  • Upvote 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, lzomedia said:

mai 10k pentru site-ul asta mie chiar nu mi se pare mult , intradevar este un site pe wp , dar tinind cont ca in pretul asta intra dezvoltare, project management , content entry , mi se pare o suma rezonabila 

Dezvoltare: Cumpara tema de pe themeforest (deși sincer nici nu e la nivel de themeforest...)
Project management: Copy-paste la ce au trimis ăia de la CJ referitor la paginile site-ului
Content entry: Copy-paste de la CJ

 

10.000 de euro? I-auzi, pula mea!

Plus că, ok, sunt firme care ar fi luat pe un site similar și pe 30.000, dar, din nou, pula mea, când cheltui banii publici te gândești că poate dacă un lucru face 500 de euro, tu nu îl iei cu 10.000 sau 30.000, că nu sunt banii mă-tii.

Edited by jreister
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

E un pret decent pentru o companie care are de platit chirie, TVA, salarii/pretentii nesimtite, asigurari private de sanatate, sala de jocuri, mac-uri si alte fite pentru angajati. Cred ca nu stiti cat dureaza o comunicare cu o institutie publica, probabil munciti pe task-uri de 5$ pe fiverr. Site-ul nu are probleme tehnice, e responsive, e optimizat, continutul de calitate (nu  lorem-ipsum); cu exceptia traducerii ce se rezolva in doua linii de cod, site-ul e ok.

P.S.: cautati cat costa designul unei pagini in format sketch/psd pe site-urile de specialitate. (+ conversia html/css)

Edited by cikek
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
3 hours ago, cikek said:

E un pret decent pentru o companie care are de platit chirie, TVA, salarii/pretentii nesimtite, asigurari private de sanatate, sala de jocuri, mac-uri si alte fite pentru angajati. Cred ca nu stiti cat dureaza o comunicare cu o institutie publica, probabil munciti pe task-uri de 5$ pe fiverr. Site-ul nu are probleme tehnice, e responsive, e optimizat, continutul de calitate (nu  lorem-ipsum); cu exceptia traducerii ce se rezolva in doua linii de cod, site-ul e ok.

P.S.: cautati cat costa designul unei pagini in format sketch/psd pe site-urile de specialitate. (+ conversia html/css)

Ce? :) 

 

 

LE:

 

Adica .. eu si neamu mortilor mei prezenti si viitori au platit pentru sala de jocuri, mac, fite, o firma beton pentru un proiect de cacat, comunicare cu statul si wordpress upload (eventual install by click)? Asta argumenteaza 10.000 Euro? Te rog .. ai putina decenta.

Edited by vatman32
sa nu fie totusi +1 amboulea..
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, cikek said:

E un pret decent pentru o companie care are de platit chirie, TVA, salarii/pretentii nesimtite, asigurari private de sanatate, sala de jocuri, mac-uri si alte fite pentru angajati. Cred ca nu stiti cat dureaza o comunicare cu o institutie publica, probabil munciti pe task-uri de 5$ pe fiverr. Site-ul nu are probleme tehnice, e responsive, e optimizat, continutul de calitate (nu  lorem-ipsum); cu exceptia traducerii ce se rezolva in doua linii de cod, site-ul e ok.

P.S.: cautati cat costa designul unei pagini in format sketch/psd pe site-urile de specialitate. (+ conversia html/css)

Tu esti retardat sau cum ca nu inteleg? Au fost tot aici pe forum postate site-uri ale unor institutii din babuin land cu teme de wp nulled, esti incredibil de dobtic daca tu cauti argumente sa justifici faptul ca 10k este o suma ok pentru gunoiul ala de site

Edited by RAZOR1g
  • Upvote 2
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cikek said:

E un pret decent pentru o companie care are de platit chirie, TVA, salarii/pretentii nesimtite, asigurari private de sanatate, sala de jocuri, mac-uri si alte fite pentru angajati. Cred ca nu stiti cat dureaza o comunicare cu o institutie publica, probabil munciti pe task-uri de 5$ pe fiverr. Site-ul nu are probleme tehnice, e responsive, e optimizat, continutul de calitate (nu  lorem-ipsum); cu exceptia traducerii ce se rezolva in doua linii de cod, site-ul e ok.

P.S.: cautati cat costa designul unei pagini in format sketch/psd pe site-urile de specialitate. (+ conversia html/css)

 

Cat esti de naiv sa crezi ca site-ul respectiv ar fi fost facut in conditiile descrise de tine? ... fabulos!

 

Quote

Detected WordPress Plugins: Gtranslate; Contact Form 7; Cookie Notice; Sitepress Multilingual Cms; WPml Cms Nav; W3 Total Cache.

:O)

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cikek said:

E un pret decent pentru o companie care are de platit chirie, TVA, salarii/pretentii nesimtite, asigurari private de sanatate, sala de jocuri, mac-uri si alte fite pentru angajati. Cred ca nu stiti cat dureaza o comunicare cu o institutie publica, probabil munciti pe task-uri de 5$ pe fiverr. Site-ul nu are probleme tehnice, e responsive, e optimizat, continutul de calitate (nu  lorem-ipsum); cu exceptia traducerii ce se rezolva in doua linii de cod, site-ul e ok.

P.S.: cautati cat costa designul unei pagini in format sketch/psd pe site-urile de specialitate. (+ conversia html/css)

Da, dar când tu reprezinți sectorul public și nu pe cel privat, ai responsabilitatea să gestionezi cât mai bine posibil bugetul ăla pe care îl ai la dispoziție, că sunt banii oamenilor de rând. Când sunt banii tăi colaborezi cu cine vrei tu, poți să dai și 30k pe un site, dar când sunt bani publici îi cheltui în funcție de priorități și nevoi. Că nu o să apară cu siguranță acum la știri HUNGER RATE DROPS TO 0% IN VRANCEA COUNTY după ce s-a făcut site-ul pulii. 

 

Dar despre ce vorbim totuși, suntem în Romulania. 

Edited by jreister
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jreister said:

Da, dar când tu reprezinți sectorul public și nu pe cel privat, ai responsabilitatea să gestionezi cât mai bine posibil bugetul ăla pe care îl ai la dispoziție, că sunt banii oamenilor de rând. Când sunt banii tăi colaborezi cu cine vrei tu, poți să dai și 30k pe un site, dar când sunt bani publici îi cheltui în funcție de priorități și nevoi. Că nu o să apară cu siguranță acum la știri HUNGER RATE DROPS TO 0% IN VRANCEA COUNTY după ce s-a făcut site-ul pulii. 

 

Dar despre ce vorbim totuși, suntem în Romulania. 

 

Sau ceva mai concret: in 2016 mai putin de o treime din Vrancea avea canalizare - http://catcostaclujul.ro/harta-canalizarii-romaniei-la-inceput-de-2016/

 

Traiasca doua scanduri si frunzele de porumb #BabuinLand

 

Edited by QuoVadis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca cei 10k chiar au fost folositit si putem face calcule :

1 din cate vad nu este o tema luata de pe themeforest  => a fost codat de la 0, un programator minim in romania unul cat de cat ok are un salariu de cel putin 1k, punem taxele pe care firma le plateste ajungem la un 2k, content entry 1k, deja sunt 3 , mai pui design si ala un 2-3 k , ajungi la un profit de 3 mii pentru cel care a facut contractul mi se pare destul de realist pretul si totul.

daca voua va place sa faceti site-uri pe 200 de euro asta e cu totul alceva .

uite alt site facut to in wordpress unde bugetul cu totul a fost de 15k si cu firma din india !

cobasliat . com 

 

Edited by lzomedia
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, lzomedia said:

uite alt site facut to in wordpress unde bugetul cu totul a fost de 15k si cu firma din india !


cobasliat . com 

 

 

Pai asta vad ca e subsidiar @roche, gigant farmaceutic cu venituri de aproape 100 miliarde Euro ...

   
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu tot nu inteleg ce mare kk e asta de merita atata discutie.

 

Baiatul a cumparat un site de kk si a platit cam mult.

 

Sa zicem ca cel mai ieftin, legal, faci site-ul pe 3.000€. Asta inseamna ca potential s-a furat 7.000.

7.000 impartit intre firma, consilieri, plm e aproape nimic.

 

De 7000 nici un logan nou nu iti cumperi.

 

De baietii mari care au furat mai calumea nu zice nimeni nimic?

 

Udrea de ex a furat de la stat 1.74milioane € (248 de ori mai mult)

si asta intr-o singura schema.

 

Mazare care a furat

2.9milioane € (414 ori 7.000)

1.4 milioane € (200 ori)

etc.

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...