Jump to content
AndrusKanu

Samsung vs Huawei

Recommended Posts

Salut,

Sa zicem ca am buget 1200 lei maxim, ce telefon mi-ati recomanda sa achizitionez. Din ce am cautat as opta intre Samsung Galaxy A6 (2018) si Huawei P20 Lite, insa nu m-am decis inca.

Nu am avut si nu am folosit niciun device pe android, de asta habar nu am ce as putea sa aleg. 

Daca aveti alte recomandari in afara de cele doua, nu ezitati. 

Multumesc!

Edited by AndrusKanu
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrusKanu said:

Salut,

Sa zicem ca am buget 1200 lei maxim, ce telefon mi-ati recomanda sa achizitionez. Din ce am cautat as opta intre Samsung Galaxy A6 (2018) si Huawei P20 Lite, insa nu m-am decis inca.

Nu am avut si nu am folosit niciun device pe android, de asta habar nu am ce as putea sa aleg. 

 

Salut . Samsung A6 , dar varianta + este foarte ok :) ti-l recomand.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ThaiFight said:

  @aismen din ce zici tu aici ,se ridica peste bugetul lui . motiv pentru care i-am recomdat un Samsung A6 +  , care dupa parerea mea este foarte ok  :) 

 

Xiaomi Mi A2 - Android One in bugetul asta, 1200, sau un Nokia 6 sau ce este in bugetul asta, tot asa, Android One.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, AndrusKanu said:

Vreau sa cumpar pentru tata, nu renunt la iPhone pentru nimic. :D

Nu prea am incredere in Xiaomi, astept sa vad ce oferte apar de blackfriday. Stiti cumva pe emag la ce ora se da drumul? 

Și minunatul tău iPhone este fabricat in China, ca 99% din toate electronicele. Xiaomi este un brand respectat la nivel global, la noi mai are până își face loc în mintea melteanului care consideră că numai Samsung și Apple sunt telefoane d'omle.

 

Dacă Google a avut încredere în Xiaomi să îi accepte in programul Android One, ce mai rămâne de spus?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Idolatria secolului 21.

Venerarea obiectelor.

Sufletul bietului ateu tre sa aiba si el ceva.

Da-le-n mortii lor de telefoane.

Ne ocupam aproape in totalitate memoria cu niste alegeri care nu duc nicaieri.

"Cate drumuri, deschise, atatea perspective false" - Parazitii - Concentrati in metropole.

Cel mai naspa e ca unii oameni trateaza alti oameni ca pe niste obiecte si pe partea cealalta viseaza ca gadgeturile lor prind viata.

S-au dus vremurile cand te jucai cu hc-85 ii dadeai sa sara. Acum iti iei ultimul model de telefon, iar atunci cand apare unul nou te simti ca ultimul sarac de pe planeta.

Trebuie o schimbare de perspectiva.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AndrusKanu said:

Nu contest ca n-ar fi bune Xiaomi, dar am un prieten care lucreaza in service gsm si asta ar fi parerea lui.

Mai devreme l-am intrebat.

Dovada: 


Eu: Ce zici de Xiaomi? 
El: Iei droguri?

:|

Prieten care lucrează la service GSM aka orice băiețaș care îl duce capul să decodeze de pe rețea sau să flashuiească cu SP Flash Tool sau Odin... Haide man, fă și tu research, citește articole de la publicații cu prestigiu, lasă părerea tuturor habarniștilor.

Link to comment
Share on other sites

Revin, am fost pe emag la 2 min maxim dupa ce s-a dat drumul. Produsele cu preturi bune au fost direct stoc epuizat, desi spuneau ca au 500-2000 buc.

Am luat pana la urma un A6+ (2018) cu 999 lei.

Concluzie dupa ce m-am uitat peste cateva produse din diferite categorii: sunt reduse cam la fel in oricare perioada a anului, poate un 100 Lei mai mult de blackfriday.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frankly speaking samsung has lost its charm nowadays. The market is full of so many batter options such as oppo vivo huawei and what not. Moreover samsung phones has a nice process to download audio from soundcloud but are highly prone to face freezing of screens and less ram in low budget phones. So at anytime i would recommend huawei

Edited by novajones001
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, novajones001 said:

Frankly speaking samsung has lost its charm nowadays. The market is full of so many batter options such as oppo vivo huawei and what not. Moreover samsung phones are highly prone to face freezing of screens and less ram in low budget phones. So at anytime i would recommend huawei

I agree, Samsung midrange and lowend phones are on the brink of usability when new, and when one year or more passes, the experience becomes very sluggish. It's due to their poor UI on top of android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...