Jump to content
Furnicarul

Python

Recommended Posts

Salut ! Sunt incepator..Nu demult am inceput cu scripting-ul si vreau sa va intreb..De unde pot invata sa fac scripturi bune, arhive ca eu gasesc numai din astea basic si nimic nou

Am reusit sa fac un Dictionary attack pentru gmail, email-spammere, un NMAP simplu si cam atat...As vrea sa invat cum sa fac scripturi/arhive pentru SSH Scan, lucruri din astea mai avansate.

Stiti de unde as putea sa invat ?

Link to comment
Share on other sites

Uite, sa nu spui ca suntem rai si te injuram direct.

 

- De ce toti vreti sa faceti "chestii dinastea mai avansate" fara sa invatati?

- Ce vrei sa faci de fapt, sa inveti IT (un limbaj de programare, o chestie), sau sa strici lucruri? Ori sa mergi la inchisoare pentru un server spart?

 

Daca vrei sa inveti ceva care sa te ajute pe viitor, iti putem da ceva manuale sau te putem indruma de unde sa incepi. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Furnicarul said:

@aelius Da as vrea sa invat dar nu stiu de unde..Vreau sa progresez si sa invat lucruri mai avansate..Am stat toata ziua pe net si nu am gasit nimic nou si concret

 

Ca să faci de-alea trebuie să ai cunoștințe cel puțin medii despre networking, cum funcționează un server... Just saying.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...