Jump to content
Nytro

Black Friday

Recommended Posts

15 minutes ago, Nytro said:

Ati gasit ceva interesant si redus pe bune?

In cateva minute, la 00:00, ar trebui sa inceapa la PCGarage, dar a crapat deja si nu se incarca.

Edit: Merge. Greu, dar merge.

Și eu aștept la PCG, poate prind un ssd m2 ceva, dar nu prea le merge serverul

Link to comment
Share on other sites

Am fost pe emag la 2 min maxim dupa ce s-a dat drumul. Produsele cu preturi bune au fost direct stoc epuizat, spre exemplu iPhone X, Galaxy S8, Huawei P20 Lite si Xbox One S 1TB, desi spuneau ca au 500-2000 buc.

Am achizitionat pana la urma un A6+ (2018) cu 999 lei.

Concluzie dupa ce m-am uitat peste cateva produse din diferite categorii: sunt reduse cam la fel in oricare perioada a anului, poate un 100 Lei mai mult de blackfriday.

Edited by AndrusKanu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AndrusKanu said:

Am fost pe emag la 2 min maxim dupa ce s-a dat drumul. Produsele cu preturi bune au fost direct stoc epuizat, spre exemplu iPhone X, Galaxy S8, Huawei P20 Lite si Xbox One S 1TB, desi spuneau ca au 500-2000 buc.

Am achizitionat pana la urma un A6+ (2018) cu 999 lei.

Concluzie dupa ce m-am uitat peste cateva produse din diferite categorii: sunt reduse cam la fel in oricare perioada a anului, poate un 100 Lei mai mult de blackfriday.

Sa inteleg ca pana la urmă  mi-ai ascultat sfatul ?  A6+ :) să-l folosești sănătos. 

Edited by ThaiFight
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gigiRoman said:

Acum am comandat si eu unul. 

 

43 minutes ago, ThaiFight said:

Sa inteleg ca pana la urmă  mi-ai ascultat sfatul ?  A6+ :) să-l folosești sănătos. 

Sa zicem, probabil as fi luat Huawei daca mai era pe stoc, desi tot eram in dubii. Cumva in interiorul meu imi doream sa nu mai fie pe stoc. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wav3 said:

@aismen vezi ca din cate stiu, nu poti pune windowsul pe acel SSD daca nu este si NvME

 

Am placa de bază cu chipset B450 de la AMD, și am primit software StoreMI (aka Enmotus Fuzedrive).

 

Cu jucăria asta o să fac din hddul cu jocuri și ssd-ul ăsta un singur drive, ce funcționează tiered, si astfel jocurile jucate cel mai frecvent mi le pune pe tier de ssd, și ce joc din an in paste tine pe hdd, și tot așa, se schimba tierele în funcție de utilizare. Concluzia e că nu va fi bootable oricum.

 

Caută despre tiered storage și softurile astea două, AMD StoreMI/Enmotus Fuzedrive

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, aismen said:

 

Am placa de bază cu chipset B450 de la AMD, și am primit software StoreMI (aka Enmotus Fuzedrive).

 

Cu jucăria asta o să fac din hddul cu jocuri și ssd-ul ăsta un singur drive, ce funcționează tiered, si astfel jocurile jucate cel mai frecvent mi le pune pe tier de ssd, și ce joc din an in paste tine pe hdd, și tot așa, se schimba tierele în funcție de utilizare. Concluzia e că nu va fi bootable oricum.

 

Caută despre tiered storage și softurile astea două, AMD StoreMI/Enmotus Fuzedrive

Nu cred ca prea merita SSD pentru jocuri. Se incarca hartile mai repede in memorie si cam pe acolo se opreste avantajul. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, M2G said:

Nu cred ca prea merita SSD pentru jocuri. Se incarca hartile mai repede in memorie si cam pe acolo se opreste avantajul. 

Mai descarc câteodată și mi-ar prinde bine sa profit de cat mai mult din 1 gbps ăla din abonament, ca sa descarc și eu cu 50+mb/s

 

Cat despre jocuri, astea care au loading screens intre lumi gen MMOs sau jocuri cu lobby-uri gen CSGO, dota, astea văd îmbunătățiri considerabile, efectiv îți incarca mai repede. Asta e intenția.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...