Jump to content
AndrusKanu

Xbox One S - Store BlackFriday [urgent]

Recommended Posts

Salut,

Black Friday pe Xbox, sectiune Store. Fifa 19 la 30$ cu Gold Live. Problema e ca eu cand am instalat xbox-ul, l-am instalat pe america ca si regiune, iar acum cand am introdus datele cardului sa fac achizitia, imi cere adress Line, state si zip code, dar ma lasa sa aleg doar statele din america. Daca fac asta se face plata ok? Adica primesc codul de activare sau ce o fi? Sau dau banii aiurea si nu ma aleg cu nimc? 

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa-ti mearga. O sa primesti eroare in care-ti sugereaza sa-i contactezi pe chat. Incearca sa vorbesti cu ei, sa-ti migreze contul in alta tara, dar nu cred ca se va rezolva. Eu am avut aceeasi problema cu contul de Paypal. Contul de xbox pe USA, dar Paypal-ul si cardul pe Romania si nu a mers de nici o culoare sa platesc absolut nimic. Am cumparat Microsoft Gift Card de pe cdkey.com platind cu Paypal. Iar de pe xbox, alegi metoda de plata cu microsoft gift card.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, D3mEnT said:

Nu o sa-ti mearga. O sa primesti eroare in care-ti sugereaza sa-i contactezi pe chat. Incearca sa vorbesti cu ei, sa-ti migreze contul in alta tara, dar nu cred ca se va rezolva. Eu am avut aceeasi problema cu contul de Paypal. Contul de xbox pe USA, dar Paypal-ul si cardul pe Romania si nu a mers de nici o culoare sa platesc absolut nimic. Am cumparat Microsoft Gift Card de pe cdkey.com platind cu Paypal. Iar de pe xbox, alegi metoda de plata cu microsoft gift card.

Cont de xbox pe usa, paypal si card pe RO.Cand intru de pe un ip de ro,nu pot cumpara nimic.

Intrat cu ip de SUA, si totul a mers.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...