Jump to content
wirtz

SMS flood pe Appstore. Caut colaborator.

Recommended Posts

Am dezvoltat o aplicatie care trimite cca 3000 sms/min de pe nr personal. Probelama e ca nu gasesc o slotuie sa trimita fara numar, sa trimita gen doar cu nume, cum fac serviciile de pe net. Care ma ajuta cu treaba asta ii dau jumatate din castig dupa ce o uploadez pe appstore. App nu se va vinde, va contine reclame din adsense. Pentru contact va rog: webmaster at nationalisti ro . Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

https://stackoverflow.com/questions/11605323/how-do-some-sms-messages-transmit-the-senders-name

Stiu ca am facut la un moment dat ceva de telecom la un curs. Ideea e ca pe simul tau nu este nimic legat de numarul de telefon. Maparea se face de catre operator pe baza idului simului.

Daca tu iti schimbi cartela sim se reface maparea.

Cred ca aia care mai trimit mesaje cu nume au combinatii cu operatorii.

Edited by gigiRoman
Link to comment
Share on other sites

Daca te folosesti de retelele noastre ca simplu client poti sa uiti de idee, nu poti. Daca te folosesti de ceva bug in retea ar fi posibil cu toate ca atunci nu ai garantia stabilitatii. Exista servicii care deja ofera chestia asta, doar ca la pret de cativa centi pe mesaj.

Link to comment
Share on other sites

Nu este posibil, in schimb poti folosi aplicatia ca si free ( trimite 10 sms pe zi gratuit ) ( sunt destui sa faca flood de genul sau sa trimita fel si fel de mesaje ) O limitare standard este undeva la 50.000 sms per zi , 123 de sms-uri per minut pentru vodafone ... depasind 123 iti va da failed toate 123.

Pentru a dezvolta campanii sms marketing pe acest sistem nu este recomandat... in fond sunt ieftine in jurul a 700 de lei 30.000 sms-uri... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...