Jump to content
pvspeed

Ce se poate intampla daca fur o tema?

Recommended Posts

6 hours ago, pvspeed said:

Ce se poate intampla daca descarc o tema html5 de pe themeforest.net cu httrack si fac o tema pt WordPress cu ea?

Pot primi o amenda sau ceva de genu? 

 

Dar ce s-ar putea intampla daca o cumperi? Eu am zeci de chestii cumparate pe themeforest/codecanyon si alte platforme si majoritatea nu le-am folosit pana la urma.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
10 hours ago, aelius said:

Dar ce s-ar putea intampla daca o cumperi? Eu am zeci de chestii cumparate pe themeforest/codecanyon si alte platforme si majoritatea nu le-am folosit pana la urma.

Baga si mie vreo doua in privat, te cinstesc,

 

On: oamenii au muncit pt a scrie, cap sec

Edited by OKQL
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

:))) pvspeed, cum sa furi man, cand omul s-a chinuit sa scrie tema, iar tu furi, pt 14, dolari, doua un mec si-un cola... si un pachet de tigari

 

Edit: cere in plm, poate are cineva, ex, tex,

Edit2: nu se intampla nimic, iti fute tot, baietii stiu sa puna (c) in antet, eventual un shell

Edited by OKQL
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OKQL said:

:))) pvspeed, cum sa furi man, cand omul s-a chinuit sa scrie tema, iar tu furi, pt 14, dolari, doua un mec si-un cola... si un pachet de tigari

 

Edit: cere in plm, poate are cineva, ex, tex,

Edit2: nu se intampla nimic, iti fute tot, baietii stiu sa puna (c) in antet, eventual un shell

Daca tot "s-a chinuit omul, si tu o furi", ce e diferit dintre a fura o tema, si a o cere la altul care a platit-o?
In final e acelasi lucru, cineva foloseste o tema fara ca creatorul sa-si ia banii pe ea.
 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Omul a platit-o, si-

10 minutes ago, theandruala said:

Daca tot "s-a chinuit omul, si tu o furi", ce e diferit dintre a fura o tema, si a o cere la altul care a platit-o?
In final e acelasi lucru, cineva foloseste o tema fara ca creatorul sa-si ia banii pe ea.
 

Omul a platit-o si poate numai are nevoie de licenta, exact cum as cumpara un lucru cu chitanta, factura, si numai am ce face cu el, na ma saracule

 

Eu nu stiu, dar nu incurajez

//: exact ca la iPhone3 :)))))

:/// pt 14 dolari, convert in yeni, te fute chinezoiu in toate orificiile, muncesti aiurea

Edited by OKQL
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, theandruala said:

Daca tot "s-a chinuit omul, si tu o furi", ce e diferit dintre a fura o tema, si a o cere la altul care a platit-o?
In final e acelasi lucru, cineva foloseste o tema fara ca creatorul sa-si ia banii pe ea.
 

Ce e diferit dintre a fura un Iphone, si a cere la altul (prieten, rudenie) care a platit?
 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, theandruala said:

Faptul ca telefonul e ceva fizic, ori il folosesc eu, ori prietena/ruda.

Dar in schimb, la o tema, nu o pot folosi eu, si s-o dau si altcuiva? 🤔

 

Ba da.
https://wordpress.stackexchange.com/questions/37011/how-do-i-protect-my-premium-wordpress-app-theme-from-copying/37053#37053
https://wpdigipro.com/stop-people-from-stealing-your-work-implement-wordpress-plugin-theme-licensing/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...