Jump to content
piticut29

salut

Recommended Posts

21 minutes ago, piticut29 said:

as vrea sa invat retelistica si daca reusesc sa trec de nivel incepator sa invat despre ethical haking, 

vrey sa te anvat despre acunetix si havij sa muara dujmany nostry?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, piticut29 said:

as vrea sa invat retelistica si daca reusesc sa trec de nivel incepator sa invat despre ethical haking, 

Incepe mai intai prin a incerca sa-ti vizualizezi propriul trafic, fiinda este legal.

Iti cumperi un cablu de net, de preferat cat5, sa mearga bine.Tai un capat, si-o sa vezi ca sunt 8 fire.

CUmperi 2 mufe usb, si o sa vezi ca fiecare mufa usb are 4 pini.Conectezi firele din cablul de net la usb-urile alea, dupa 2 categorii, firele cu o sg culoare, si firele cu 2.

Dupa ce faci asta, conectezi usb-urile alea la tine in pc, deschizi 2 terminale, si in primul scrii "ping localhost", si in celalalt "ping 127.0.0.1"

O sa vezi in primul traficul trimis, si in al doilea traficul primit.

Incearca sa-l decriptezi si dupaia poti trece la ethicalhacking.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, JamesBong said:

https://www.udemy.com/learn-ethical-hacking-from-scratch/

 

Poti incepe cu asta. E o investitie destul de mica din punct de vedere financiar dar poti invata multe, tipul explica destul de bine. 

Super tare.Chiar l-am luat cu ceva timp in urma(nu am reusit sa il termin am facut cam 24% din el) si are chestii foarte interesante :)

Am luat mai multe cursuri de la Zaid ca totusi nu toata ziua e reducere 90% (desi aproape toata ziua e  :))) )

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2019 at 9:17 PM, theandruala said:

Incepe mai intai prin a incerca sa-ti vizualizezi propriul trafic, fiinda este legal.

Iti cumperi un cablu de net, de preferat cat5, sa mearga bine.Tai un capat, si-o sa vezi ca sunt 8 fire.

CUmperi 2 mufe usb, si o sa vezi ca fiecare mufa usb are 4 pini.Conectezi firele din cablul de net la usb-urile alea, dupa 2 categorii, firele cu o sg culoare, si firele cu 2.

Dupa ce faci asta, conectezi usb-urile alea la tine in pc, deschizi 2 terminale, si in primul scrii "ping localhost", si in celalalt "ping 127.0.0.1"

O sa vezi in primul traficul trimis, si in al doilea traficul primit.

Incearca sa-l decriptezi si dupaia poti trece la ethicalhacking.

nu exista alta metoda de monitorizare a traficului 

ce inseamna a decripta traficul?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, robi92filip said:

Super tare.Chiar l-am luat cu ceva timp in urma(nu am reusit sa il termin am facut cam 24% din el) si are chestii foarte interesante :)

Am luat mai multe cursuri de la Zaid ca totusi nu toata ziua e reducere 90% (desi aproape toata ziua e  :))) )

 

as vrea sa incep sa invat cu cineva care sa imi explice la inceput....nu inteleg multi termeni.....

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
1 hour ago, aismen said:

Tre sa deskarki acunetix și havij mai antai

Ai sa ."ami bag pula," uitat sa precizezi omului de kali, rusine sa iti fie

La examen am scris "'domne ajuta"' in antet :))) profa: 'ajuta-te singur'

On: ai cursuri de programare cat Dunarea

Edit: cauta in sectiunea tutoriale, cuvinte cheie, 'carti, cursuri' etc, nu-ti cauta mentor

Edited by OKQL
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, piticut29 said:

nu exista alta metoda de monitorizare a traficului 

ce inseamna a decripta traficul?

Nu boss, asa se incepe, si dupaia de ex cand mergi pe strada, pe langa o mini firma, si vezi un cablu de net, hop, tai fierul, legi la tine cu usb-urile, si iei toate parolele lor.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...