Jump to content
ThaiFight

Facebook a picat !

Recommended Posts

Facebook a picat. Utilizatorii din România, dar și din alte țări, nu pot folosi rețeaua .

 

61995255.jpg

 

Facebook a picat. Utilizatorii Facebook din România, dar și din alte țări, reclamă, miercuri, mai multe probleme la funcționarea rețelei de socializare.

Utilizatorii Facebook din Europa, dar și din alte regiuni ale lumii, reclamă faptul că nu pot posta sau nu pot răspunde mesajelor primite pe rețeaua de socializare.

“Nu pot posta pe Facebook”, “Nu pot să mă loghez pe Facebook” și “Nu pot răspunde la nicio postare”, sunt câteva dintre miile de mesaje postate de utilizatori după ce rețeaua de socializare Facebook a picat.

Potrivit unei hărți realizate în baza mesajelor furnizate de utilizatorii care reclamă probleme la funcționarea rețelei Facebook, Facebook a picat în țări din Europa, America de Nord și de Sud, dar și Asia.

62028483.jpg

 

The Sun notează, miercuri, că sunt probleme și cu cele două aplicații ale Facebook, Instagram și Messenger.

Potrivit sursei citate, legat de problemele cu care se confruntă Facebook, de mai bine de o oră, utilizatorii se plâng de un blocaj total (35%), că au probleme cu news-feed-ul (33%) sau că nu se pot loga (30%).

Pe Instagram, utlizatorii raportează probleme legate de news feed (56%), de logare (28%), dar și alt gen de probleme (14%).

Facebook, cea mai mare retea de socializare online, a mai înregistrat probleme în cursul acestui an.

Atunci, problemele au fost înregistrate în Europa, dar și în America și Asia.

 

Source https://stirileprotv.ro/stiri/ilikeit/facebook-a-picat-utilizatorii-reclama-probleme-in-romania-dar-si-in-alte-tari.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tare mi-as dori sa vad o lume fara facebook,instagram,twiter si alte cacaturi de genul. O lume in care sa vad lumea cum socializeaza in realitate, nu din spatele unui dispozitiv.O lume in care noi ca specie sa fim civilizati , pentru ca in momentul de fata nu suntem nici pe aproape. O lume in care lumea are credinta mai putin intr-un batranel din nori care arunca peste noi cu ciuma,cancer si alte boli dar totusi ne iubeste. O lume in care toti oamenii de pe aceasta planeta au parte de aer curat,sistem de  educatie (educatie nu invatamant ce se preda in ziua de azi, este materie doar ca sa te tina prost si in ceata) si o societate bine pusa la punct , din care nimeni sa nu faca profit de pe urma altor persoane, totul sa fie egal si toti sa avem dreptul la o viata decenta si corecta. Off iara sunt beat si n-am ce face :(

PS: Sfat prietenesc, nu citi tot rahatul de mai sus :(:(

PS 2 : Ma simt mai sarac fara facebook . :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
2 hours ago, MazaBoY said:

Daca viata ta se rezuma doar la ele, poti sa sti ca nu ai o  viata decenta indiferent cat de mult negi asta si vrei sa crezi ca nu e asa.  :)

https://media1.tenor.com/images/c7eac59fb909510e714e85de277ca81a/tenor.gif?itemid=5139389

 

Eu nu mai am fb de 3 luni si ma simt la fel ca inainte.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Ba astia care va aud cu inchiderea Facebook voi sunteti prosti sa mor eu, cum cacat sa se inchida un business cotat asa de sus, care se extinde si in zone precum VR sau pula mea mai stie unde. In cel mai rau caz transforma jegul asta de network in alt ceva, dar sa dispara din senin nu se va intampla, sunt interese prea mari.

 

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2019 at 5:07 PM, MazaBoY said:

Tare mi-as dori sa vad o lume fara facebook,instagram,twiter si alte cacaturi de genul. O lume in care sa vad lumea cum socializeaza in realitate, nu din spatele unui dispozitiv.O lume in care noi ca specie sa fim civilizati , pentru ca in momentul de fata nu suntem nici pe aproape. O lume in care lumea are credinta mai putin intr-un batranel din nori care arunca peste noi cu ciuma,cancer si alte boli dar totusi ne iubeste. O lume in care toti oamenii de pe aceasta planeta au parte de aer curat,sistem de  educatie (educatie nu invatamant ce se preda in ziua de azi, este materie doar ca sa te tina prost si in ceata) si o societate bine pusa la punct , din care nimeni sa nu faca profit de pe urma altor persoane, totul sa fie egal si toti sa avem dreptul la o viata decenta si corecta. Off iara sunt beat si n-am ce face :(

PS: Sfat prietenesc, nu citi tot rahatul de mai sus :(:(

PS 2 : Ma simt mai sarac fara facebook . :(

Ma, am citit cu placere, m ai bagat in lumea aia roz in care unii dintre noi spera, dar ce zici acolo, egalitatea aia nu e de fapt egalitate. Sunt profitori si oameni de care se profita, balanta ia o cu rau si bine ca toate au astea la baza si chiar si asa si astea reprezinta tot un echilibru. Praj3ala.

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2019 at 4:07 PM, MazaBoY said:

Tare mi-as dori sa vad o lume fara facebook,instagram,twiter si alte cacaturi de genul. O lume in care sa vad lumea cum socializeaza in realitate, nu din spatele unui dispozitiv.O lume in care noi ca specie sa fim civilizati , pentru ca in momentul de fata nu suntem nici pe aproape. O lume in care lumea are credinta mai putin intr-un batranel din nori care arunca peste noi cu ciuma,cancer si alte boli dar totusi ne iubeste. O lume in care toti oamenii de pe aceasta planeta au parte de aer curat,sistem de  educatie (educatie nu invatamant ce se preda in ziua de azi, este materie doar ca sa te tina prost si in ceata) si o societate bine pusa la punct , din care nimeni sa nu faca profit de pe urma altor persoane, totul sa fie egal si toti sa avem dreptul la o viata decenta si corecta. Off iara sunt beat si n-am ce face :(

PS: Sfat prietenesc, nu citi tot rahatul de mai sus :(:(

PS 2 : Ma simt mai sarac fara facebook . :(

M-ai atins la corason...😔

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...