Jump to content
BkD.Service

P20 spart

Recommended Posts

Noroc baietii! Detin un P20 (Simplu). de 7 luni si se pare ca astazi.. AM AVUT O MARE SURPRIZA! Nu m-am spart doar eu ci... si ce? Mi-am spart telefonul, s-a cam facut "bucati". Display-ul este spart, destul chiar. Problema este... macar daca ar merge, dar imi apar fel si fel de culori: gen: "bluescreen", fel si fel de porcari cand apas(numar pixeli'.. mai bine zis), si dupa cum ar fii ceva "forforescent" cand apas pe ecran. 

 

Ce-ar fii sa fac? Ziceam.. ca poate "garantia" ma ajuta intr-un fel. 

 

Pareri? Cam ce-ar fii de facut? 

Tin sa mentionez: Am un abonament la Vodafone cu acest telefon. (probabil ma vor ajuta?)

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Cei de la Vodafone te vor ajuta, contra cost bineinteles. (asta daca nu cumva ai casco la telefon, ceea ce nu prea cred).

Varianta mai cheap ar fi sa schimbi singur sau la un service de cartier display-ul (dar cred ca dupa manevra asta iti iei adio de la garantie).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, BkD.Service said:

Esti dispus sa-mi oferi 2200 RON? Sa-mi iau unul mai nou. Daca as avea ceva afaceri prin Chile,Panama... as lua altul. Multumesc frumos!

 http://prntscr.com/myglnx

 

@brdan18 Mersi frumos! O sa incerc. 

Da @iulik, de ce nu platesti tu pt prostia altora?

 

Garantia nu te ajuta cu nimic, doar daca nu ai cine stie ce prostii de casco.

E mai ieftin sa-l repari la un service de "colt", dar pierzi garantia.Daca crezi ca renteaza sa-l repari prin garantia prin vodafone, ca s-o pastrezi, go on

 

Edited by theandruala
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...