Jump to content
ap890

un site de pe care sa aflu subiectele de simulare cu o seara inainte

Recommended Posts

Salutare,stiti un site,de pe care poti afla subiectele de simulare bac 2019 la matematica  cu o seara inainte?

Va rog frumos fara ignor sau mesaje de genul::invata.

Mai am 3 luni pana la bac am timp sa invat de un 5 la mate.

p.s. Consider ca multi urasc bacul,deci va rog,un site ceva?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ap890 said:

Salutare,stiti un site,de pe care poti afla subiectele de simulare bac 2019 la matematica  cu o seara inainte?

Va rog frumos fara ignor sau mesaje de genul::invata.

Mai am 3 luni pana la bac am timp sa invat de un 5 la mate.

p.s. Consider ca multi urasc bacul,deci va rog,un site ceva?

 

Vezi pe https://gloryholefoundation.com/subiectebac2019

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
1 hour ago, theandruala said:

Cică tre sa faci ceva incantatie speciala sa visezi subiectele la bac, era aia în care trebuia sa fii "victima" unui bukake parca... 

El se viseaza Newton, sa-i pice in gura, astepta in pula mea mea panain tomna daca nu ai invatat

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mai usor cu porcariile...

 

Pe scurt, ideea e urmatoarea: oare ce zic cei care fac subiectele? "Hai sa le punem cu o seara inainte pe un site, ca sa le poata gasi elevii!". 

Nu exista asa ceva. Evident, ele sunt disponibile pe cine stie unde, sunt trimise la centrele de examinare, insa putine persoane ar trebui sa aiba acces. E posibil chiar sa fie trimise in dimineata examenului, deci seara de dinaine e posibil sa le aiba doar cateva persoane. 

Singura sansa e sa cunosti una dintre persoanele care au acces la ele si sa o convingi sa isi riste cariera ca sa iti spuna ce subiecte sunt. 

 

Asadar, ideea e simpla: invata sau copiaza.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nytro said:

Mai usor cu porcariile...

 

Pe scurt, ideea e urmatoarea: oare ce zic cei care fac subiectele? "Hai sa le punem cu o seara inainte pe un site, ca sa le poata gasi elevii!". 

Nu exista asa ceva. Evident, ele sunt disponibile pe cine stie unde, sunt trimise la centrele de examinare, insa putine persoane ar trebui sa aiba acces. E posibil chiar sa fie trimise in dimineata examenului, deci seara de dinaine e posibil sa le aiba doar cateva persoane. 

Singura sansa e sa cunosti una dintre persoanele care au acces la ele si sa o convingi sa isi riste cariera ca sa iti spuna ce subiecte sunt. 

 

Asadar, ideea e simpla: invata sau copiaza.

In teorie, subiectele de bac sunt trimise cu ~1h inainte de inceperea examenului, deci pe la ora ~8.Tot in teorie, exista un anumit nr de subiete, subiecrul #1, #2, #3, etc.Si in aceeasi dimineata este ales un bilet din bol, si este trimit pe mail tuturor centrelor, unde sunt printate si date la elevi.

Ca mai apare cat unul pe fb de taica-su lucreaza la minister si spune ca stie deja subiectele...e altceva, dar IN TEORIE, e asa ^

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, theandruala said:

In teorie, subiectele de bac sunt trimise cu ~1h inainte de inceperea examenului, deci pe la ora ~8.Tot in teorie, exista un anumit nr de subiete, subiecrul #1, #2, #3, etc.Si in aceeasi dimineata este ales un bilet din bol, si este trimit pe mail tuturor centrelor, unde sunt printate si date la elevi.

Ca mai apare cat unul pe fb de taica-su lucreaza la minister si spune ca stie deja subiectele...e altceva, dar IN TEORIE, e asa ^

Da, exista un numar de subiecte, care sunt scrise sau selectate de catre o comisie a ministerului in Bucuresti. Nu e 100% clar cand sunt selectate aceste 10-20 variante dar, in dimineata examenului este ales un biletel dintr-un bol.

 

Subiectul ales(din bol) e trimis la toate scolile in dimineata examenului cu apx 1-2h inainte, intr-o arhiva zip cu parola! (este un site al ministerului unde fiecare scoala are un cont si are acces la arhiva PAROLATA)!

Cu 15 min inaintea examenului PAROLA arhivei este publicata. Astfel scolile pot dezarhiva si printa subiectele.

 

Simularea oficiala urmeaza cam aceleasi reguli.

Simularea nu e doar simulare pentru prostanii de copii ci si pentru profesori, directori si informaticienti, ca sa invete si ei cum sa dezarhiveze, descarce, printeze, distribuie, etc.

 

Eu am fost personal parte din sistemul asta, unde am dezarhivat cu parola si am dat print la subiecte.

Edited by yoyois
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, archerise said:

Pe vremea mea daca nu invatam imi rupea taicamiu picioarele. Practic, asta era ambitia mea, desi nu imi placea ce invatam, eram fortat sa o fac. Tie de ce nu ti le rupe nimeni? Stiti doar droguri, cluburi si pizda, pacat ca sunteti viitorul unei tari.

eu ti as zice,sa ai grija cum vorbesti!

Cine e dupa parerea ta viitorul tarii?ministerul guvernul?

eu cred ca esti un spalat pe creier si pe piele serios de tatal tau.

In pula mea eu vreau o cariera care n are nicio legatura cu bacul si tu imi indrugi verzi si uscate.

Credema sunt in aceeasi situatie cum ai fost tu.

Eu am facut 12 ani de engleza la scoala si nu intelegeam niciodata timpuriile verbale si pentru asta luam note mici.

Eram batut zdravan de parinti.

Si uite au trecut 12 ani,nu stiu timpuriile,dar stiu sa vorbesc engleza macar de un nivel mediu,pentru ca engleza se invata exact cum ai invatat romana de mic,fara gramatica fara timpuri,a stat mata langa tine tu aveai 4 ani si ti-a spus uite asta e substantiv,adjectiv,nu tu ai invatat limba romana,prin auzite,asa e si cu engleza.

poveste pe scurt 12 ani de engleza si batai degeaba.

Va veni o zi,o buna zi ,cand sistemul de invatamant romanesc va murii,sistem de invatamant romanesc=cel mai mare virus al umanitatii

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ap890 said:

eu ti as zice,sa ai grija cum vorbesti!

Cine e dupa parerea ta viitorul tarii?ministerul guvernul?

eu cred ca esti un spalat pe creier si pe piele serios de tatal tau.

In pula mea eu vreau o cariera care n are nicio legatura cu bacul si tu imi indrugi verzi si uscate.

Credema sunt in aceeasi situatie cum ai fost tu.

Eu am facut 12 ani de engleza la scoala si nu intelegeam niciodata timpuriile verbale si pentru asta luam note mici.

Eram batut zdravan de parinti.

Si uite au trecut 12 ani,nu stiu timpuriile,dar stiu sa vorbesc engleza macar de un nivel mediu,pentru ca engleza se invata exact cum ai invatat romana de mic,fara gramatica fara timpuri,a stat mata langa tine tu aveai 4 ani si ti-a spus uite asta e substantiv,adjectiv,nu tu ai invatat limba romana,prin auzite,asa e si cu engleza.

poveste pe scurt 12 ani de engleza si batai degeaba.

Va veni o zi,o buna zi ,cand sistemul de invatamant romanesc va murii,sistem de invatamant romanesc=cel mai mare virus al umanitatii

 

Daca nu pui mana pe un abecedar, vei avea alte surprize la bac. #analfabet

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ap890 said:

eu ti as zice,sa ai grija cum vorbesti!

Cine e dupa parerea ta viitorul tarii?ministerul guvernul?

eu cred ca esti un spalat pe creier si pe piele serios de tatal tau.

In pula mea eu vreau o cariera care n are nicio legatura cu bacul si tu imi indrugi verzi si uscate.

Credema sunt in aceeasi situatie cum ai fost tu.

Eu am facut 12 ani de engleza la scoala si nu intelegeam niciodata timpuriile verbale si pentru asta luam note mici.

Eram batut zdravan de parinti.

Si uite au trecut 12 ani,nu stiu timpuriile,dar stiu sa vorbesc engleza macar de un nivel mediu,pentru ca engleza se invata exact cum ai invatat romana de mic,fara gramatica fara timpuri,a stat mata langa tine tu aveai 4 ani si ti-a spus uite asta e substantiv,adjectiv,nu tu ai invatat limba romana,prin auzite,asa e si cu engleza.

poveste pe scurt 12 ani de engleza si batai degeaba.

Va veni o zi,o buna zi ,cand sistemul de invatamant romanesc va murii,sistem de invatamant romanesc=cel mai mare virus al umanitatii

Tipic unui elev care nu este in stare de prea multe si da vina pe sistem.

Nu o sa te ajute in viata tot ce inveti la liceu, nu asta-i scopul, ci sa DOVEDESTI CA ESTI CAPABIL SA INVETI.

Toti au facut 14/15/16/cate or mai fi materii in fiecare an, ti se pare ca nici unul nu a reusit sa faca ceva cu viitorul lui?
Toti au dat bacul, si zi mersi ca sunt doar 3 probe, sa nu mai zic ca bacul e mai usor pe an ce trece, SI CULMEA, NU CRED CA TE ASTEPTAI, dar cei capabili au facut ceva, restul, la sapa.Tre sa faca cineva si asta.N-are rost sa dai vina pe sitem ca e "cel mai mare virus al umanitatii".Cred ca cat timp ai pierdut cautand subiectele pt simulare, puneai si invatati sa rezolvi inca(asta daca stii sa rezolvi ceva) un tip de exercitiu pt bac.

In loc sa incerci sa trisezi, mai bine folosesti timpul ala sa inveti ceva.E mult mai folositor.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Ce replici de oameni inteligenti aveti in voi.

 

Eu totusi imi amintesc ca atunci cand aveam 14-15 ani, pana pe la 18-19, nici eu si nici prietenii mei nu aveam chef de invatat, eram pusi doar pe "combinatii" si singurul lucru care era de vina era sistemul.

 

Voi sa inteleg ca nu erati asa?

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SynTAX said:

Ce replici de oameni inteligenti aveti in voi.

 

Eu totusi imi amintesc ca atunci cand aveam 14-15 ani, pana pe la 18-19, nici eu si nici prietenii mei nu aveam chef de invatat, eram pusi doar pe "combinatii" si singurul lucru care era de vina era sistemul.

 

Voi sa inteleg ca nu erati asa?

Ba da, dar noi ne gandeam cum sa copiem, nu intrebam pe net, aia de aveam, de unde luam subiectele..

@ap890 tu dupa 12 ani nu ai reusit sa inveti engleza, sau romana, ca nu inteleg? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...