Jump to content
AndrusKanu

Camera video

Recommended Posts

1 hour ago, AndrusKanu said:

Salut, doresc sa achizitionez o camera video cu care sa filmez excursii sau s-o atasez pe masina, ce mi-ati recomanda? 

Mentionez ca nu vreau neaparat ceva profi deocamdata. Sa aleg go pro? Sau merge si ceva mai low buget? 

Merci!

 

 

Sunt cateva lucruri de care trebuie sa tii cont: calitate video, calitate audio, capacitate baterie si features. Depinde ce esti dispus sa sacrifici si ce buget ai. Spre exemplu, de lipit una pe casca de la motocicleta, nu am nevoie de sunet ci de calitate buna video si baterie. Iar asta e low-cost dar calitate foarte buna: https://www.amazon.co.uk/Crosstour-Action-Underwater-Control-Waterproof/dp/B07B3ZKDR7 Dar daca vrei ceva pentru masina sunt si variante mai ieftine sau mai scumpe. Ori daca vrei ceva subacvatic ori pentru streaming ori alte cele, atunci e alta mancare de peste.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AndrusKanu said:

@QuoVadis Cred ca am sa aleg Crosstour pana la urma. Merci!

 

Eu am un model pentru casca la motocicleta si altul pentru masina si merg foarte bine pentru pretul platit. Mai ales ca le-am luat cand erau la reducere in Prime Day in Iulie. Calitatea audio e slabuta dar nu ma intereseaza asta ci sa fie durabile (mai ales cea pe motocicleta, daca prinde putina ploaie) si sa aibe calitate video buna. Toate iti vor manca bateria (la masina asta nu e problema) deci depinde si cat vrei sa capteze daca nu e cuplata la alimentare. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...