Jump to content
JamesBong

Help Java GUI

Recommended Posts

Salut, am o problema legata de Java iar dupa cateva ore de cautare pe google nu am gasit rezolvarea.

 

Am doua jFrame si as dori sa mut valorile din jFrame2 in jFrame1 si sa le afisez intr-un tabel. 

 

Asta este main window

gDffAWP.png

 

 

Asta este frame din care vreau sa iau datele.

uBJrYG7.png

 

Nu stiu cum sa fac atunci cand apas pe submit in frame2, valorile din textboxes sa fie trimise automat in variabilele din jFrame1.

 

Orice sugestie este binevenita. Multumesc.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, JamesBong said:

E un proiect personal si sunt la inceput cu GUI in java. Swing/awt mi s-a parut relativ usor dar o sa il las deoparte si o sa ma apuc sa invat FX.  Multumesc pentru raspunsuri.

 

E mult mai "curat" sa lucrezi cu GUI in FX, crede-ma, Swing/AWT apartin trecutului.

 

Si mi-am adus aminte, poti sa folosesti FX Scene Builder, faci cu drag and drop ca baietii ca in Visual Studio.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aismen said:

 

E mult mai "curat" sa lucrezi cu GUI in FX, crede-ma, Swing/AWT apartin trecutului.

 

Si mi-am adus aminte, poti sa folosesti FX Scene Builder, faci cu drag and drop ca baietii ca in Visual Studio.

Nu as vrea sa folosesc un builder din prima, o sa ma apuc sa invat bazele FX si cum functioneaza componentele si proprietatile lor si apoi o sa incerc cu un builder. Daca ma bag cu un builder direct nu o sa am idee ce inseamna tot codul ala auto-generat. Multumesc de indrumari

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...