Jump to content
jreister

Caut developer PHP

Recommended Posts

Pt un singur proiect, va dau mai multe detalii pe PM. Am nevoie de cineva care sa lucreze saptamana asta si cealalta la ceva, nu e foarte complicat. 

 

EDIT:

 

Deci. Am un script care ruleaza pe un vps cu debian 9, ma rog, asta e mai putin important:

 

genereaza.php are un form cu POST care trimite catre generate.php

generate.php ia datele alea din POST, si trebuie sa genereze un fisier .html din ele, bazat pe template.php

template.php trebuie sa fie un HTML de baza, dar in care sa intre niste date (nume, prenume) preluate din requestul initial.

 

Dupa asta, am nevoie de:

1. Implementare MySQL cu o baza de date in  care sa fie stocate toate datele astea.

2. Posibilitatea de editare mai tarziu a acelor variable, de ex, am stocat documentul 1.html generat, mai tarziu sa il pot edita, adauga chestii noi, salva.

3. Pentru fiecare contract generat, e deja un modul cu AJAX care executa in spate un shell_exec() si genereaza PDF din acel HTML. E nevoie sa se potriveasca cu versioningul.

Intri pe DB-ul cu documente generate -> trebuie buton de genereaza -> executa acel AJAX script -> salveaza PDF-ul in acelasi director.

4. https://github.com/szimek/signature_pad - Asta, implementata la generare. Trebuie ca acel signature sa fie salvat mai intai ca si .png sau .jpg si dupa sa faca parte din HTML-ul generat.

 

Codul e scris de mine si e functional si nu prea, nu stiu. E nevoie practic de un generator de contracte. Mie imi trebuie doar template-ul bootstraped, cu acele functii. Multumesc.

Edited by jreister
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...