Jump to content
infinite

WordPress Theme pirate use

Recommended Posts

Salut!

 

Ce se poate intampla daca folosesc o tema de wordpress fara licenta? Tema costa 50$ si nu intentionez sa fac bani de pe urma ei.

Ce as putea sa modific in tema, astfel incat sa nu am probleme? Sau in ce caz as putea avea probleme?

 

Multumesc

Edited by infinite
Link to comment
Share on other sites

Salut, in Romania, mai ales daca site-ul este mic, nu prea ai ce sa patesti. Tre sa stii ca toate temele "nulled" au backdoor-uri, te-ai putea trezi cu deface, spam  pe mail de pe serverul tau, adware pe site, poate sa iti fure cineva trafficul de pe site, sa te trezesti cu backlink-uri, iar tu sa fii singura persoana de pe site-ul tau care nu stie.

 

Cel mai ok este sa o cumperi daca nu vrei sa ai astfel de probleme, poti sa mai incerci sa o cureti tu sau sa folosesti o tema gratis de pe https://wordpress.org/themes/ .

 

Update: Ca o mica paranteza, eu mai fac site-uri (ad), iar o gramada de oameni care si-au facut site-ul cu diferite firme sau freelanceri, cei cu care au lucrat au pus tema "nulled" pe site-urile clientiilor. Oamenii respectivi m-au sunat disperati, ca au fost banati de google adsense, facebook (platforme unde isi faceau reclama), sau au cazut din pozitii in google din cauza ca aveau adware pe site, adware-ul era pus cu un if, astfel incat adminul nu vedea reclamele, iar toate celelalte persoane vedeau aceste reclame.

 

Nu recomand nimanui sa isi puna tema sau script "nulled", poate ramai cu $50, dar pierzi mult mai mult (timp investit, bani investiti, s.a.m.d).

Edited by iulik
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kfollow said:

Cunosc cel putin 5000 de site-uri cu theme nulled, despre ce thema este vorba? Ceve din gama mouffin group? cele de la BE ? am eu licente. In fine foloseste cu incredere nu se intampla nimic, va fi mai complicat la diverse update atata tot.

si te miri ca iti iei teapa de la tigani

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...