Jump to content
Rabadoaneee

Caut modalitate de a face bani folosind web-scraping

Recommended Posts

Hei,

 

Am cunostinte destul de avansate in programare in limbaje precum C#, JS, TS si python, am 16 ani si pana acum am avut doar proiecte personale (nelegate de securitate), am facut freelancing pe upwork cam o saptamana in care am facut 25 $, m-am oprit  deoarece imi cer o verificare de identitate.

 

As dori sa gasesc o modalitate de a-mi creste veniturile regulat, nu mult, si 5$ pe saptamana e bine. Am gasit ceva despre webscraping dar m-am blocat nestiind unde trebuie sa gasesc clienti si date.

 

Ati reusit sa va asigurati un venit regulat folosing aceasta metoda? V-as ruga sa imi sugerati si alte metode de a face bani folosind programare.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rabadoaneee said:

Pot incerca, prima trebuie sa ma documentez, ce fel de programel?

Tu invata si eu iti dau sa faci ceva agregari si sa-mi bagi rezultatul intr-o baza de date. Ca sa iti dau un exemplu gandeste-te ca ai avea in ES ip-uri si eu vreau sa stiu care au facut cel mai mult trafic catre un IP dat de mine intr-un interval de timp (gen 1 zi, primele 10 descrescator).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Zatarra said:

Tu invata si eu iti dau sa faci ceva agregari si sa-mi bagi rezultatul intr-o baza de date. Ca sa iti dau un exemplu gandeste-te ca ai avea in ES ip-uri si eu vreau sa stiu care au facut cel mai mult trafic catre un IP dat de mine intr-un interval de timp (gen 1 zi, primele 10 descrescator).

Daca nu vrea el, vreau eu, si asa am ramas iara fara job si sunt mort de foame. Am mai lucrat in Python dar nu rup norii, in general am folosit mindset-ul pe care l-am dobandit invatand si folosind alte limbaje de programare, si cand am vrut ceva mi-a iesit mereu. Eu zic ca ma descurc pentru astfel de task-uri cu ElasticSearch, daca e asa de accesibil cum scrie aici si aici, da-mi un mesaj ca sunt rupt in gura. Noi am mai facut afaceri impreuna, nu sunt probleme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...