Jump to content
Ciprian2002cy

Germania(Torrente)

Recommended Posts

Bună locuiesc in Germania si am prieteni care au primit amenda pentru ca au descarcat filme si jocuri cu Torrent

Dar am vazut ca sunt multe pagini de pe care poti descarca jocuri direct de acolo fara torrent de exemplu oceansofgames

Intrebarea mea este daca descarc de acolo fara torren exista riscul sa fiu prins?

Ca am inteles ca ei aici in germania mai mult verifica torrentele!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ciprian2002cy said:

Bună locuiesc in Germania si am prieteni care au primit amenda pentru ca au descarcat filme si jocuri cu Torrent

Dar am vazut ca sunt multe pagini de pe care poti descarca jocuri direct de acolo fara torrent de exemplu oceansofgames

Intrebarea mea este daca descarc de acolo fara torren exista riscul sa fiu prins?

Ca am inteles ca ei aici in germania mai mult verifica torrentele!

 

 

https://www.settle-in-berlin.com/illegal-file-sharing-germany-letter-cease-desist-warning/

Link to comment
Share on other sites

Ca sa va distrati putin si sa va gadilati paranoia https://iknowwhatyoudownload.com/en/peer/ (nu functioneaza decat cu IPv4).

 

Parerea mea (total neavizata si lipsita de orice urma de importanta), daca vrei neaparat sa nu ai probleme, inchiriezi un server intr-un datancenter ce este intr-o tara cu legislatie mai laxa din acest punct de vedere (ideal ar fi si sediul acelei firme sa fie tot intr-o astfel de tara), si tii acolo clientul de torrents. Iar de acolo le iei prin ssh (scp/sftp).

 

Daca ceea ce am prezentat mai sus suna prea complicat, o alta sugestie ar fi sa:

  • dezactivezi din clientul de torrent orice metoda de a descoperi peers/seeds in afara tracker-ului
  • activezi doar conexiuni securizate/criptate (desi nu sunt sigur ce impact ar avea asupra disponibilitatii seeds/peers)

DISCLAIMER: Sunt Roman. Desi (probabil) nu stiu stiu despre ce e vorba, eu am o opinie puternica, si sunt sigur ca opinia mea e adevarul absolut, iar telul meu in viata, dat de la Ceruri, este sa conving restul lumii de adevarul meu.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...