Jump to content
LeXHacked

[Prezentare] LeX

Recommended Posts

Hai salut baietii, lumea imi zice Lex si ma ocup cu programare , fac tool-uri si alte tampenii. Nu sunt chiar asa de mult lucruri de zis dar in principiu sunt aici sa ajut lumea cu cate un cod, cu cate ceva deoarece cred puternic in ideea de opensource. Pentru cei interesati limbajul meu de programare preferat este python dar lucrez si in C++ , php si JS. Ca main OS am Ubuntu 19.04, am facut switch-ul anul trecut de pe win si nu regret absolut deloc (recomand si altora). Cam atata este de zis despre mine....Pace!

Edited by LeXHacked
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LeXHacked said:

Hai salut baietii, lumea imi zice Lex si ma ocup cu programare , fac tool-uri si alte tampenii. Nu sunt chiar asa de mult lucruri de zis dar in principiu sunt aici sa ajut lumea cu cate un cod, cu cate ceva deoarece cred puternic in ideea de opensource. Pentru cei interesati limbajul meu de programare preferat este python dar lucrez si in C++ , php si JS. Ca main OS am Ubuntu 19.04, am facut switch-ul anul trecut de pe win si nu regret absolut deloc (recomand si altora). Cam atata este de zis despre mine....Pace!

Sall, incepe de devreme un cont de github  ca dupa o sa ajungi ca mine dupa 5 ani de lucru sa iti faci github si o sa regreti ca nu o sa ai un portofoliu divers.

 

Daca ai nevoie de help in php sau java, pm me.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aismen said:

Salut,

 

Github ai?

 

Stii ca puteai sa iti faci un dualboot linux/windows, si cand era absolut necesar sa ai si windows la dispozitie.

 

Ai studii in acest domeniu?

Da, am github am cateva proiecte facute la plictiseala, incluzand unul pe care chiar l-am postat aici ieri :) https://github.com/lexofficial

 

Stiu am avut pentru o perioada de 3 luni dual boot dar am renuntat de tot la windows fiind atras de linux.

 

Nu am studii, sunt "self-taught"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tagheuer said:

Sall, incepe de devreme un cont de github  ca dupa o sa ajungi ca mine dupa 5 ani de lucru sa iti faci github si o sa regreti ca nu o sa ai un portofoliu divers.

 

Daca ai nevoie de help in php sau java, pm me.

Super. hai ca iti dau add sa te am. nu sti cand ai nevoie de cate ceva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...