Jump to content
Phil26

Cum pot invata programare de la 0

Recommended Posts

Salut.

Sunt anul 1 la CTI.Am absolvit profilul stiinte ale naturii.Am facut ceva info in clasele a 9 a si a 10 a, dar atunci nu ma interesa, aveam alte planuri.Acum, iata-ma aici.La capitolul mate stau bine.

Cum ma pot "pune pe picioare"?Cum pot construi o baza solida pe care apoi sa construiesc?Am nevoie de indrumare in acest proces de invatare(sunt constient ca dureaza si trebuie sa investesc timp si energie).Cum si de unde incep?Care sunt resursele potrivite?Care sunt pasii?etc

Astept rasp.voastre.

Merci:)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, OKQL said:

Nu, si iti spun de ce, pe vremea cand cititeam tutoriale php de oriceon tu erai blocat pe țeavă

Nu te-ai plictisit să aberezi în absolut orice topic în care postezi? Ca un cercopitec autist ce ești...????

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu am inceput cu asta dar de mine nu s-a lipit nimic insa cartea e destul de ok sa stii. Nu stiu pe unde o mai gasesti pe stoc. 
 

iar programarea nu se invata citind ci  facand. Exista un site HackerRank destul de ok de unde poti invata multe. La fel mai este si Project Euler dar cred ca cel din urma este pentru cei mai avansati. 
 

Cat depsre indrumare, nu te va indruma nimeni. Nimeni nu isi pierde timpul cu tine. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2019 at 12:06 AM, Phil26 said:

Salut.

Sunt anul 1 la CTI.Am absolvit profilul stiinte ale naturii.Am facut ceva info in clasele a 9 a si a 10 a, dar atunci nu ma interesa, aveam alte planuri.Acum, iata-ma aici.La capitolul mate stau bine.

Cum ma pot "pune pe picioare"?Cum pot construi o baza solida pe care apoi sa construiesc?Am nevoie de indrumare in acest proces de invatare(sunt constient ca dureaza si trebuie sa investesc timp si energie).Cum si de unde incep?Care sunt resursele potrivite?Care sunt pasii?etc

Astept rasp.voastre.

Merci:)

Incepe cu ce ti se preda mai intai la facultate.
Ce materii ai anul 1 ?
Poti sa le inveti singur acasa, sau macar sa te uiti pe limbajele respectiva, sa fii pregatit in momentul in care ti le preda.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...