Jump to content
simbio

[Prezentare simbio]

Recommended Posts

Salut,

 

Prietenii mă strigă sim.
Nu prea (mai) sunt pasionat de programare de la o vreme, dar din asta-mi câștig pâinea.
Mai citesc una alta pe partea de psihologie (mai mult partea de luare a deciziilor, cum funcționează memoria) și medicină.
Mă mai amuz cu filosofeală în genul AI breaks simulated physics și mă gândesc la how to find a buffer overflow in the (real?) universe.

Nu prea mai am prieteni apropriați, doar o mână de ei, restul au cam plecat din țară / ne-am distanțat (in real life).
În prezent mă bat cu mine să-mi termin de luat ultimele 5 examene la facultate plus licența, după două reînmatriculări și niște probleme de sănătate.
N-am realizat nimic deosebit în mediul online, niciun blog post de 100k vizualizari, niciun site bine vizitat, nu că aș fi încercat prea tare.
Nici în mediul real n-am prea realizat mare lucru, poate doar că am trecut peste niște hopuri mai mari cu ajutorul terapiei.
Cinefil - multe seriale și filme. Îmi e dor de un site gen fostul jinni.com .

Motivul pentru care am venit pe aici e ca în trecut mă amuzam teribil cu metasploit-ul și cu reverse shell.
Poate mai dau de ceva amuzant, iar, pe cât posibil o încerc să vă ajut, să vă mai rezolv din problemele de informatică pe care le întâmpinați.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...