Jump to content
AlexP92

Script/Virusi Android

Recommended Posts

Salut!

 

Am cumparat de curand un telefon LG G8S (de pe telefonultau.eu, daca este relevant) si am luat teapa.

Cand il deschid, imi apare loading screen cu reteaua TIM, are instalate aplicatii TIM, garantia este in italiana. Am de facut reclamatie la Protectia Consumatorului. Daca nu rezolv nimic, pot verifica cumva sistemul de operare sa nu contina scripturi, ceva, sa fure parole, amprente etc. ?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zatarra said:

Eu zic sa zici mersi ca ai primit un telefon.

 

Cel mai sigur e sa il flashui cu o imagine cat mai clean posibil si sa-l folosesti mai departe + sa inveti alta data ca nu se cumpara telefoane de pe domenii care se termina in .eu .tu .altu .alta .etc

Ai dreptate cu ce zici, dar telefonultau.eu e de ceva ani activ pe piata romaneasca de smartphoneuri, ei aduc mult prin importuri, cred ca de-aia are OP TIM si alta rahaturi de-astea, TIM e din Italia de exemplu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zatarra said:

Eu zic sa zici mersi ca ai primit un telefon.

 

Cel mai sigur e sa il flashui cu o imagine cat mai clean posibil si sa-l folosesti mai departe + sa inveti alta data ca nu se cumpara telefoane de pe domenii care se termina in .eu .tu .altu .alta .etc

Da, o invatatura de minte pt 200lei. Am mai cumparat de la ei acum vreo 7 8 ani si cred caa fost ok. Despre cum sa ii fac flash nu am auzit. Am vazut niste tutoriale pe youtube. Puteti sa ma ajutati va rog cu niste ponturi? Nu l as duce la service ca nu pare greu. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, AlexP92 said:

Da, o invatatura de minte pt 200lei. Am mai cumparat de la ei acum vreo 7 8 ani si cred caa fost ok. Despre cum sa ii fac flash nu am auzit. Am vazut niste tutoriale pe youtube. Puteti sa ma ajutati va rog cu niste ponturi? Nu l as duce la service ca nu pare greu. Multumesc

Mai intai cauta o imagine(.iso) pentru telefonul tau.Dupa il rootezi si flashuiesti cu asta: https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Wav3 said:

Dar drept de retur nu ai?

Am luat si eu un telefon de la ei si n-au fost probleme. Intradevar, sunt versiuni destinate altora tari, dar furate nu cred ca sunt.

Cand am primit coletul, i am sunat sa ii intreb ce rahat mi au trimis. Au zis ca pot sa il returnez in 14 zile sa ii faca constatare . Nu mai am incredere in ei. Pot sa zica orice si sa astept oricat.Despera partea cu furatul, tot ce e posibil, avea amprente pe spate.

Edited by AlexP92
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
7 hours ago, Wav3 said:

Dar drept de retur nu ai?

Am luat si eu un telefon de la ei si n-au fost probleme. Intradevar, sunt versiuni destinate altora tari, dar furate nu cred ca sunt.

Ei nu, baga o vizita prin Ferentari, cu telefoanele pă tine, "ai un foc,? "

Edited by OKQL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...