Jump to content
duracell112

RESETARE DVR EYECAM EC-CVR3105

Recommended Posts

       Salut , de curand ma confrunt cu o mica problema . Am o cunostinta ce are un dvr montant de catre o firma care nu ii mai raspunde , parola de admin era stiuta doar de catre aceasta firma , clientul avand doar un cont prin care putea doar sa vizioneze pe acest dvr . 

    Acum , dvr trebuie reconfigurat pe o noua retea de net , insa nu pot pentru ca nu am drepturi in sistem , stie cineva cum as putea sa resetez acest dvr ?

mentionez ca am incercat

-sa scot bateria de pe placa de baza + hdd 

-sa introduc diversa combinatii de cifre / litere 11111, 00000  etc  din diversa topicuri .

Link to comment
Share on other sites

1. Pentru upgrade de firmware are nevoie de parola si exact asta ii lipseste.

 

2. Pentru Dahua se genereaza parole master in functie de data calendaristica afisata de aparat. Aceste parole pot fi introduse doar local (nu remote) si tin loc de parola veche permitand aatat accesul cu drept de admin in aparat cat si resetarea parolei necunoscute.

Pentru azi - 30.11.2019 parolele Dahua sunt ver1 = 727760, ver2 = 506360 sau ver3 = 868240. Versiunea 1 este pentru firmware-uri foarte vechi iar ver3 pentru cele noi.

De asemenea, pentru Dahua se poate genera o parola master si functie de numarul serial al aparatului (impreuna cu data afisata).

 

3. Majoritatea producatorilor de echipamente de supraveghere detin astfel de modalitati de resetare. Drept urmare e foarte posibil sa existe si pentru EYECAM o astfel de procedura. Din pacate nu am nimic pentru acest model.

 

4. Aceste proceduri sunt de regula secrete tocmai pentru a preintampina accesul neautorizat la aparate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...