Jump to content
Teebee

Cursuri de programare

Recommended Posts

Ahh, nu pot sa iti raspund direct la intrebare. Si inteleg ca vrei certificare neaparat? 

 

In opinia mea, daca gasesti un proiect open-source sau ai tu o idee de un proiect (ceva ce te atrage pentru a te motiva), si incepi sa lucrezi fix la a aduce idea aia la realitate. O sa inveti si programare si o sa ai si ceva la care ai lucrat, practic, pentru a discuta despre la interviuri s.a.m.d. Dar da, o certificare/diploma te ajuta sa ajungi la interviurile alea. (P.S. opinia mea e formata pentru joburile din Anglia, nu stiu daca se aplica si in Romania) 

Edited by MihaiHHH
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu iti recomand BIT Academy dar nu pentru ca am facut cursuri de programare la ei, ci din pricina celor de pe Networking. Au "profesori" care au CCIE si CCNP, iar asta este un mare plus in Romania, sa iti predea un CCIE.

 

Cat despre programare, nu stiu cat de buni sunt dar din moment ce isi permit sa angajeze un CCIE care sa predea, eu cred ca si pe programare sunt buni.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2019 at 8:12 AM, Vasile. said:

Wellcode.ro

 

Sunt sute de mii de carti, tutoriale pe aici (rst);

Inveti, faci practica, cauti diploma pe batranul Google

 

Succes

1. Wellcode.ro e perfect daca esti la un liceu de informatica, sau daca n-ai fost la un liceu de informatica si vrei sa ai bazele de programare,  si devine inutil usor usor pe masura ce imbratranesti, ca stii programare sau nu.

 

Eu personal cred ca e un dobitoc, asa ca nu o sa intru in detalii.

 

2. N-ai nevoie de diploma, ai nevoie de un profil de github, o diploma certifica ca "cineva" zice ca tu stii "ceva", acelas lucru il face mai bine un profil de github.

 

Daca vrei sa te bazezi pe un certificat, pe PHP ai asta : https://www.zend.com/training/php restu sunt hartie igienica. 

 

3. Invata business, sau domeniul in care vrei sa activezi ca programator, e mult mai folositor sa intelegi exact ce vrea "clientul", decat sa stii cum sa optimizezi ceva sa mearga cu cateva milisecunde mai repede.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...