Jump to content
tazicke

Criptografie de Nicolae Constantinescu

Recommended Posts

Salutare , vreau sa intreb daca ma poate ajuta cineva cu o varianta electronica a cartii Criptografie de Nicolae Constantinescu , am inceput sa studiez criptografia de cateva saptamanii datorita faptului ca ce studiez la facultate (programare,web etc )nu ma atrage , doar cand studiez despre criptografie o fac cu placere si pasiune , asadar daca e cineva pe aici care m-ar putea ajuta as fii profund recunoscator .

P.S : Doresc aceasta carte in special  deoarece Domnul Constantinescu mi-a fost profesor timp de 2 semestre si a fost singuru profesor la care mergeam cu placere si sunt mai mult decat sigur ca e o carte foarte reusita .

 

Edited by tazicke
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tazicke said:

Salutare , vreau sa intreb daca ma poate ajuta cineva cu o varianta electronica a cartii Criptografie de Nicolae Constantinescu , am inceput sa studiez criptografia de cateva saptamanii datorita faptului ca ce studiez la facultate (programare,web etc )nu ma atrage , doar cand studiez despre criptografie o fac cu placere si pasiune , asadar daca e cineva pe aici care m-ar putea ajuta as fii profund recunoscator .

P.S : Doresc aceasta carte in special  deoarece Domnul Constantinescu mi-a fost profesor timp de 2 semestre si a fost singuru profesor la care mergeam cu placere si sunt mai mult decat sigur ca e o carte foarte reusita .

 

De ce nu o cumperi daca ti-a placut atat de mult. Il ajuti si pe om si iti ajuti si tie ochii.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/search?source=hp&ei=4tgXXq23MIvYwALix4OwCA&q=inurl%3Ascribd.com+Criptografie+de+Nicolae+Constantinescu&oq=inurl%3Ascribd.com+Criptografie+de+Nicolae+Constantinescu&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.12...2509.56540..58107...3.0..0.143.2362.6j15......0....1j2.......5..41j0j46j0i10.RRJ_rQWZqJY

Vezi pe primele doo, 3 pagini, cauta si pe bing

Vorba lui Zata, o cumperi

 

 

Edit: o poti cumpara si de pe aici, un borcan de zaciscă si 10 tigări

https://okazii.ro/recomandate/10a-363-nicolae-constantinescu-criptografie-a122818013

 

 

Edit,: e mai bine sa o citeşti în format copac, ramane imprimata in bostan, ebook e doar rapid la fel cum e diferenta dintre o carte si un film

 

Edited by Vasile.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, giraffedev said:

Si eu am avut cu domnul Constantinescu cursuri. Om mai dubios ca el nu exista pe planeta asta. Nu inteleg de ce ai citi ceva scris de el cand sunt atatea carti de specialitate mult mai bune, up to date.

Ai putea sa ma ajuti cu cateva nume de carti pe care le recomanzi ? (up to date)

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa citesti cartea domnului Nicolae Constantinescu, probabil ai luat cel putin odata contact cu el, in caz ca erai atent la ce vorbea, ai fi auzit ca pe pagina sa personala de la facultate, a pus toata documentatia de care ai nevoie sa inveti ceea ce doresti. Diferenta este ca e scrisa in engleza. 

 

Daca vrei neaparat cartea respectiva, poti vorbi cu cineva din camine de an mai mare sa o cumperi, mai erau cateva persoane care o aveau, in caz canici asa nu reusesti, cea mai usoara metoda este sa te duci personal la dansul, si sa il rogi daca se poate sa iti dea si tie cartea sa ii faci un xerox in incinta facultatii. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit azi cu el prin mesaje , si mi-a spus ca nu mai are de vanzare nicio carte asa ca o sa raman cu domentatia lui pe pagina lui sau cred ca o sa cumpar ce mi-a recomandat Nytro , momentan pana imi ajunge Serious Cryptography mai am de terminat vreo 3  cursuri despre criptografie ale  lui Christof Paar care sunt pe youtube .

 

Multumesc pentru tot !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nytro said:

Dap, era la primul curs de la atm.

A zis ca ne lasa cu programe facute de noi la examen. Am facut vreo 6 scripturi pt care am luat 8. Unii se chinuiau cu calcule de mana.

Ce vremuri!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...