Jump to content
tagheuer

Investitii 2020

Recommended Posts

10 hours ago, QuoVadis said:

Presimt smardoiala anul asta asa ca am luat la sfarsitul lui Dec pe Lockheed Martin si BAE Systems. De cand am dat buy au crescut 10% respectiv 13.25%. Si ceva profit mic de pe short la Boeing ca am mizat pe scandaluri sa mai scada.

Unde iti tii actiunile? Paper sau ceva site?

 

also, ai incredere in market? In NasdaQ in 2011 s-a descoperit un virus care avea puterea de a controla piata din cate am auzit, poate ma insel

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nytro said:

Nu am investit si probabil nu voi investi niciodata in cryptomonede, dar de curiozitate, a castigat cineva ceva consistent de pe urma acestor tranzactii? Ma refer aici la sume de mii de euro sau mai mult, nu la 50 EUR.

Din alts nu, doar din BTC.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tagheuer said:

Ceva news? La mine 200$+ pe ETH intr o saptamana, doua.

 

De cand am postat din 3 Feb, LMT a crescut 3.3%, BAE doar 0.15% :-( Incet dar merge.. Netflix-ul a crescut frumusel, dupa ce au anuntat in Decembrie planurile de content si subscriberi si pana acum 14%. Pacat ca nu am avut curaj sa dau long la mai mult.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, QuoVadis said:

 

De cand am postat din 3 Feb, LMT a crescut 3.3%, BAE doar 0.15% :-( Incet dar merge.. Netflix-ul a crescut frumusel, dupa ce au anuntat in Decembrie planurile de content si subscriberi si pana acum 14%. Pacat ca nu am avut curaj sa dau long la mai mult.

Netflix ul mi se pare ca se duce grav in jos, cel putin anul trecut nu aveam la ce sa ma uit ca deja vazusem toate serialele faine si m-am mutat pe Amazon Prime. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tagheuer said:

Netflix ul mi se pare ca se duce grav in jos, cel putin anul trecut nu aveam la ce sa ma uit ca deja vazusem toate serialele faine si m-am mutat pe Amazon Prime. 

Gaseai filme subtitrate in Ro?   Cum?

 

As putea sa ma uit si la subtitrate in engleza insa sotia nu stie engleza, decat germana...si trebuie sa gasim cumva o limba comuna...

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, livebox said:

Mda.. . usor usor  :)) acum il ai acum nu-l mai ai , cum spuneam mai devreme , mereu am pierdut , de exemplu am pierdut acum vreo 700-800 $

Bitcoin Balance
1.08721992 BTC

 

Baga-l pe https://primedice.com/

dublu sau nimic, go hard or go home :))

 

Cred ca am pariat pe acolo vreo 80 btc.. si vreo 50 pe bitkong

Link to comment
Share on other sites

 1

1 hour ago, livebox said:

Nu ma asteptam sincer sa existe asa ceva :))) Mai bine nu-mi timiteai :)))

 

Sunt o droaie de ele. Primedice si bitkong am incredere in ele ca am folosit si dat withdraw la multi btc fara probleme. Aveau ceva restrictii in EU dar vezi ca merge cu vpn de Ucraina, Georgia, etc. :)) Poti seta riscul/payout dupa cum doresti, casa are doar 1% edge. Mai erau si ceva cazino-uri de bitcoin pe care jucam blackjack si Texas hold'em 😉 . Get rich or die tryin' :))

  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, BiosHell said:

M-am lasat de minat...mai mult plateam decat faceam spre final :))

 

Pe modelul "mai aduc bani de acasa" :)) Nu ai cunostinte peste Prut? Acolo e 5 eurocenti kwh fata de 15 cam cat e in Ro. Vroiam sa vb cu o cunostinta din Cernauti dar tot plecat e si nu are timp de aparate 😕

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...