Jump to content
tagheuer

Investitii 2020

Recommended Posts

  • Active Members

revenind la subiect: poti investi in orice, in bursa am cunostinte care fac schimburi cu 50k-100k profit 100 euro, asta in cateva secunde

 

revenind iar la subiect un domeniu virusz.ro cu plata in btc, paypal, moneygram si ce mai vrei, alta cunostinta are in fine...

 

 

off: referitor la numele ceasului de șpe mii de euro, pariu ca ai 'parola123' lowercase

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tagheuer said:

 

 

btc 24% down in 24h

eth 32% down in 24h

rolls royce 10% down in 24h

 

Noroc ca acum o saptamana/doua am scos tot.

 

 

E vreme buna de cumparat

 

Am dat short sell pe cateva de turism si asigurari - ma astept sa fie cei mai tari loviti. 💪💪

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 8:05 PM, tagheuer said:

M-as baga pe stocks legate de farmaceutica si medicina ma astept sa creasca.

Esti atat de prost incat iti pui mintea cu prostii, si eu si mai prost ca imi pun mintea cu voi

 

On: magazin alimentar, lumea nu moare de foame, moare de prostie

PS: IT--ul nu va muri niciodata

Edited by Vasile.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Investiti acum cat sunt toate jos, dupaia vor urca si veti plange.

 

Luat 5% din ce castigati lunar si cumparati niste cacaturi de actiuni sau niste bitcoi.

 

Cel mai important lucru e sa nu te atingi de ele decat peste cativa ani cand totul e verde si vrei sa culegi recolta. Daca crezi ca nu te poti abtine din asta renunta la ideea de a fi investitor.

 

(Daca nu stii ce sa cumperi si nu ai chef sa studiezi cumpara Bitcoin ca si crypto si SPY ca si actiuni si aia e)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zatarra said:

Investiti acum cat sunt toate jos, dupaia vor urca si veti plange.

 

Luat 5% din ce castigati lunar si cumparati niste cacaturi de actiuni sau niste bitcoi.

 

Cel mai important lucru e sa nu te atingi de ele decat peste cativa ani cand totul e verde si vrei sa culegi recolta. Daca crezi ca nu te poti abtine din asta renunta la ideea de a fi investitor.

 

(Daca nu stii ce sa cumperi si nu ai chef sa studiezi cumpara Bitcoin ca si crypto si SPY ca si actiuni si aia e)

 

O singura mentiune: grija doar in ce investiti ca unele companii vor da faliment, e inevitabil, doar o chestiune de timp. Dar da, zilele astea e tinpul de cumparat, cum zice my Jewish bro 💪 :-*

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, QuoVadis said:

 

O singura mentiune: grija doar in ce investiti ca unele companii vor da faliment, e inevitabil, doar o chestiune de timp. Dar da, zilele astea e tinpul de cumparat, cum zice my Jewish bro 💪 :-*

 

Ce te face sa crezi ca asta e bottom-ul? Prin unele tari, nu poti iesi din casa decat pentru cumparaturi de strict necesar, mers la munca si spital. Daca situatia continua, urmeaza disponibilizari, concedii anulate, granite / industrii blocate, chirii/rate/taxe neplatite. As tinde sa cred ca se poate mai rau. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, cikek said:

 

Ce te face sa crezi ca asta e bottom-ul? Prin unele tari, nu poti iesi din casa decat pentru cumparaturi de strict necesar, mers la munca si spital. Daca situatia continua, urmeaza disponibilizari, concedii anulate, granite / industrii blocate, chirii/rate/taxe neplatite. As tinde sa cred ca se poate mai rau. 

 

Da, de acord, nu a zis nimeni ca asta e bottom-ul, poate doar Zatarra, doar ca sfat de cumparat cand sunt in cadere. Chestia e sa fii pregatit sa tii cel putin 2-3 ani de ele pana cand isi revin, deci e de cumparat din surplus, nu din ce traiesti de zi cu zi si nu e imbogatire peste noapte. Dar e un return mai bun fata de banci si cu risc mai mic decat bitcoin.

 

Spre exemplu o companie de asigurari: daca vad ca are lichiditati si assets sa supravietuiasca, si ma gandesc ca are potential sa isi revina, e de investit acum sau putin mai incolo cand vor fi foarte jos. Ca apoi asigurarile sunt obligatorii, cash flow-ul revine, ei maresc premium-urile si actiunile isi revin.

 

E vorba de prințipuri, domle... vorba lui Caragiale

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Gushterul said:

Bitcoin 15k si lambo on the moon ;)

Bitcoinul ala nu face mai mult de 4-5k. Si cu asta basta 😛 Eventualele speculatii si fluctuatii sunt vrajeli. Cand o sa fie "15k", o sa iti fie greu sa gasesti si prostul sa il cumpere.

 Majoritatea BTC-ului aflat in circulatie este folosit pentru plati facturi/achizitii/etc asa ca nu va conta valoarea lui intrucat tot echivalentul in usd/ron/eur vei plati.  

Cine il cumpara ca si investitie la 15k ori are coaie ori nu stie ce face ori are ceva inside-uri. Era o statistica cum ca 10mil de btc nu s-au mutat in ultimul an, scadem si pe cei "pierduti" si tot ramane o buna gogoasa de investitori pe termen lung.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...