Jump to content
Guest Nemessis

Cine ne mai suge de oua in ultima vreme

Recommended Posts

Guest Nemessis

Googaluiam eu frumos dupa anumite cuvinte cheie si ce imi vad ochii? Aici => http://www.blogoree.ro/forum/showthread.php?p=28924 gasesc o mica discutie a unor useri in care cineva a pomenit adresa noastra.

Buuun. Stiti cu totii ce urmeaza. A aparut un inteligent super-hacer care s-a gasit sa spuna urmatoarele:

"hahaha aia-s cocalarii distrusi care au spart pitzipoanca si cocalari"

si:

"am spart eu si mai multe si pentru aia tot praf sunt la hacking Bãiatul care scuipã seminþe, ascultã Guþã ºi citeºte toatã ziua despre vulnerabilitãþi ºtie el ceva, într-adevãr. Dintr-un punct de vedere. Dar are cunoºtinþe efemere, care în 2 3 luni sunt bune de ºters la fund cu ele. Internetul se schimbã foarte repede ºi dacã eºti la curent cu vulnerabilitãþile 0-day (care încã nu-s publice) ºi dacã mai ºi profiþi de asta atunci pari hacker. Când de fapt nu eºti decât un script kiddie manelist, pentru cã nu ºtii nici sã scrii un while."

Frumos, nu am ce sa zic. Sa vedem ce putem afla despre domnul Florin:

Id de mess: irkwazhere

Varsta: 23 ani (sau undeva pe acolo)

Locatia: Brasov/Bucuresti

Hi5 profile (ca orice hacer ce se respecta): http://florinutz.hi5.com

Site (blog): http://blog.dubios.ro

Profesia: HACER de mIRC dupa cum declara chiar el aici http://blog.dubios.ro/mirc

Muzica preferata acum ceva timp: http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=369015&postcount=51

Un detaliu interesant si captivant: hacerul cauta acum 4 ani de munca si isi adaugase la asa zisul cv faptul ca stie... mIRC scripting http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t36029.html

ieu4si69924202ov3.jpg

Domnule hacer de pe undernet. Sa moara jiji de nu sunteti prea tru, cul si adevaraciune de piesa. Daca doriti va putem angaja noi sa ne faceti un bot ca si asa stiti mirc scripting.

P.S. - ma vei indragi toata viata ta pentru suprizele pregatite :)

Link to comment
Share on other sites

de pe blog :

"Cu stânga tastezi,

Cu dreapta o freci sub birou.

Cu ochiul lãcrimezi…

E labã de-aia tristã!

Am compus acest minunat poem neomodernist într-un acces de creativitate stãvilitã doar de hohotele isterice de râs. Sper cã generaþiile viitoare mã vor plasa pe podiumul numelor legendare ale literaturi române, alãturi de dereglatul de Creangã ºi povestea pulii lui. Adicã am tot dreptul, nu? Dacã el a putut sã ajungã acolo cu Povestea Pulii, eu de ce sã nu izbutesc cu prezenta capodoperã? Cãci simplitatea e calea cãtre frumos ºi implicit nemurire, nu cârnaþul lung de poveste plinã de înjurãturi."

=))))))))))))) saracu...

Link to comment
Share on other sites

Mersi de reclama. N-am vrut sa va incadrez pe toti intr-un stereotip, am spus doar ce-aveam pe suflet dupa 8 ani de mânãrii pe Undernet. A fost lejer floodu, dar nu pentru aia is stresat, ci pentru ca cineva chiar s-a obosit sa râcâie netu de info despre mine. Cam aiurea, avand in vedere ca nu prea mai am dusmani pe net.

Mi-ar placea sa stick around pe forum pentru ca asa o comunitate inca n-a mai fost in Romania, dar parca mai bine nu risc. O sa ocolesc deci forumul, pentru ca clicknetu meu si-asa scartzaie, nu mai are nevoie de tziganii ca sa pice.

Interesant blogul adminule. Cam copilaroasa atitudinea la faza cu gaurile din sisteme si cu critica n00bilor. Fiecare cu ce-l duce bibilica, e o pierdere de timp sa te-apuci sa te lupti cu morile de vant (sa critici pe cei care nu accepta critici pentru ca-s prosti, mai exact) ;)

Link to comment
Share on other sites

Mersi de reclama. N-am vrut sa va incadrez pe toti intr-un stereotip, am spus doar ce-aveam pe suflet dupa 8 ani de mânãrii pe Undernet. A fost lejer floodu, dar nu pentru aia is stresat, ci pentru ca cineva chiar s-a obosit sa râcâie netu de info despre mine. Cam aiurea, avand in vedere ca nu prea mai am dusmani pe net.

Mi-ar placea sa stick around pe forum pentru ca asa o comunitate inca n-a mai fost in Romania, dar parca mai bine nu risc. O sa ocolesc deci forumul, pentru ca clicknetu meu si-asa scartzaie, nu mai are nevoie de tziganii ca sa pice.

Interesant blogul adminule. Cam copilaroasa atitudinea la faza cu gaurile din sisteme si cu critica n00bilor. Fiecare cu ce-l duce bibilica, e o pierdere de timp sa te-apuci sa te lupti cu morile de vant (sa critici pe cei care nu accepta critici pentru ca-s prosti, mai exact) ;)

Fiecare cu ce-l duce bibilica......

ca bine ai spus......

daca cineva s-a obosit sa racaie internetul dupa tine inseamna ca ai calcat tu pe coada pe cineva....si in plus daca spui ca esti asa de bun la manarii pe mirc gen flood si altele de ce nu tii decat pentru tine?

trebuie sa afle toata lumea cat de bun esti???

Link to comment
Share on other sites

Mersi de reclama. N-am vrut sa va incadrez pe toti intr-un stereotip, am spus doar ce-aveam pe suflet dupa 8 ani de mânãrii pe Undernet. A fost lejer floodu, dar nu pentru aia is stresat, ci pentru ca cineva chiar s-a obosit sa râcâie netu de info despre mine. Cam aiurea, avand in vedere ca nu prea mai am dusmani pe net.

Mi-ar placea sa stick around pe forum pentru ca asa o comunitate inca n-a mai fost in Romania, dar parca mai bine nu risc. O sa ocolesc deci forumul, pentru ca clicknetu meu si-asa scartzaie, nu mai are nevoie de tziganii ca sa pice.

Interesant blogul adminule. Cam copilaroasa atitudinea la faza cu gaurile din sisteme si cu critica n00bilor. Fiecare cu ce-l duce bibilica, e o pierdere de timp sa te-apuci sa te lupti cu morile de vant (sa critici pe cei care nu accepta critici pentru ca-s prosti, mai exact) ;)

Fiecare cu ce-l duce bibilica......

ca bine ai spus......

daca cineva s-a obosit sa racaie internetul dupa tine inseamna ca ai calcat tu pe coada pe cineva....si in plus daca spui ca esti asa de bun la manarii pe mirc gen flood si altele de ce nu tii decat pentru tine?

trebuie sa afle toata lumea cat de bun esti???

1-0 ptr mihai :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...