Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

Lasand gluma la o parte 

Am iubita care e in zona de carantina din Italia, lucru care m-a facut sa ma apuc de cercetari pe tema asta:

1 Mi se pare ciudat faptul ca nu prea gasesti online chestii despre cei ce s-au vindecat 

https://www.youtube.com/watch?v=AZiSoJoVGl0&t=98s tipa asta se vede ca minte prin gesturile pe care le face 

3 Ciudat ca nu prea gasesti informatii 

 

care sunte-ti din italia din zona afectata tipati aici 

Edited by lzomedia
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

ma baieti, am intrat cu vpn de China, Japonia, am buchisit pe acolo stirile, 

 

Stirea e pentru prosti, si e veche de prin 2017

 

mureau toti din emisiunea Asia Express, Pepe, Capatos, Maruta.. cameramani producatori pana acum, 

 

ah.. si toti care va imbracati din Dragonul Rosu (Bucuresti)

 

Cius, avezi grije 

  • Haha 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am un amic care s a intors din china sapt trecuta cu escala la turci. Verificarea la turci a fost lejera, nu si au batut capul.

Un var care locuieste in Roma spune ca la el inca e ok situatia, in schimb multe orase sunt izolate, dar sunt ocazii care te scot din tara anyway..

 

Vazusem un video cu un chinez jurnalist care disparuse din cauza ca gasise cateva lucruri ne la locul lor si le a facut publice, multi cred ca e propaganda din cauza guvernului care nu e departe de comunism. 

 

O colega de munca imi spune ca i a luat fiicei in urma cu o sapt un pachet de masti dinalea verzi, 50 bucati 150 lei, ieri erau 300 lei. Made in china bineinteles. 

 

Parere personala, daca se vrea pandemie, pandemie sa fie. Nu avem cuvant oricum si nici nu stim noi prea multe. Yolo

Edited by archerise
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, iulik said:

Eu cred ca italienii au vazut brexit-ul, si vor sa adopte o alta strategie. Ei zic ca s-a gasit corona virus deoarece vor sa le plece romanii din italia!!!!!!!!!!!!!!!

Pai, n-au plecat romanii din UK, nu o sa plece nici din Italia. Anyway, nu inteleg de ce se duce lumea acolo c-am proasta piata si mai e si tipul ala de tara hard to start.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

First clinical trials near late April. Initial clinical results expected in July or August.

 

 

 

Quote

300 de suceveni s-au întors din Italia de frica coronavirusului şi ar fi minţit la vamă că vin din Germania

 

Daca prostii nostri o tin in ritmul asta, pana in iulie ne curatam dracu cu totii.

Edited by Wav3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Nu sunt sigur daca mass media abuzeaza de acest subiect, dar cumva induce frica si nesiguranta pentru populatie. Esti impanzit de stiri pe toate retelele de socializare. Inca o dovada ca rasa umana e slab pregatita si vulnerabila din multe puncte de vedere. 

 

Poate par putin paranoic, dar sunt multe tari cu buget mare alocat cercetarii si totusi nimic concret... ?! 

 

Daca America ar fi fost afectata mai mult de acest virus (si aici ma refer la victime din clasa de sus), procesul de identificare si stabilizare a antidotului ar fi fost mult mai rapid. (my opinion)

Edited by 0xStrait
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
26 minutes ago, QuoVadis said:

 

Survival of the fittest 💪

 

https://www.paginademedia.ro/2020/02/emag-masti-specula

 

Imi place cand se smardoieste prostia cu isteria. La mai mult! [-o<

 

#ThanosCleanup

 

M-am gandit si eu la asta, gen sa personalizez mastile si sa le bag pe shopify =)))

 

In 2 sapt +$10k :))

 

 

Edited by 0xStrait
Link to comment
Share on other sites

Tot valul asta nu face decat sa arace cat de prost e romanul.Au rupt comenzile la masti si manusi, ca `vai draga Doamne` sa nu ia virusul.

Banala gripa, care apare an de an, si pentru care exista pe piata un asa-zis vaccin antigripal, dar cine sa dea 50 de lei pentru asa ceva, hai sa dam milioane pe masti.

Asa am reusit sa vad cat de multa prostie poate sa fie intr-o tara asa mica.Toti fug de un virus "necunoscut" care a provocat mai putine "daune" decat o gripa...+ ca victimele virusului covid sunt in mare parte persoane f batrane...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, theandruala said:

Tot valul asta nu face decat sa arace cat de prost e romanul.Au rupt comenzile la masti si manusi, ca `vai draga Doamne` sa nu ia virusul.

Banala gripa, care apare an de an, si pentru care exista pe piata un asa-zis vaccin antigripal, dar cine sa dea 50 de lei pentru asa ceva, hai sa dam milioane pe masti.

Asa am reusit sa vad cat de multa prostie poate sa fie intr-o tara asa mica.Toti fug de un virus "necunoscut" care a provocat mai putine "daune" decat o gripa...+ ca victimele virusului covid sunt in mare parte persoane f batrane...

 

De s-ar feri la fel si de bolile cu transmitere sexuala...

Consider ca nu este diferenta intre acestia si cei care pupa moaste din superstitie. Adevaratii ortodocsi nu trebuie bagati in aceeasi oala cu acesti suboameni.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gigiRoman said:

De s-ar feri la fel si de bolile cu transmitere sexuala...

Consider ca nu este diferenta intre acestia si cei care pupa moaste din superstitie. Adevaratii ortodocsi nu trebuie bagati in aceeasi oala cu acesti suboameni.

https://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/preot-clujean-despre-coronavirus-cel-impartaseste-n-are-teama-teorie-conspiratiei-distribuit-1_5e53fa635163ec427166b9ea/index.html

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Gecko said:

memele cu mastile de gaze prin bucuresti si golitu de supermarketuri de conserve sunt pe bune?

Am fost azi in 2 market-uri, 0 spirt 0 masti 0 dezinfectant. Eu's de parere ca treaba asta e doar ceva gen sa creeze mass-hysteria nothing more. Daca e sa o luam pe calcule, mor de 15 ori mai multi oameni din cauza racelii anual decat din cauza acestui virus. xD

 

Daca am dona si bani la copii din Africa cum se cumpara masti si spirt ce calumea ar fii lumea.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Gecko said:

memele cu mastile de gaze prin bucuresti si golitu de supermarketuri de conserve sunt pe bune?

Din pacate da. Am fost intr-o mare farmacie si lumea se omora pe spirt/dezinfectante, asteptau langa usa prin care venea angajata cu marfa si pana la raion nu mai era nimic.

Cu supermarket-ul nu stiu, traiasca mega online si bringo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...