Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

Am plecat din Bucuresti. Escala la Frankfurt. 

Singura intrebare a celor din tranzit si de la checkin a fost daca am fost in ultima luna in China. 

Nemtii nu se obosesc cu coronavirusul.

Ajuns in US ... nici macar atat. Nimic despre vizitat tari afectate de virus, daca prezint simptome ... NIMIC NIMIC.

Tind sa cred ca era un stoc prea mare de spirt, masti si conserve prin farmacii/supermarketuri. 

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Tu cand ajungi in aeroport din Spania de la cules căpșuni la +40°C la -10°C,  normal sa faci pneumonie

 

doh, mass-media s-a trezit un prost sa dezgroape mortii din 1800 toamna

 

au ars 100 de porci, restul in abator, bani in buzunar

au ars 100 de gaini, restul idem, bani in buzunar

succes cu vaccinul

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

^ia mai date-n virus, te-ai trezit din somn sa promovezi antidot-ul, inteligentule

https://thenewsregion.com/covid-19-cancellation-delay-and-price-increase/

nu moare lumea in Africa de Ebola, sifilis si toate bolile cu S posibile si mor de la un cacat de gripa

Edited by Fi8sVrs
sceptic
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
5 hours ago, Vasile. said:

Va preziceti moartea singuri ma

S-a trezit un bou sa spameze email-urile din China cu un bullshit de blogspot, si v-au invadat extraterestrii

 

Nu mor indienii din Ferentari, unde sunt seringi, sobolani, si alte specii

 

Stati calmi

Nu de mierlit fug multi acum prin market-uri. Cate zile ai, atatea ai. 

 

Problema e ca amintindu-ne ca suntem in Romania, cam orice promisiune primesti din partea autoritatilor trebuie supusa unor ample calcule, o analiza completa. Nu ai cum sa stai fara o zacusca in casa ca ti-au promis o serie de maimute cu buletin ca va fi bine cu economia / importuri / exporturi. Te duci la market si cumperi. Daca nu pentru tine, atunci pentru ai tai.

 

Eu sunt uluit ca erau pline spitalele si inainte, stateai si 10 ore in asteptare pentru un consult iar guvernul se comporta ca si cum au si spitale si personal indeajuns.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vatman32 said:

Nu de mierlit fug multi acum prin market-uri. Cate zile ai, atatea ai. 

 

Problema e ca amintindu-ne ca suntem in Romania, cam orice promisiune primesti din partea autoritatilor trebuie supusa unor ample calcule, o analiza completa. Nu ai cum sa stai fara o zacusca in casa ca ti-au promis o serie de maimute cu buletin ca va fi bine cu economia / importuri / exporturi. Te duci la market si cumperi. Daca nu pentru tine, atunci pentru ai tai.

 

Eu sunt uluit ca erau pline spitalele si inainte, stateai si 10 ore in asteptare pentru un consult iar guvernul se comporta ca si cum au si spitale si personal indeajuns.

 

 

Sunt indiferent, mi se rupe, locuiesc la țară, lapte bio, cartofi bio, roșii bio, țuică fiartă

 

Fut in gripa lor

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu va bazati pe faptul ca e doar o gripa. 

 

Au aparut tot mai multe cazuri de persoane tinere care au ajuns sa fie intubate. Pare sa conteze si faptul ca o persoana e fumatoare, dar unele persoane, sportive, au trecut prin clipe grele, desi nu fumeaza. Pare ca ibuprofenul poate sa faca mai mult rau decat bine.

 

Ce faceti daca va imbolnaviti? Tratamentul care se da in spital nu se gaseste in farmacii. Asadar, cand o sa se umple spitalele o sa fie nasol. La noi deja e haos in 2-3 spitale: Gerota, Suceava si acum Floreasca. Daca nu si Universitar. Medici putini, echipamente pula. 

Deci cand luati Paracetamol in loc de Redemsivir, Kalentra si altele, nu va asteptati la aceleasi rezultate. 

 

In 2 saptamani chiar consider ca o sa fie rau. Rau de tot. 

 

Edit: Vad ca de maine nu se mai iese din casa nici pe zi, decat in acele numite cazuri. Era si timpul... Am vazut multe comentarii de la retardati care cred ca asta e doar o gluma. Sau ca e o conspiratie. Tehnic vorbind, e ca o gripa. Doar ca de 10 ori mai mortala, de 3 ori mai contagioasa si cu simptome de 5 ori mai nasoale. Faceti voi calculele. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nytro said:

Nu va bazati pe faptul ca e doar o gripa. 

 

Au aparut tot mai multe cazuri de persoane tinere care au ajuns sa fie intubate. Pare sa conteze si faptul ca o persoana e fumatoare, dar unele persoane, sportive, au trecut prin clipe grele, desi nu fumeaza. Pare ca ibuprofenul poate sa faca mai mult rau decat bine.

 

Ce faceti daca va imbolnaviti? Tratamentul care se da in spital nu se gaseste in farmacii. Asadar, cand o sa se umple spitalele o sa fie nasol. La noi deja e haos in 2-3 spitale: Gerota, Suceava si acum Floreasca. Daca nu si Universitar. Medici putini, echipamente pula. 

Deci cand luati Paracetamol in loc de Redemsivir, Kalentra si altele, nu va asteptati la aceleasi rezultate. 

 

In 2 saptamani chiar consider ca o sa fie rau. Rau de tot. 

 

Nu e man asta, este doar un test cum a spui si Andrei pe Facebook, 

 

nu retin si nu deschid telefonul, a aparut corona mortii versiunea 2

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Nytro said:

Nu va bazati pe faptul ca e doar o gripa. 

 

Au aparut tot mai multe cazuri de persoane tinere care au ajuns sa fie intubate. Pare sa conteze si faptul ca o persoana e fumatoare, dar unele persoane, sportive, au trecut prin clipe grele, desi nu fumeaza. Pare ca ibuprofenul poate sa faca mai mult rau decat bine.

 

Ce faceti daca va imbolnaviti? Tratamentul care se da in spital nu se gaseste in farmacii. Asadar, cand o sa se umple spitalele o sa fie nasol. La noi deja e haos in 2-3 spitale: Gerota, Suceava si acum Floreasca. Daca nu si Universitar. Medici putini, echipamente pula. 

Deci cand luati Paracetamol in loc de Redemsivir, Kalentra si altele, nu va asteptati la aceleasi rezultate. 

 

In 2 saptamani chiar consider ca o sa fie rau. Rau de tot. 

 

Edit: Vad ca de maine nu se mai iese din casa nici pe zi, decat in acele numite cazuri. Era si timpul... Am vazut multe comentarii de la retardati care cred ca asta e doar o gluma. Sau ca e o conspiratie. Tehnic vorbind, e ca o gripa. Doar ca de 10 ori mai mortala, de 3 ori mai contagioasa si cu simptome de 5 ori mai nasoale. Faceti voi calculele. 

S-a declarat si in UK lockdown de aseara. Treaba devine serioasa, ce zici tu de acei sportivi e un caz 1 la 100 sau chiar la 1000, au fost persoane fumatoare care s-au vindecat foarte repede. Acum depinde si de organismul tau.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Massaro said:

200,000 de cazuri noi in mai putin de doua saptamani cand initial s-a ajuns la 200,000 in 3 luni. Test, gaz sarin, ce-o fi, mai bine stam in casa. Curios ce-o sa se ajunga.

Pai e crestere exponentiala momentan: 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...