Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

  • Active Members

Nu ma deranjeaza, sunteti liberi sa faceti ce vreti :) si daca i-am dat react, i-am dat pentru ca am crezut ca a spus sincer. Asta nu ma face prost sau credul. Daca considerati ca asa va bateti peleul de mine, gresiti. 

Edited by SynTAX
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Gecko said:

Ca sa nu se vada dosarele.

 

te referi gen "Nu dezgheța fraierii că te inundă"

 

Lasa man sa stie lumea realitatea la mine miroase a cauciuc incis si aici, si in Berceni , ca nu e nimeni  Julian Assange 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2020 at 7:43 PM, albastrel said:

Care face pariu cu mine ca asta e facut in laborator?

 

sau nu...?!

 

03.04.2019 <---- DATA

 

20.10.2019 <---- DATA

https://www.cbsnews.com/news/international-monetary-fund-european-central-bank-head-christine-lagarde-60-minutes-interview-2019-10-20/

 

Hai noroc si sanatate!

Poate primesc si ei in schimb un virus care sa le darame sistemul bancar... nu cred ca nu va fi un payback - full refund :) Faza ca nu sunt singurii implicati dar lumea incepe incet sa realizeze cine si cum...

https://petitions.whitehouse.gov/thank-you/2843347

"ID2020 is a plan put in place by bill gates to impose mass public vaccination and show "vaccine status" through a microchip or "ID" injected under the skin. MIT and microsoft have partnered together to make what bill calls "tattoo markers" that show if you have or have not had his poisonous vaccine. He did something similiar in africa that resulted in over 40,000 people dying from his vaccine. he owns virus patents , he owns vaccine patents. he makes money to make you sick. My fellow Americans , This is the mark of the beast the bible has warned us about folks. Bill owns virus patents , bill owns vaccine patents , bill has flown to Epsteins island on the lolita express SEVERAL times , bill admits to depopulation agendas. Stop Him NOW"

Edited by ardu2222
Link to comment
Share on other sites

Cu cine ar trebui sa vorbesc sa implementeze un sistem sa pot da quote si report si downvote la `nspe posturi dintr-un foc.

In ordine invers cronologica:

1. Albastrel ce postez eu despre christine lagarde pe twitter nu inseamna ca e si adevarat. Un link cu o foto si o descriere ... Nu are rost sa explic mai departe.

2. Albastrel video cu ce zice Lagarde pe youtube-ul ala ... Nu am auzit nimic de virusi de boli de omorat oameni/pensionari/varstnici. Hai sa ascultam pana la capat declaratia ei de 3 minute si sa o filtram putin. Daca nu te descurci cu engleza spune-ne si sigur gasim pe cineva care sa faca un transcript.

3. Kev gramatica limbii romane. Nu vreau sa te jignesc dar din ce citesc nu prea pare ca ai tinut o carte de gramatica in mana vreodata. Si daca tot suntem in era digitala, da-mi voie sa-ti dau un link de ajutor : https://liceunet.ro/gramatica-romana/

4. Kev hai pe viitor sa filtram putin site-urile de unde ne luam stirile. Una e sa o vad pe cnn.com sau bbc ( desi cred ca si atunci as fi putin sceptic si as cauta si alte surse care sa-mi confirme acea informatie) alta pe misterulsanatatii.net.

5. Kev pe viitor e bine sa stii ca toti care am trecut prin liceu am avut 10 la biologie si chimie. Si eu eram mate-info intensiv. Ca idee cred ca un genetician ne-ar putea spune mai multe de COVID, despre cum se multiplica, ataca si tot asa... Nu deschid 6 ca nu vreau sa te fac cap de afis, dar totusi ... insecte ? Te-ai gandit ca poate nu ai studiat chiar toata enciclopedia animalelor nevertebrate hexapode !? I`m just saying.

6. NU POT SA MA ABTIN. AM CITIT COREEA DE NORD SI AREA51. FYI locuiesc in LV, Nevada cam la vreo 2 ore de mers cu masina pana acolo. La 10 minute dupa ce iesi de pe drumul principal si intri spre ZONA 51 esti intampinat de niste domni de la armata care iti spun ca e spre binele tau sa te intorci. Si iti spun eu ca te intorci. Oricat de turist sau tare in gura ai fi tu. PENTRU CA E O ZONA MILITARA. 

SI TU TE INTREBI DE CE E BLURAT PE GOOGLE MAPS ?

Imi poate spune cineva cum sa fac sa nu-i mai vad postarile lui KEV? Nu de alta dar cum zicea Syntax: imi sangereaza ochii. FFS.

Tre sa recunosc ca m-am racorit. Nu suport sa vad asemenea ineptii ( punctul meu de vedere ) si sa tac. Poate gresesc. Totusi ...

 

ON TOPIC

Dupa cum spuneam mai sus sunt in Nevada. Masurile impuse de guvern sunt simple recomandari. Deloc ca la noi in tara. Nimic nu e obligatoriu. Intr-adevar traficul nu mai este atat de intens. In Vegas pot sa va spun sincer ca s-au cam inchis toate afacerile. Au ramas deschise supermarketurile, farmaciile, benzinariile si localurile ce livreaza mancare.

Bulevardul inchis. Cazinouri inchise. Tot inchis. Am fost in  Los Angeles zilele trecute - mai rau. Localurile de fast food ... toate deschise. Nu aveai voie sa intri sa mananci dar puteai sta linistit la coada.

Traficul incredibil de lejer fata de ce era inainte. Oamenii putin speriati. Dar ca alte masuri de siguranta impotriva propagarii virusului, nu am vazut.

 

Niste baieti de nush pe unde de prin State au facut o simulare.  Nu pot spune cat de precisa e, dar 100% nu e hostat pe secretulsanatatii.net

 

https://covid19.healthdata.org/romania

 

Sper ca nu am suparat pe nimeni. Pentru alte detalii, ma gasiti pe aici.

Bafta si multa sanatate domnilor.

PS: Kev sigur RSVP YES @ "Storm Area51, They Can't Stop Us ALL" de anul trecut.

/me is mean

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ardu2222 said:

"ID2020 is a plan put in place by bill gates to impose mass public vaccination and show "vaccine status" through a microchip or "ID" injected under the skin. MIT and microsoft have partnered together to make what bill calls "tattoo markers" that show if you have or have not had his poisonous vaccine. He did something similiar in africa that resulted in over 40,000 people dying from his vaccine. he owns virus patents , he owns vaccine patents. he makes money to make you sick. My fellow Americans , This is the mark of the beast the bible has warned us about folks. Bill owns virus patents , bill owns vaccine patents , bill has flown to Epsteins island on the lolita express SEVERAL times , bill admits to depopulation agendas. Stop Him NOW"

Asa este! Bill Gates a prin atat de multa ura impotriva virusilor incepand cu Windows 95 incat acum e de partea lor!

Problema lui e ca oamenii trec pe Linux si pe Mac si vrea sa ii decimeze! Motivul? E LOGIC! Cum zice si el "De ce sa le folosesti cand nici macar nu te poti JUCA pe ele?". 

De aceea a creat acest virus UMAN, ca sa se razbune pe umanitatea care a creat virusii pentru WINDOWS si pentru care el a SUFERIT!

Acest post este un pamflet (adica o gluma) si trebuie tratat ca atare.

  • Thanks 1
  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Imperial College COVID-19 Response Team Report

The global impact of COVID-19 has been profound, and the public health threat it represents is the most serious seen in a respiratory virus since the 1918 H1N1 influenza pandemic. This report presents the results of epidemiological modeling which has informed policymaking in the UK and other countries in recent weeks.

 

Download

 

 

Edited by Fi8sVrs
Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 7:47 AM, whistler said:

3. Kev gramatica limbii romane. Nu vreau sa te jignesc dar din ce citesc nu prea pare ca ai tinut o carte de gramatica in mana vreodata. Si daca tot suntem in era digitala, da-mi voie sa-ti dau un link de ajutor : https://liceunet.ro/gramatica-romana/

4. Kev hai pe viitor sa filtram putin site-urile de unde ne luam stirile. Una e sa o vad pe cnn.com sau bbc ( desi cred ca si atunci as fi putin sceptic si as cauta si alte surse care sa-mi confirme acea informatie) alta pe misterulsanatatii.net.

5. Kev pe viitor e bine sa stii ca toti care am trecut prin liceu am avut 10 la biologie si chimie. Si eu eram mate-info intensiv. Ca idee cred ca un genetician ne-ar putea spune mai multe de COVID, despre cum se multiplica, ataca si tot asa... Nu deschid 6 ca nu vreau sa te fac cap de afis, dar totusi ... insecte ? Te-ai gandit ca poate nu ai studiat chiar toata enciclopedia animalelor nevertebrate hexapode !? I`m just saying.

6. NU POT SA MA ABTIN. AM CITIT COREEA DE NORD SI AREA51. FYI locuiesc in LV, Nevada cam la vreo 2 ore de mers cu masina pana acolo. La 10 minute dupa ce iesi de pe drumul principal si intri spre ZONA 51 esti intampinat de niste domni de la armata care iti spun ca e spre binele tau sa te intorci. Si iti spun eu ca te intorci. Oricat de turist sau tare in gura ai fi tu. PENTRU CA E O ZONA MILITARA. 

SI TU TE INTREBI DE CE E BLURAT PE GOOGLE MAPS ?

Imi poate spune cineva cum sa fac sa nu-i mai vad postarile lui KEV? Nu de alta dar cum zicea Syntax: imi sangereaza ochii. FFS.

Tre sa recunosc ca m-am racorit. Nu suport sa vad asemenea ineptii ( punctul meu de vedere ) si sa tac. Poate gresesc. Totusi ...

   

3,4,5,6 Am predat TIC si stateam cu capul in catalog sa-mi procur bani de mancare, daca tu esti arogant si ai de comentat opinia mea, este strict problema ta, crezi ca ce postez nu citesc?

 

  • On, la ce am postat ^ (SCOTT KELLY’S) este sursa de pe nationalgeographic, iar tu dai downvote


asta denota faptul ca sunteti o gloata de prosti care va contrazice-ti, oricum nu dureaza mult nici Antrax, nici AH1N1, nici ebola, s.a.m.d

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Kev said:

   

3,4,5,6 Am predat TIC si stateam cu capul in catalog sa-mi procur bani de mancare, daca tu esti arogant si ai de comentat opinia mea, este strict problema ta, crezi ca ce postez nu citesc?

 

  • On, la ce am postat ^ (SCOTT KELLY’S) este sursa de pe nationalgeographic, iar tu dai downvote


asta denota faptul ca sunteti o gloata de prosti care va contrazice-ti, oricum nu dureaza mult nici Antrax, nici AH1N1, nici ebola, s.a.m.d

Contraziceti*

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu imi apartine, de pe net luata:

 

Statul român:

- Stați toți acasă!
- Nu veniți în țară de Paște, fiți responsabili!
- Cei vârstnici să fie protejați, la domiciliu.
- Suntem toți împreună, vom trece și prin asta împreună.

 

Tot statul român:

- E singurul din lume, pe timp de pandemie, care împarte țara între populația ortodoxă și... restul de fraieri.
- Primul din lume care recunoaște că toată treaba cu coronavirus e o conspirație, se poate ieși din casă.
- Nu are pe stoc echipamente de protecție pentru medici, dar are pentru “voluntarii” care vor “duce lumina”.
- Pune armata și organele se urgență ale statului pe același loc cu “voluntarii împărțitori de lumină”, care primesc drept de liberă circulație între 07:00 și 17:00.

 

COVID 7-17 vine, pregătițivă! 🤦‍♂️

 

Sunați-vă părinții și bunicii!
Spuneți-le că lumina e în ei, nu într-un gest de imbecilitate genocidică, în masă.
Îndemnați-i să stea în casă. Să vă puteți bucura de ei, sănătoși, și în duminica Tomii, dar și după.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...