Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

nu-s anti-masker sau alta specie de covidiot, dar masurile restrictive au un impact foarte mic in lipsa celor proactive, fapt demonstrat deja daca te uiti la strategia pe timp de pandemie a mai multor state. testarea gratuita la nivel national care ar permite despistarea si izolarea multilor asimptomatici care duc virusul prin comunitate avem? haha, nu.

acum e normal sa ne impuna lockdown din moment ce nu mai sunt paturi la ATI. dar pana sa ajungem in punctul asta, n-a fost nimeni in stare in tot guvernul sa gandeasca un program masiv de testare + interventii proactive in focare (scoala, transportul public in comun subdimensionat, azile, etc.)

parca politicienii romani ne iau de oi. acum tre' sa renuntam la anumite drepturi si sa mai stam si in inchisi in cel mai mic spatiu locuibil din Europa pentru prostia lor. nu mai zic de oamenii cu joburi in industriile afectate.

cine mai voteaza PNL e legit handicapat.

uite cum au facut altii

 

Edited by Matthew
Link to comment
Share on other sites

Nu o sa fie nicio stare de urgenta pana la alegeri. Nu o sa fie niciun lockdown. Nu o sa fie nimic. Daca ar fi ceva de genul, PNL nu ar mai primi voturi. Oricum nu stiu de unde le primesc...

Am vazut ca ziceau ceva de teste antigen, macar acum in al XII-lea ceas sa faca ceva... 

 

Noi pe forum a luat de la inceput masuri de distantare sociala! Cate persoane au luat Covid de pe RST? Niciuna!

Asadar, pentru 6 decembrie la alegeri, pozitia 1 - Nytro - prim-ministru!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Subscriu celor spuse de excelenta sa domnu' prim ministru ( cum citisem intr-un articol DUPA recorder ) @Nytro

 

Zilele trecute vb cu un fost coleg din M.A.I. - el fiind inca activ - care CLAR mi-a confirmat ca pana la alegeri o sa fie o apa de ploaie.

De asemenea a afirmat faptul ca dupa alegeri - in cazul in care PNL will RULE with a IRON FIST ( nu stiu cazul PSD ) - it will be a fucked UP.

In sensul ca carantina va fi carantina, orele alea in care nu ai voie sa circuli .. NU AI VOIE SA CIRCULI si oh amenzile care nu au fost "date legal" pana acum, de acu inainte VOR FI date legal.

Adica nu va mai fi nici un temei de neconstitutionalitate cu privire la aplicarea sanctiunilor pe timp de "criza/lockdown/pandemie".

Parerea mea  e ca tre sa va bucurati de zilele astea libere ca de aer.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am cautat sa ma informez. Si am gasit ca vaccinul e testat pe aproximativ 44 de mii de paersoane (diferite zone, varste, etnii, etc) din care insa doar 170 persoane confirmate de COVID. Si din cele 170 de persoane 162 au fost in placebo group si 8 au primit vaccinul. Nu stiu cum cred altii insa si mie mi se pare putin prematur sa anunti faptul ca e 95% eficient cand a fost testat efectiv DOAR pe 8 persoane infectate

www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-conclude-phase-3-study-covid-19-vaccine Primary efficacy analysis demonstrates BNT162b2 to be 95% effective against COVID-19 beginning 28 days after the first dose;170 confirmed cases of COVID-19 were evaluated, with 162 observed in the placebo group versus 8 in the vaccine group

Ceplm.. :|

Edited by spider
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, whistler said:

Subscriu celor spuse de excelenta sa domnu' prim ministru ( cum citisem intr-un articol DUPA recorder ) @Nytro

 

Zilele trecute vb cu un fost coleg din M.A.I. - el fiind inca activ - care CLAR mi-a confirmat ca pana la alegeri o sa fie o apa de ploaie.

De asemenea a afirmat faptul ca dupa alegeri - in cazul in care PNL will RULE with a IRON FIST ( nu stiu cazul PSD ) - it will be a fucked UP.

In sensul ca carantina va fi carantina, orele alea in care nu ai voie sa circuli .. NU AI VOIE SA CIRCULI si oh amenzile care nu au fost "date legal" pana acum, de acu inainte VOR FI date legal.

Adica nu va mai fi nici un temei de neconstitutionalitate cu privire la aplicarea sanctiunilor pe timp de "criza/lockdown/pandemie".

Parerea mea  e ca tre sa va bucurati de zilele astea libere ca de aer.

 

Pai asa e si in Germania si in Franta si in Italia si prin toate locurile mai civilizate.

Lumea se supara, dar nici sa mori tu sau rudele tale nu vrei.

(nu neaparat de covid, dar daca faci accident de masina tot la ATI ajungi si tot nu ai loc).

 

Nu stiu de ce asa multa lume are impresia ca doar la voi Orban va face si va drege. Si in china le suda gratii la usa, si in Germania si in Austria se fac controale, se dau amenzi etc.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, spider said:

Am cautat sa ma informez. Si am gasit ca vaccinul e testat pe aproximativ 44 de mii de paersoane (diferite zone, varste, etnii, etc) din care insa doar 170 persoane confirmate de COVID. Si din cele 170 de persoane 162 au fost in placebo group si 8 au primit vaccinul. Nu stiu cum cred altii insa si mie mi se pare putin prematur sa anunti faptul ca e 95% eficient cand a fost testat efectiv DOAR pe 8 persoane infectate

www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-conclude-phase-3-study-covid-19-vaccine Primary efficacy analysis demonstrates BNT162b2 to be 95% effective against COVID-19 beginning 28 days after the first dose;170 confirmed cases of COVID-19 were evaluated, with 162 observed in the placebo group versus 8 in the vaccine group

Ceplm.. :|

subscriu, asa se fac miliardele $$$ :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, spider said:

Am cautat sa ma informez. Si am gasit ca vaccinul e testat pe aproximativ 44 de mii de paersoane (diferite zone, varste, etnii, etc) din care insa doar 170 persoane confirmate de COVID. Si din cele 170 de persoane 162 au fost in placebo group si 8 au primit vaccinul. Nu stiu cum cred altii insa si mie mi se pare putin prematur sa anunti faptul ca e 95% eficient cand a fost testat efectiv DOAR pe 8 persoane infectate

www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-conclude-phase-3-study-covid-19-vaccine Primary efficacy analysis demonstrates BNT162b2 to be 95% effective against COVID-19 beginning 28 days after the first dose;170 confirmed cases of COVID-19 were evaluated, with 162 observed in the placebo group versus 8 in the vaccine group

Ceplm.. :|

Dar eficienta vaccinului nu se masoara pe persoanele infectate, ci pe cele predispuse sa se infecteze

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, spider said:

mvTrkjH.jpg <- sursa: wikipedia

 

Plm.. nu stiu ce sa mai cred

Totusi, cand am auzit ca au obtinut vaccinul  asa de repede, m-a dus cu gandul la asta ( cine a vazut filmul I am legend, stie la ce ma refer )

 

 

hai sa nu exageram.

cred ca la un nivel mai mare sau mai mic cu totii stim ca se cauta/incearca un control al populatiei globale .. but still :)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, whistler said:

hai sa nu exageram.

cred ca la un nivel mai mare sau mai mic cu totii stim ca se cauta/incearca un control al populatiei globale .. but still :)

 

Coduri de bare pentru toţi cetăţenii. Este propunerea făcută de preşedintele Chinei la summitul G20

https://www.mediafax.ro/tehnologie/coduri-de-bare-pentru-toti-cetatenii-este-propunerea-facuta-de-presedintele-chinei-la-summitul-g20-19754873

:))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spider said:

 

Coduri de bare pentru toţi cetăţenii. Este propunerea făcută de preşedintele Chinei la summitul G20

https://www.mediafax.ro/tehnologie/coduri-de-bare-pentru-toti-cetatenii-este-propunerea-facuta-de-presedintele-chinei-la-summitul-g20-19754873

:))

ma faci sa-ti dau downvote.  Hai sa facem o flotare logica:

G20: adica inca 19 oameni pe langa pula ala de xi jinping care CLAR are o problema cu controlul populatiei la el in tara.

Sa nu uitam ca Republica Populara China are programul de control al populatiei infiintat in anul 1980 = 40 de ani deja si tot nu au facut nimic.

Unde e flotarea logica intrebi ?

Pai daca o pula de om propune ceva, nu inseamna ca si se intampla. Poa' sa propuna sa ne futem in cur de azi inainte, asta nu inseamna ca o sa si facem, nu !?

Omul trebuia sa spuna ceva la intalnirea aia ... bun rau, CHINA tre sa spuna ceva - pentru ca e nambar uan economie a lumii - sau pe cale sa devina...

 Mai flexam ?

Link to comment
Share on other sites

De fapt uite cum sta treaba, pentru cei conspirationisti care considera ca se vrea reducerea populatiei: acele persoane cu INTERESE MARI la mijloc publica aceste articole FALSE cum ar fi:

1. Covid nu exista, este o farsa

2. Covid nu este periculos

3. Vaccinurile au chip-uri

...

 

Exact pentru ca oamenii sa creada ca acest Covid nu exista sau ca vaccinurile nu sunt bune, SPECIAL pentru ca lumea sa nu se protejeze de Covid, sa moara si sa scada populatia. :)) 

 

Tocmai v-am pus pe masa o teorie a conspiratiei la adresa unei teorii a conspiratie. Conspiraception! 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, whistler said:

 

PLM si hai sa nu mai dam linkuri asa de-an pl si sa le explicam .. sau macar sa zicem ceva o idee un gand o parere ...

numai din linkuri iti faceai o idee dar PLM  e greu a citi putin mai mult... idiocracy merged by nytroism

”BUILD BACK BETTER”, parola globaliștilor din „Marea Resetare”. Promovat de Biden, BoJo, Comisia Europeană, sloganul BBB a fost moșit de Forumul Economic Mondial

Edited by shitshow
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, whistler said:

PLM si hai sa nu mai dam linkuri asa de-an pl si sa le explicam .. sau macar sa zicem ceva o idee un gand o parere ...

 

Ma certi ? : )

postez ce consider necesar pentru a-mi fundamenta sau detalia o idee, nu vii tu. un necunoscut random. sa trasezi directive la ce putem scrie sau nu.. esti cumva vreun admin pe aici si nu stiam? ti-am dat block, nu te deranja sa-mi raspunzi

Ignora-mi postarile pe viitor, te rog. Multam

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...