Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

Super, mersi mult! 

M-am uitat putin, vad niste mail-uri neinteresante si niste rapoarte, nu pare sa fie ceva confidential pe acolo.

Am vazut intr-un docx structura si cateva detalii despre vaccin! Bine, nu inteleg mare lucru, dar e acolo. Daca va intreaba cineva ce contine acel vaccin le puteti da cu documentul ala in cap.

 

Covid.thumb.png.df5c2fdd055c55f6f06440508a6fe845.png

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nytro said:

Daca va intreaba cineva ce contine acel vaccin le puteti da cu documentul ala in cap.

 

Covid.thumb.png.df5c2fdd055c55f6f06440508a6fe845.png

Exact la asta ma gandeam si eu, oare ce o sa zica acum anti-vaxxeri cand o sa vada continutul vaccinului😂. Chiar sunt curios cu ce alte aberatii vor mai veni 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca informatiile se voiau publice, cel putin nu de la Agentia Europeana a Medicamentului. Acele fisiere par sa contina foarte multe detalii referitoare la vaccin, poate chiar totul, ceea ce inseamna ca si altii ar putea sa il reproduca. Codul sursa :D

 

Pentru noi, oamenii de rand e bine. Putem sa il intelegem, in totalitate daca am si avea cunostiintele necesare. Si poate medicii cu experienta, microbiologii sau alte persoane pot sa deduca anumite lucruri de acolo, cum ar fi efectele la persoanele cu alergii. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nytro said:

Nu stiu daca informatiile se voiau publice, cel putin nu de la Agentia Europeana a Medicamentului. Acele fisiere par sa contina foarte multe detalii referitoare la vaccin, poate chiar totul, ceea ce inseamna ca si altii ar putea sa il reproduca. Codul sursa :D

 

Pentru noi, oamenii de rand e bine. Putem sa il intelegem, in totalitate daca am si avea cunostiintele necesare. Si poate medicii cu experienta, microbiologii sau alte persoane pot sa deduca anumite lucruri de acolo, cum ar fi efectele la persoanele cu alergii. 

Am citi si eu ca prostu' si nu am gasit nimic atat de secret(pana acum). Compozitia era facut publica cu mult in urma.

desigur secretele sunt procesele de analiza, validare. Rezultatele si data din experimente.

 

Comparatie IT:

Nu e 'codul sursa'. E mai mult 'taskboard', Automatic testing configuration, design principles and rules, specification and documentation, code review reports.

 

Singurul lucru spicy gasit pana acum e problema cu puritatea RNA care era ft scazuta in dozele comerciale. Si cum au incercat sa o treaca cu vederea. Dar na, Nimeni nu crede ca totul lucreaza excelent si nu exista probleme.

 

Dezavantaj e ca vor incepe conspirationistii sa citeasca din document cum ca toate "butylele" si "gycinele" iti dau cancere. (profitand de faptul ca mai nimeni nu stie ce sunt exact alea)

 

 

Edited by yoyois
  • Haha 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

congresman din new york diagnosticat covid dupa ce a primit a doua doza a vaccinului Pfizer

 

Efficacy in participants aged 16 and over
In Phase 2/3, approximately 44,000 participants were equally randomized to receive 2 doses of COVID-19 mRNA vaccine or placebo at 21-day intervals. Efficacy analyzes included participants who received their second vaccination within 19 to 42 days after their first vaccination. Participants are expected to be monitored for up to 24 MONTHS after Dose 2, for SAFETY AND EFFICIENCY EVALUATIONS against COVID-19.

Note writer : That is, those who participated in the experimental process will be monitored for 24 months? Ie two years to evaluate safety and efficacy against COVID-19 ??? In other words, we have a COLD CONFESSION that for the evaluation of safety and effectiveness it takes 2 years to draw ¨safe¨ conclusions.
And all this time millions of people will have been vaccinated; … What if and if…? That is, are people being vaccinated… in completely uncharted waters of safety and efficacy? Do they call this science? Is this what doctors, scientists, researchers are defending?

https://www.ema.europa.eu/en?fbclid=IwAR2oGRLYA0ckW0BKUuQyjT9mZ9Zz6WDaMYAy4C95d54x_EoJDSt2-KvQqIs

nytro&iohannis anuntasera ca se vaccineaza public,astept video ... ca de banat e usor...bunch of chickens

72e720eedc9d50fccdc97c27f6f3634e.jpg

chickeee-mad.jpg

 

Studiu: Noi dezvăluri despre eficacitatea vaccinurilor Pfizer și ModeRNA. 95%? Mai degrabă între între 19 și 29%!
Minciunile Guvernului din broșura propagandistică despre vaccinul Covid

Edited by shitshow
Link to comment
Share on other sites

Daca o sa pot, cand ma vaccinez, pun pe cineva sa ma filmeze. 

Dar stati linistit ca nu sunt fraier, ma duc cu folia de aluminiu si mi-o pun pe cap apoi, nu il las eu pe Bill sa ma controleze!

 

Cat despre prima stire, normal ca se poate ca dupa prima doza sa te infectezi. Se poate si dupa a doua, dar sunt sanse foarte mici, adica acei 5%. Mama a inteles asta, probabil are un IQ mai mare ca tine si nu prea se "documenteaza" pe subiect. 

 

PS: Da, normal ca se monitorizeaza, se vrea sa se afle durata de timp a anticorpilor. Oricum difera de la persoana la persoana, dar sa se stie aproximativ cat de mult ajuta. Intre timp ai mai sus toata documentatia necesara referitoare la vaccin. Acolo sunt datele oficiale, tot ce ai nevoie sa stii despre el. Citeste-le si spune-ne si noua daca e ceva in neregula acolo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shitshow said:

congresman din new york diagnosticat covid dupa ce a primit a doua doza a vaccinului Pfizer

 

Efficacy in participants aged 16 and over
In Phase 2/3, approximately 44,000 participants were equally randomized to receive 2 doses of COVID-19 mRNA vaccine or placebo at 21-day intervals. Efficacy analyzes included participants who received their second vaccination within 19 to 42 days after their first vaccination. Participants are expected to be monitored for up to 24 MONTHS after Dose 2, for SAFETY AND EFFICIENCY EVALUATIONS against COVID-19.

Note writer : That is, those who participated in the experimental process will be monitored for 24 months? Ie two years to evaluate safety and efficacy against COVID-19 ??? In other words, we have a COLD CONFESSION that for the evaluation of safety and effectiveness it takes 2 years to draw ¨safe¨ conclusions.
And all this time millions of people will have been vaccinated; … What if and if…? That is, are people being vaccinated… in completely uncharted waters of safety and efficacy? Do they call this science? Is this what doctors, scientists, researchers are defending?

https://www.ema.europa.eu/en?fbclid=IwAR2oGRLYA0ckW0BKUuQyjT9mZ9Zz6WDaMYAy4C95d54x_EoJDSt2-KvQqIs

nytro&iohannis anuntasera ca se vaccineaza public,astept video ... ca de banat e usor...bunch of chickens

72e720eedc9d50fccdc97c27f6f3634e.jpg

chickeee-mad.jpg

Poti sa ne spui parerea ta despre vaccin&covid  fara sa dai copy paste? Chiar sunt curios care e opinia ta si ce argumente poti aduce. 

 

M-am uitat peste comentariile tale anterioare din acest post si am vazut ca nu esti agramat si ca ai ceva idei despre marxism, masonerie. Gresite, dar le ai. Cand vad ca iti iei informatiile de pe bisericaortodoxa si alte site uri dubioase nu prea imi vine sa te iau in serios

 

Edited by YKelyan
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, YKelyan said:

Poti sa ne spui parerea ta despre vaccin&covid  fara sa dai copy paste? Chiar sunt curios care e opinia ta si ce argumente poti aduce. 

 

M-am uitat peste comentariile tale anterioare din acest post si am vazut ca nu esti agramat si ca ai ceva idei despre marxism, masonerie. Gresite, dar le ai. Cand vad ca iti iei informatiile de pe bisericaortodoxa si alte site uri dubioase nu prea imi vine sa te iau in serios

 

@YKelyan curiozitatea ma determina sa te intreb ceva; ce parere personala ai despre bombele de la Hirosima si Nagasaki ca si utilizare la acel moment?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andr82 said:

@YKelyan curiozitatea ma determina sa te intreb ceva; ce parere personala ai despre bombele de la Hirosima si Nagasaki ca si utilizare la acel moment?

Desi tragica si transformata intr-un show de forta, cele 2 atacuri nucleare nu sunt in afara ordinii vremii. SUA era disperata sa incheie razboiul cu Japonia iar cele 2 atacuri aveau rolul principal de a fortifica pozitia de lider tehnologic al SUA.

Asta e sustinuta si de faptul ca americanii, mandrii, au declarat ca USSR va avea nevoie de 8-15 ani sa dezvolte arme nucleare.

 

Desigur imaginea armelor nucleare a fost mult deformata de razboiul rece. Am ajuns sa credem ca bombele nucleare sunt acelasi lucru cu castrofele nucleare(gen Chernobyl). Si cum ca utilizarea lor, in comparatie cu armele conventionale, este mult mai grava, periculoasa si inumana. (Desi nu cred ca este asa diferit)

Totusi ma bucur ca programele de dezarmare nucleara au reusit pana acum sa evite folosirea lor impotriva altor oameni.

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, yoyois said:

Desi tragica si transformata intr-un show de forta, cele 2 atacuri nucleare nu sunt in afara ordinii vremii. SUA era disperata sa incheie razboiul cu Japonia iar cele 2 atacuri aveau rolul principal de a fortifica pozitia de lider tehnologic al SUA.

Asta e sustinuta si de faptul ca americanii, mandrii, au declarat ca USSR va avea nevoie de 8-15 ani sa dezvolte arme nucleare.

 

Desigur imaginea armelor nucleare a fost mult deformata de razboiul rece. Am ajuns sa credem ca bombele nucleare sunt acelasi lucru cu castrofele nucleare(gen Chernobyl). Si cum ca utilizarea lor, in comparatie cu armele conventionale, este mult mai grava, periculoasa si inumana. (Desi nu cred ca este asa diferit)

Totusi ma bucur ca programele de dezarmare nucleara au reusit pana acum sa evite folosirea lor impotriva altor oameni.

raspunsul la intrebare viza gradul de psihopat aferent,nu era atat de important exactitatea raspunsului(sunt teste psihologice gen);deja raspunsem la intrebarile lui  prin comentariile anterioare dar nu avea EQ inteligenta emotionala sa-si raspunda singur.Degeaba ai IQ mare daca nu esti capabil  si de sentimente umane...

nytro ai ramas in urma cu propaganda MSM,acel 5% e defapt: 

-mutatia covid din UK (despre care CDC spunea ca nu e nici o dovada ca ar fi mai periculoasa sau nu ar fi acoperita de actualele vaccinuri) 

-trumpistii(Antipa sub acoperire) care au patruns in Capitoliu nu purtau masca

-sau ce sustin mai nou WHO&fauci  high cycle threshold (Ct) value result being interpreted as a positive result (pana acum nu era problema la statistici dar nu da bine la rezultat dupa vaccin)

Edited by shitshow
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Presupun ca toata lumea a inteles cum functioneaza vaccinul din filmuletul dr. romance stabilite in Suedia.

Se ia proteina din tepii virusului, se pune intr-o bula de grasime, apoi se injecteaza, iar in corp ajunge la celule, intra, merge la mitocondrie, mitocondria o replica, apoi brusc celula capata tepii, celulele albe alerteaza si rezultatul e ca se formeaza anticorpii.

Ce nu am inteles eu: la cate celule si la ce tip de celule (la hematii sau la leucocite de exemplu) se duce proteina?nu e posibil ca replicarea sa nu poata fi oprita si astfel sa se ajunga la o boala autoimuna?  celulele albe nu stiu sa faca diferenta intre un virus si o celula mutanta? Practic acum arn mesager ar putea vindeca hiv si ebola?

P.S.:Am un coleg de munca diagnosticat cu o boala autoimuna, caruia dr. i-a recomandat sa evite vaccinul.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wav3 said:

Presupunand ca ai intrebat serios: pentru ca vaccinul te protejeaza sa nu faci boala, iar antidotul te vindeca daca ai boala.

Corect. De ce se vaccineaza si cei care au facut boala? Si de ce anticorpii dobanditi natural dureaza 3 luni, iar cei in urma vaccinului Moderna dureaza 2 ani.

Link to comment
Share on other sites

Te referi la antivirale? Vezi asta: https://medicamente.romedic.ro/info/medicamentele-antivirale 

Gandeste-te la Windows, de ce sa fii infectat cu ransomware si sa incerci sa scapi de el cu cine stie ce "cleaner" (care nu poate face mare lucru) cand poti avea un antivirus actualizat la zi care sa il previna? 

 

@gigiRoman - Nu stiu de unde ai informatiile acelea, nu a zis nimeni ca anticorpii dobanditi prin infectie dureaza 3 luni. 

Ideea cu vaccinul si acele 2 doze o reprezinta tocmai acest lucru: stimuleaza dobandirea anticorpilor in cel mai bun mod posibil, testat de catre ei. De aceea prima doza e mai mica si a doua mai mare, tocmai pentru ca anticorpii sa dureze mai mult, sa isi faca treaba celulele de memorie T (parca). 

 

Edit: Klaus s-a vaccinat: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/klaus-iohannis-se-vaccineaza-anti-covid-la-ora-10-00-1434453 , deci problema e pe jumatate rezolvata. O sa o fac si eu cand imi vine randul. Apropo, mi-a dat mesaj privat Klaus, cica chip-ul ii cere licenta, zicea sa-i dau cont de filelist sa isi descarce una, sau un crack, are cineva cont filelist de dat? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Imunitatea dobandita natural, dupa infectare, nu e vesnica. Stiu cazuri concrete care au fost pozitive, s-au vindecat, au avut anticorpi apoi, dupa cateva luni, nu mai au. Durata, din cate am inteles, depinde de sistemul imunitar al fiecaruia. Probabil tine si de ce boli mai ai prin corp, dunno.

Imunitatea dupa vaccin parca era ceva de genu 1 an dupa Pfizer si 2 dupa Moderna

 

Edit: Vezi ca robotelul Iohanita are nevoie de licenta pentru Android, nu pentru Windows.

Edited by Wav3
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Wav3 said:

Imunitatea dobandita natural, dupa infectare, nu e vesnica. Stiu cazuri concrete care au fost pozitive, s-au vindecat, au avut anticorpi apoi, dupa cateva luni, nu mai au. Durata, din cate am inteles, depinde de sistemul imunitar al fiecaruia. Probabil tine si de ce boli mai ai prin corp, dunno.

Imunitatea dupa vaccin parca era ceva de genu 1 an dupa Pfizer si 2 dupa Moderna

 

Edit: Vezi ca robotelul Iohanita are nevoie de licenta pentru Android, nu pentru Windows.

Un tip din iasi s a infectat de 3 ori cu corona... deci imunitatea e pe termen scurt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...