Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

mda alt fake news lansat de o agentie a COMISIEI EUROPENE:

 

EudraVigilance.jpg?resize=571,335&ssl=1

Iată ce afirmă EudraVigilance despre baza lor de date:

Acest site a fost lansat de  Agenția Europeană pentru Medicamente  în 2012  pentru a oferi acces public la rapoartele despre reacțiile adverse suspectate  (cunoscute și ca reacții adverse suspectate la medicamente). Aceste rapoarte sunt transmise electronic către  EudraVigilance de  către autoritățile naționale de reglementare a medicamentelor și de către companiile farmaceutice care dețin autorizații de comercializare (licențe) pentru medicamente.

EudraVigilance este un sistem conceput pentru colectarea rapoartelor despre reacțiile adverse suspectate. Aceste rapoarte sunt utilizate pentru evaluarea beneficiilor și riscurilor medicamentelor în timpul dezvoltării lor și pentru monitorizarea siguranței acestora în urma autorizării lor în Spațiul Economic European (SEE). EudraVigilance este în uz din decembrie 2001.

Acest site web a fost lansat pentru a respecta  politica de acces EudraVigilance , care a fost dezvoltată pentru a îmbunătăți sănătatea publică prin sprijinirea monitorizării siguranței medicamentelor și pentru creșterea transparenței pentru părțile interesate, inclusiv pentru publicul larg.

Consiliul Agenției Europene a Medicamentului de gestionare a  aprobat prima Politica de acces EudraVigilance în decembrie 2010.  Revision A fost adoptată de Consiliu în decembrie 2015 , pe baza legislației 2010 de farmacovigilență.  Politica vizează să ofere părților interesate, cum ar fi autoritățile naționale de reglementare a medicamentelor din SEE, Comisia Europeană, profesioniștii din domeniul sănătății, pacienții și consumatorii, precum și industria farmaceutică și organizațiile de cercetare, cu acces la rapoarte despre reacțiile adverse suspectate.

Transparența este un principiu cheie al agenției și este esențială pentru consolidarea încrederii în procesul de reglementare. Prin creșterea transparenței, Agenția este mai capabilă să răspundă nevoii tot mai mari a părților interesate, inclusiv a publicului larg, de acces la informații.

 

 

Reacții totale  pentru vaccinul experimental ARNm Tozinameran  (cod  BNT162b2 , Comirnaty ) de la BioNTech  Pfizer:  2.540 decese  și 102.100 leziuni până la 13.03.2021

 

COVID-19 MRNA VACCINE PFIZER-BIONTECH (TOZINAMERAN)

  • 7.604 Tulburări ale sângelui și ale sistemului limfatic incl. 15 decese
  • 4.636 Tulburări cardiace incl. 276 decese
  • 22 Tulburări congenitale, familiale și genetice incl. 2 decese
  • 2.683 Tulburări ale urechii și ale canalului auditiv
  • 52 Tulburări endocrine
  • 2.941 Tulburări oculare incl. 2 decese
  • 23.074 Tulburări gastrointestinale incl. 125 de decese
  • 72.072 Tulburări generale și condiții la locul de administrare incl. 957 decese
  • 102 Tulburări hepatobiliare incl. 12 decese
  • 1.928 Tulburări ale sistemului imunitar incl. 11 decese
  • 6.020 Infecții și infestări incl. 275 decese
  • 2.198 Leziuni, otrăviri și complicații procedurale incl. 32 de decese
  • 4.565 Investigații incl. 111 decese
  • 1.567 Tulburări de metabolism și nutriție incl. 49 de decese
  • 37.365 Tulburări musculo-scheletice și ale țesutului conjunctiv incl. 22 decese
  • 55 Neoplasme benigne, maligne și nespecificate (incl. Chisturi și polipi) incl. 3 decese
  • 44.993 Tulburări ale sistemului nervos incl. 185 de morți
  • 81 Sarcina, puerperalul și condițiile perinatale incl. 2 decese
  • 57 Probleme legate de produs
  • 3.742 Tulburări psihiatrice incl. 28 de decese
  • 525 Tulburări renale și urinare incl. 37 de decese
  • 545 Tulburări ale sistemului reproductiv și ale sânilor
  • 8.788 Tulburări respiratorii, toracice și mediastinale incl. 294 decese
  • 10.808 Tulburări ale pielii și ale țesutului subcutanat incl. 18 decese
  • 229 Dificultăți sociale incl. 6 decese
  • 69 Proceduri chirurgicale și medicale incl. 4 decese
  • 4.820 Tulburări vasculare incl. 74 de decese

Reacții totale  pentru vaccinul experimental mARN ARNm-1273 CX-024414) de la  Moderna: 973 de decese  și 5.939 de răni până la 13/03/2021

COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414)

  • 330 Tulburări ale sângelui și ale sistemului limfatic incl. 9 decese
  • 501 Tulburări cardiace incl. 96 de decese
  • 1 Tulburări congenitale, familiale și genetice
  • 116 Tulburări ale urechii și labirintului
  • 6 Tulburări endocrine
  • 181 Tulburări oculare incl. 2 decese
  • 1.283 Tulburări gastrointestinale incl. 40 de decese
  • 4.198 Tulburări generale și condiții la locul de administrare incl. 393 decese
  • 21 Tulburări hepatobiliare
  • 219 Tulburări ale sistemului imunitar incl. 1 moarte
  • 515 Infecții și infestări incl. 57 de decese
  • 236 Leziuni, otrăviri și complicații procedurale incl. 16 decese
  • 411 Investigații incl. 36 decese
  • 165 Tulburări de metabolism și nutriție incl. 18 decese
  • 1.727 Tulburări musculo-scheletice și ale țesutului conjunctiv incl . 23 de decese
  • 12 Neoplasme benigne, maligne și nespecificate (incl. Chisturi și polipi) incl. 3 decese
  • 2.324 Tulburări ale sistemului nervos incl. 111 decese
  • 15 Sarcina, puerperiul și afecțiunile perinatale
  • 4 Probleme legate de produs
  • 271 Tulburări psihiatrice incl. 14 decese
  • 93 Tulburări renale și urinare incl. 10 decese
  • 34 Tulburări ale sistemului reproductiv și ale sânilor incl. 1 moarte
  • 817 Tulburări respiratorii, toracice și mediastinale incl. 93 de decese
  • 740 Tulburări ale pielii și ale țesutului subcutanat incl. 11 decese
  • 48 Circumstanțe sociale incl . 3 decese
  • 40 Proceduri chirurgicale și medicale incl. 4 decese
  • 368 Tulburări vasculare incl. 32 de decese

Reacții totale pentru vaccinul experimental AZD1222 (CHADOX1 NCOV-19) de  la  Oxford AstraZeneca :  451 decese  și 54.571 leziuni până la 13/03/2021  

COVID-19 VACCIN ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19)

  • 1.180 Tulburări ale sângelui și ale sistemului limfatic incl. 11 decese
  • 2.080 Tulburări cardiace incl. 63 de decese
  • 17 Tulburări congenitale, familiale și genetice
  • 1.237 Tulburări ale urechii și labirintului
  • 41 Tulburări endocrine
  • 1.977 Tulburări oculare incl. 1 moarte
  • 17.491 Tulburări gastrointestinale incl. 15 decese
  • 42.367 Tulburări generale și condiții la locul de administrare incl. 198 de decese
  • 32 Tulburări hepatobiliare incl. 1 moarte
  • 578 Tulburări ale sistemului imunitar
  • 3.340 Infecții și infestări incl. 46 de decese
  • 853 Leziuni, otrăviri și complicații procedurale incl. 2 decese
  • 2.384 Investigații incl. 3 decese
  • 2.676 Tulburări de metabolism și nutriție incl. 5 decese
  • 22.858 Tulburări musculo-scheletice și ale țesutului conjunctiv incl. 4 decese
  • 19 Neoplasme benigne, maligne și nespecificate (incl. Chisturi și polipi) incl. 2 decese
  • 32.490 Tulburări ale sistemului nervos incl. 41 de decese
  • 22 Sarcina, puerperiul și afecțiunile perinatale
  • 11 Probleme legate de produs
  • 3.105 Tulburări psihiatrice incl. 3 decese
  • 560 Tulburări renale și urinare incl. 4 decese
  • 266 Tulburări ale sistemului reproductiv și ale sânilor
  • 4.293 Tulburări respiratorii, toracice și mediastinale incl. 33 de decese
  • 6.815 Tulburări ale pielii și ale țesutului subcutanat incl. 2 decese
  • 99 circumstanțe sociale incl. 2 decese
  • 138 Proceduri chirurgicale și medicale incl. 4 decese
  • 1.656 Tulburări vasculare incl. 11 decese

Aceasta este o informație publică finanțată de Agenția Europeană pentru Medicamente

(EMA), dar este în mod evident cenzurată de mass-media corporativă.

 

https://ortodoxinfo.ro/2021/04/02/macel-3-964-de-morti-si-162-610-leziuni-date-extrase-din-baza-de-date-europeana-a-reactiilor-adverse-ale-vaccinurilor-c0vid-19/

https://www.globalresearch.ca/3964-dead-162610-injuries-european-database-adverse-drug-reactions-covid-19-vaccines/5740942

Edited by shitshow
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Informatiile prezentate in articole par sa fie adevarate (nu am stat sa verific numar cu numar), dar ca sa fie mai usor:

 

Moderna: https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+40983312

Pfizer: https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+42325700

AstraZeneca: https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+40995439

 

Apreciez transparenta datelor la nivelul UE, dar de aici pana la a zice ca mass media corporatista vrea sa ascunda asta, e cale lunga. De putut pot sa le prezinte la stiri, dar ori o sa fie boring, ori lumea nu o sa inteleaga nimic din numere, ori o sa-i sperie si mai tare pe antivaxxeri sa iasa in strada si sa urle ca "un vaccin facut e un gratar pierdut".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SUSPECTE. Daca cineva se vaccineaza si ulterior moare, din orice fel de conditie medicala, se ia in considerare si vaccinul. Asta nu inseamna ca vaccinul e de vina. 

 

"99 circumstanțe sociale incl. 2 decese

138 Proceduri chirurgicale și medicale incl. 4 decese

1.977 Tulburări oculare incl. 1 moarte

2.676 Tulburări de metabolism și nutriție incl. 5 decese"

 

Sunt cateva exemple. Totusi, vaccinul asta e super-criminal daca ucide din tot felul de astfel de motive.

 

Apoi:

- 4000 de decese POSIBIL (desi slabe sanse)

- 138 de MILIOANE de vaccinari

- Decese Covid-19 - 2.84 MILIOANE

 

Covid:

Cases
130M
130,000,000
Recovered
73.9M
73,900,000
Deaths
2.84M
2,840,000

 

Adica, pe scurt, pentru cei care nu stiu sa citeasca:

- 130 de milioane de cazuri de Covid rezulta in  2,84 MILIOANE de morti. Adica 2840000.

- 130 de milioane de vaccinari anti-covid rezulta in POATE 4000 de morti. Adica 4000.

 

Hai sa nu ne vaccinam, nu? :)) 

Multi oameni fara simt elementar de logica. Va meritati soarta. 

  • Haha 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

in domeniul sanitar s-au vaccinat mai putin de 50% (amenintati fiind si cu demiterea) ,doctorii si asistentele cei "mai multi oameni fara simt elementar de logica",au devenit antivaxxeri...pana si colegii tai de la sri sunt in acelasi procent(si colegele,sa nu fac discriminare hello there girls,trans non-binary nazi fairy princess)

procentele enumerate de tine sunt valabile si la nr reali de bolnavi de covid adica cat o gripa de sezon,in nici un caz de pandemie,dar daca bigfarma are nevoie de miliarde de $ de la cobai dornici "va meritati soarta"...

cum am mai spus nytro asteptam video cu vaccinarea

72e720eedc9d50fccdc97c27f6f3634e.jpg

chickeee-mad.jpg

Edited by shitshow
Link to comment
Share on other sites

Sunt programat saptamana asta. Sper sa pot face poza/video. :) 

De unde ai scos tu procentul de 50%? Suna a Antena3/Romania TV/Realitatea sau chiar ortodoxinfo. Tocmai am intrat pe mizeria aia de site, ai nevoie de maxim 2 clase ca sa citesti ce scrie acolo. 

Ar trebui sa iti alegi si tu niste surse de informare mai bune sau sa discuti cu niste medici. Da un telefon la medicul de familie si vezi ce zice macar. Banuiesc ca nu ai prieteni mai educati cu care sa discuti, sau doctori. Eu cunosc si doctori si s-au vaccinat si ei si familiile lor si recomanda tuturor sa faca asta. 

Dar tot nu aduci argumente. Argumente. Stii ce zic? Adica nu idei idioate, fara nicio baza reala. 

Trebuie sa crezi ce zic, eu sunt la conducerea Noii Ordini Mondiale. Daca nu crezi, demonstreaza ca nu sunt. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

te cred,te cred,sigur ca esti...

"Liberal leftists destroy everything they touch, the millions of       useful idiots      who don't have the capacity to absorb anything beyond what is written on your average restaurant menu, think they are supporting a benevolent socially and culturally aware political entity, but are actually being conned by one of the most dangerous political movements in history, who have become so powerful they can completely disrupt a duly elected US president for his whole term, and then push forward a semi senile miscreant as the new leader under suspicion of election fraud, while successfully suppressing all attempts to investigate it.

They have become so powerful that it has now become socially unacceptable to have a right wing view, this movement is entrenched in the US, the EU and emanates out of the UN, this is not progressive politics, it is pure Evil, hiding behind phony goodwill"

https://www.zerohedge.com/geopolitical/european-union-single-market-tragic-farce

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2021 at 9:39 PM, Nytro said:

Sunt programat saptamana asta. Sper sa pot face poza/video. :) 

De unde ai scos tu procentul de 50%? Suna a Antena3/Romania TV/Realitatea sau chiar ortodoxinfo. Tocmai am intrat pe mizeria aia de site, ai nevoie de maxim 2 clase ca sa citesti ce scrie acolo. 

Ar trebui sa iti alegi si tu niste surse de informare mai bune sau sa discuti cu niste medici. Da un telefon la medicul de familie si vezi ce zice macar. Banuiesc ca nu ai prieteni mai educati cu care sa discuti, sau doctori. Eu cunosc si doctori si s-au vaccinat si ei si familiile lor si recomanda tuturor sa faca asta. 

Dar tot nu aduci argumente. Argumente. Stii ce zic? Adica nu idei idioate, fara nicio baza reala. 

Trebuie sa crezi ce zic, eu sunt la conducerea Noii Ordini Mondiale. Daca nu crezi, demonstreaza ca nu sunt. 

Gata, Nytro, te-ai vaccinat? Cu ce?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nytro said:

Saptamana asta ma vaccinez. O sa fie Pfizer. Nu am stiut asta cand am ales centrul, dar de ceva timp, pe harta cu centrele, apare si vaccinul care se foloseste in fiecare centru de vaccinare. Incerc sa fac poza cand ma vaccinez. 

Depinde de organism, dar cel mai probabil, cel putin cum am patit eu si alti cunoscuti, a doua zi un fel de mahmureala de zici ca am baut numai inger* cu o seara inainte, iti revii rapid 1/2 zile iar dupa al doilea nu ar trebui sa mai ai nici o simptoma.

*inger = bere + rom amestecate intr-un pahar de 75cl servite de obicei la barurile din satucurile alaturate.

Edited by p3tru
Link to comment
Share on other sites

Gata, sunt vaccinat cu prima doza. Abia am simtit cand mi-au facut vaccinul. Nu am putut sa fac poza/filmez ca doamna de acolo nu a fost de acord si nu am insistat. 

A fost totul OK pana am plecat de acolo, apoi am crezut ca nu mai ajung in viata acasa... Conducea tipul de pe Uber de parca era la raliu. Stiam eu ca vaccinul ii afecteaza si pe cei din jur!

Nu am avut febra sau alte simptome dupa, deloc. Doar o mica durere la locul injectarii cand apasam pe zona. 

 

 

20210408_231229.jpg

20210409_130600.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nytro said:

Gata, sunt vaccinat cu prima doza. Abia am simtit cand mi-au facut vaccinul. Nu am putut sa fac poza/filmez ca doamna de acolo nu a fost de acord si nu am insistat. 

A fost totul OK pana am plecat de acolo, apoi am crezut ca nu mai ajung in viata acasa... Conducea tipul de pe Uber de parca era la raliu. Stiam eu ca vaccinul ii afecteaza si pe cei din jur!

Nu am avut febra sau alte simptome dupa, deloc. Doar o mica durere la locul injectarii cand apasam pe zona. 

 

 

20210408_231229.jpg

20210409_130600.jpg

Lasa un indiciu despre private keys in caz de ceva.... :) :) :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2021 at 1:55 PM, Dragos said:

Informatiile prezentate in articole par sa fie adevarate (nu am stat sa verific numar cu numar), dar ca sa fie mai usor:

 

Moderna: https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV https://www.worktime.com/employee-time-tracking-software DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+40983312

Pfizer: https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+42325700

AstraZeneca: https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+40995439

 

Apreciez transparenta datelor la nivelul UE, dar de aici pana la a zice ca mass media corporatista vrea sa ascunda asta, e cale lunga. De putut pot sa le prezinte la stiri, dar ori o sa fie boring, ori lumea nu o sa inteleaga nimic din numere, ori o sa-i sperie si mai tare pe antivaxxeri sa iasa in strada si sa urle ca "un vaccin facut e un gratar pierdut".

Nu știu dacă aceste numere sunt adevărate, dar par atât de înspăimântătoare (

Edited by burgesssally787
Link to comment
Share on other sites

Sunteți vaccinați acum numai buni de trimis la război cu arcanul :) Se pregătește ordinul prin care veti fi trimiși și obligați sa ne apărați și nu din spatele calculatorului :) deci jos burtica, condiție fizica și sa fiți in forma maxima. Noi vom rămâne in guvern sa va păzim nevestele cât sunteți pe front :) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mie mi-au transmis ordinele prin SMS:

Bam-Bam dimineata destructurarea Romaniei.

De la 11 la 14 facem copiii homosexuali.

Dupa 2 pana seara distrugem religia si crestinismul.

Seara la o bere si il laudam pe satan. Foarte simplu!

 

ON: Cam cat e timpul de asteptare pt cine s-a inscris/vaccinat?

Edited by yoyois
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...