Jump to content
UnixDevel

COVID-19

Recommended Posts

6 hours ago, crtzfldt said:

Ai fost printre norocoși. Încă există multe necunoscute legate de covid, patogenia este în continuare foarte random. Ideal ar fi să nu te infectezi/reinfectezi, indiferent dacă ești vaccinat sau nu, există repercusiuni pe termen mediu.

 

Cum să știi că ești prost dacă ești prost?

 

Grije cum vorbesti, nu ne tragem de sireturi

 

Name Servers:dns19.ovh.net
ns19.ovh.net

 

ID ccTLD whois server
Please see 'whois -h whois.id help' for usage.

Domain ID: PANDI-DO375401
Domain Name: docdro.id
Created On: 2015-04-06 02:09:04
Last Updated On: 2021-03-25 16:09:03 
Expiration Date: 2022-04-06 00:09:04
Status: ok

====================================================
Sponsoring Registrar Organization: Jagat Informasi Solusi (int)
Sponsoring Registrar URL: belidomain.co.id
Sponsoring Registrar Street: Indosurya Plaza 3A Floor  Jl. MH Thamrin No. 8-9  
Sponsoring Registrar City: Jakarta
Sponsoring Registrar State/Province: Jakarta
Sponsoring Registrar Postal Code: 10230
Sponsoring Registrar Country: ID
Sponsoring Registrar Phone: 02129388505
Sponsoring Registrar Email: email@belidomain.co.id
Name Server: dns19.ovh.net
Name Server: ns19.ovh.net
DNSSEC: Unsigned

Abuse Domain Report https://pandi.id/domain-abuse-form/?lang=en
For more information on Whois status codes, please visit https://www.icann.org/resources/pages/epp-status-codes-2014-06-16-en
Interested in similar domains?
doctordro.comBuy Now
doctorsdro.comBuy Now
getdocdro.comBuy Now
buddydro.comBuy Now
docdro.netBuy Now
doctordro.netBuy Now
.space
$24.88 $0.88
BUY NOW

*Offer ends 31st October 2021
On Sale!
.fun
.FUN @ $1.48 $23.88

 

Edited by Kev
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Usoara durere de cap;
  • Persista senzatia ca am o punga-n gat;
  • Ragusit, nu pot sa vorbesc;
  • Tuse seaca;
  • Dor mai mult si mai bine, chiar ma trezesc odihnit;
  • Am gust, pofta de mancare, nu am miros;
  • Saturatia de oxigen 98-99, tensiune obisnuita, febra nu am avut deloc pana acum
  • Stare generala ~ 90% din cum sunt de obicei.

Daca scap doar cu atat, am avut mega bafta... aflu de alte cunostinte ce au facut forme nasoale, dar tot asa, vaccinate la o distanta > 4-5 luni, se pare ca-si pierde foarte mult din eficacitate vaccinul, din pacate.

Am o presimtire ca va trebui sa ne intepam la cateva luni cu upgrade pentru noile tulpini.

Tot astept oficial sa recunoasca tulpina Ro si ce mutatii a suferit, va fi foarte interesant de aflat si de ce au tinut ascuns asta punand in pericol vietile oamenilor, inclusiv pe a mea.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
20 hours ago, spider said:
  • Am gust, pofta de mancare, nu am miros;

Ai gust normal sau ai alte gusturi fata de cele obisnuite? Acum cateva luni cand am avut covid, simteam ca mancam pamant in loc de carne si nu aveam deloc pofta de mancare. 

 

Am prins covid la mare cand toata faleza din Mamaia era fara masca. Nu tu restrictii, nu nimic. Cateva simptome din ce am avut:

  • fara gust si miros pentru cam o saptamana
  • senzatie de lehamite
  • tuse persistenta
  • oboseala imediat dupa orice fel de exercitiu fizic (scos rufe, spalat vase)

Cu restrictiile de acum, o sa crestem in continuare numarul de infectati cu persoane in varsta pentru ca nu au nici un fel de restrictie in biserica. Daca tot suntem o tara BOR si nu una laica (cum ar trebui), de ce nu avem un proiect de lege ca oamenii sa aleaga sa transfere taxa din salariu/pensie pentru asigurarea medicala catre biserica? Asa macar contribuie toti care vor la catredrala vietii / wonder sa tina 200 de ani si sa ne scape de covid.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, crtzfldt said:

Bă, tu ești prost rău.  :unsure:

 

@spider Cum te simți?

 

Ba, nu imi spune ba, ti-am mai explicat, iar daca dai quote, pune tot postul

 

Am repetatat, este o porcarie de website made in Japan, facut cu 0,00035 de centi

 

Tre incadrat in sectiunea fake news

 

Off: se vede cine e prost, dar nu imi pun mintea cu o mica exceptie, se observa cata troll faci

 

https://rstforums.com/forum/profile/240619-crtzfldt/

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kev said:

 

Ba, nu imi spune ba, ti-am mai explicat, iar daca dai quote, pune tot postul

 

Am repetatat, este o porcarie de website made in Japan, facut cu 0,00035 de centi

 

Tre incadrat in sectiunea fake news

 

Off: se vede cine e prost, dar nu imi pun mintea cu o mica exceptie, se observa cata troll faci

 

https://rstforums.com/forum/profile/240619-crtzfldt/

 

 

pripasule cred ca pt prima data n viata imi vine sa ti dau jumate de sfert de umbra de urma de parfum de like :))

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kev said:

 

Ba, nu imi spune ba, ti-am mai explicat, iar daca dai quote, pune tot postul

 

Am repetatat, este o porcarie de website made in Japan, facut cu 0,00035 de centi

 

Tre incadrat in sectiunea fake news

 

Off: se vede cine e prost, dar nu imi pun mintea cu o mica exceptie, se observa cata troll faci

 

https://rstforums.com/forum/profile/240619-crtzfldt/

 

 

Prostule, de ce continui în aceeaşi notă, total pe lângă subiect?


Nu mi-ai explicat nimic și nici nu este ceva de explicat. În loc să-ți pierzi timpul cu căcaturi, ai putea să faci ceva util.

 

După singurul tău neuron care se mai zbate pe acolo, herniat și ăla, care este legătura dintre site-ul respectiv de găzduire, documentul pe care l-am încărcat acolo și căcatul regurgitat de tine aici?

Edited by crtzfldt
  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Dragos, gustul este normal, nu observ nicio diferenta cum era inainte, doar diminuat destul de mult, aseara de ex am facut proba cu usturoi si abia l-am resimtit; dulce, acru, sarat, iute, le percep normal, insa destul de fad...

Am observat ca mirosul il prind aleatoriu, cam 10% din intensitate si doar in anumite momente.

De dim m-am trezit cam ametit insa cu o senzatie de punga in gat, la respiratie, mult diminuata.

Oxigenul e ok, 98 saturatie, stare generala buna, nu resimt oboseala sau altceva.

Cred ca totusi am facut o forma foarte usoara a bolii in comparatie cu altii.. o colega vaccinata de a ajuns in spital, a scapat de covid si s-a infectat de acolo cu o alta bacterie..... 

Link to comment
Share on other sites

Astazi am iesit si eu din carantina dupa ce pe 13 luna asta am fost depistat pozitiv.

Nu stiu cum am luat virusul insa suspectez faptul ca de la cumparaturi, ceva supermarket.

Simptome:

- febra

- frisoane

- dureri de spate si membre inferioare

- pierderea mobilitatii, confuz

- durere de cap

- durere in gat

- oboseala

- tuse(inca o am)

- pierderea gustului si a mirosului

Oximetrul arata constant 99.

Voi merge totusi pentru o radiografie pulmonara zilele urmatoare. 

 

Medicul de familie mi-a prescris sa ma tratez acasa cu anti-inflamator si parasinus.

Pentru ca am o incredere oarba in medici, m-am tratat cu Azitrox(antibiotic), Efferalgan paracetamol efervescent, pansamente stomac, flora si ficat, Faringo pentru gat. Vitamine(Molekin), Linex, Aspenter, Baraka, ceaiuri multe, miere, suc de portocale si lamaie proaspat de cateva ori pe zi.

Norocul meu a fost ca am avut femeia langa mine care m-a ingrijit, sa fi fost nevoit sa ma ingrijesc eu singur nu cred ca as fi fost in stare. Am imbolnavit-o si pe ea dar ce ma bucura este faptul ca a facut o forma usoara.

 

Acum dupa boala ma simt bine insa nu pot spune cu certitudine ca medicamentatia urmata de mine a fost mai buna decat recomandarea medicului de familie. Nu stiu daca urmand medicamentatia medicului de familie as fi in aceeasi stare ca acum(buna), poate mai bine poate mai rau sau poate nu mai eram deloc.

Sanatate!

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@spider nu sunt vaccinat.

La inceput mi-a fost mai rau, am suferit groaznic cu gatul minim 4 zile in sensul ca nu puteam inghiti nimic, fie ca era vorba despre apa, mancare sau in sec.

Constant temperatura 38 cu ceva, varf de 38.9

Frisoane, la 5 minute ma schimbam de haine.

Cele bune, aveti grija de voi si de cei dragi.

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2021 at 10:50 AM, wtf said:

Astazi am iesit si eu din carantina dupa ce pe 13 luna asta am fost depistat pozitiv.

Nu stiu cum am luat virusul insa suspectez faptul ca de la cumparaturi, ceva supermarket.

Simptome:

- febra

- frisoane

- dureri de spate si membre inferioare

- pierderea mobilitatii, confuz

- durere de cap

- durere in gat

- oboseala

- tuse(inca o am)

- pierderea gustului si a mirosului

Oximetrul arata constant 99.

Voi merge totusi pentru o radiografie pulmonara zilele urmatoare. 

 

Medicul de familie mi-a prescris sa ma tratez acasa cu anti-inflamator si parasinus.

Pentru ca am o incredere oarba in medici, m-am tratat cu Azitrox(antibiotic), Efferalgan paracetamol efervescent, pansamente stomac, flora si ficat, Faringo pentru gat. Vitamine(Molekin), Linex, Aspenter, Baraka, ceaiuri multe, miere, suc de portocale si lamaie proaspat de cateva ori pe zi.

Norocul meu a fost ca am avut femeia langa mine care m-a ingrijit, sa fi fost nevoit sa ma ingrijesc eu singur nu cred ca as fi fost in stare. Am imbolnavit-o si pe ea dar ce ma bucura este faptul ca a facut o forma usoara.

 

Acum dupa boala ma simt bine insa nu pot spune cu certitudine ca medicamentatia urmata de mine a fost mai buna decat recomandarea medicului de familie. Nu stiu daca urmand medicamentatia medicului de familie as fi in aceeasi stare ca acum(buna), poate mai bine poate mai rau sau poate nu mai eram deloc.

Sanatate!

 

 


Interesant mod de a gandi. Gen tu ai indoieli in privinta medicilor dar totusi iti e frica ca COVID te ucide. Bai frate, la ce scala de manipulare ati ajuns. Fiti rationali. Constat ca unii ati ajuns sa fiti oi pur si simplu. Cum stiti voi mai bine ca un medic? Nu-mi explic. E ca si cum un zidar vine tie sa-ti explice cum sa programezi.

Hai sa fim barbati in pana mea ca pare-mi ca femeile au mai mari cohones ca multi dintre noi, barbatii. Se face atata propaganda falsa pentru niste simptome banale.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Asta este o problema de mentalitate pe care foarte multi romani o au, dar nu numai. M-am luptat o viata intreaga, si inca ma lupt, cu mentalitatea asta. Eu de exemplu nu schimb nimic in casa in afara de bec. Daca am nevoie sa schimb o baterie la dus, chem om care-mi poate oferi factura pe ce face, daca am nevoie sa schimb ceva la aragaz, chem firma care-mi poate oferi factura. La nevoie, am pe cine trage la raspundere La masina la fel, ma duc la service-uri unde mi se pot oferi facturi(la lucruri mari). Nu iau niciodata nici o pastila(in afara de nurofen sau aspirina) daca nu imi este prescrisa de medic De ce? Pentru ca eu sunt IT-ist. Si pentru ca nu sunt un ignorant. Nu stiu instalatii electrice, nu stiu cum functioneaza un corp. Asta cu sa iei pastile ca si pe X l-au ajutat acele pastile denota un singur lucru: ca esti complet retardat. Asa cum fiecare om are propriul sau ADN si diferit de al tuturor celorlalti, asa si tu ai un corp diferit fata de al altora. Daca pastila X l-a ajutat pe unu, asta nu inseamna ca te poate ajuta si pe tine. 

 

PS: Sper ca pandemia asta v-a aratat faptul ca noi ne aflam aici nu in totalitate din cauza politicienilor. Ci si din cauza ca oamenii sunt prosti, usor de manipulat, needucati si ignoranti. 

Edited by SynTAX
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SynTAX said:

Asta este o problema de mentalitate pe care foarte multi romani o au, dar nu numai. M-am luptat o viata intreaga, si inca ma lupt, cu mentalitatea asta. Eu de exemplu nu schimb nimic in casa in afara de bec. Daca am nevoie sa schimb o baterie la dus, chem om care-mi poate oferi factura pe ce face, daca am nevoie sa schimb ceva la aragaz, chem firma care-mi poate oferi factura. La nevoie, am pe cine trage la raspundere La masina la fel, ma duc la service-uri unde mi se pot oferi facturi(la lucruri mari). Nu iau niciodata nici o pastila(in afara de nurofen sau aspirina) daca nu imi este prescrisa de medic De ce? Pentru ca eu sunt IT-ist. Si pentru ca nu sunt un ignorant. Nu stiu instalatii electrice, nu stiu cum functioneaza un corp. Asta cu sa iei pastile ca si pe X l-au ajutat acele pastile denota un singur lucru: ca esti complet retardat. Asa cum fiecare om are propriul sau ADN si diferit de al tuturor celorlalti, asa si tu ai un corp diferit fata de al altora. Daca pastila X l-a ajutat pe unu, asta nu inseamna ca te poate ajuta si pe tine. 

 

PS: Sper ca pandemia asta v-a aratat faptul ca noi ne aflam aici nu in totalitate din cauza politicienilor. Ci si din cauza ca oamenii sunt prosti, usor de manipulat, needucati si ignoranti. 

 

Corect. Subscriu la tot. De altfel, consider ca discutiile off-topic nu isi au rostul aici pe RST si atesta cat de slabi sunt unii. Cum ai putea sa mai organizezi cu astia evenimente ca mai demult? Gen TEX si Badea. Ei se pisa pe ei, nu stiu sa cearna o informatie.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
2 hours ago, ardu2222 said:

Aacusi incepe razboiul, ala real nu CS sau alta strategie pe PC, sa va vad atunci astia care nu ati facut nimik in viata reala :) :)

Faptul ca iti schimbi singur usile in casa, ca dai cu var, ca schimbi toata instalatia electrica si sanitara, nu inseamna ca daca vine razboiul ala real, asta te va ajuta foarte mult sa nu iti iei un glont in cap. Dar totusi, eu te sustin. Apropo, sa iti iei si combinezon, sa te camuflezi.

 

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ardu2222 said:

Aacusi incepe razboiul, ala real nu CS sau alta strategie pe PC, sa va vad atunci astia care nu ati facut nimik in viata reala :) :)

Vine razboyul real! Ala cu bayoneta in transeu.

200px-The_Battle_of_the_Somme_film_image

Barbatii adevarati la lupta cu sabia!!!

 

PS: pe ce planeta traiesi? Ai vazut cam cum au decu

rs ultimele razboaie? Ucraina, Afganistan, Kosovo?

Tu, barbat adevarat, idol la femei, sigma grindset, iei sabia cu luneta si iesi la lupta, pe front?

 

Reality:

77374810001_1741676573001_ari-origin06-a

 

Un gamer, lucrand de acasa la 1000km distanta, iti lanseaza rachete cu dublu-click direct in barbatia ta.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Dr. Adrian Cacovean: Răspunsul la atacul nefondat al Colegiului Medicilor și Discursul de la Parlament încheiat cu o întrebare simplă: Au mințit, manipulat, înșelat și ucis cu sânge rece - CE MERITĂ NEMERNICII AȘTIA?

 

 

Am tăcut prea mult! Ei au mințit, nenorocit oamenii, distrus economia, oprit lumea și au profanat morții din pandemie prin protocoale de înmormântare profanatoare pentru decedați!

Dovezile lor sunt minciunile, secvența de 12 aminoacizi dată de guvernul chinez, testul PCR folosit fraudulos ca să creeze cazuri din pozitivitatea la propriul ADN (orice idiot știe că avem ADN), pozitivitate prezentată ca boală covid 19, ca apoi să instituie tratamente experimentale cu kaletra (medicament experimental mai toxic decât citostaticele), oxigenoterapie excesivă, sedare și în nici un caz tratamentul bolii pentru care te-ai dus la spital.

Au omorât oameni, apoi au venit cu minciuna, că vaccinul ne va salva. Numai că nu era vaccin ci manipulare genetică experimentală criminală și ilegală. Au mințit, manipulat, înșelat și ucis cu sânge rece.

Ce vă mai fac camarazii de experiment medical?

Nimic nou pe frontul imunizării experimentale?

Camarazii de șobolănie experimentală sunt toți ok? Încă nu s-a strâns lațul? Vedeți că au loturi noi de prafuri m-ARN, proaspete, conform contractului care merge înainte indiferent de ce se întâmplă în realitate.
Covidolatria, o meteahnă greu de vindecat.

Mulți nici acum nu s-au lămurit și susțin aceleași convingeri fanatice cum că covidul există, că vaccinurile salvează vieți, că de la vaccinuri nu se poate întâmpla nimic rău, că vaccinurile sunt sigure și ar trebui să le facă toată lumea, chiar experimental și dacă nu vor, să fie forțați, constrânși, obligați, chiar la alternativă cu excluderea din societate, izolarea, darea afară din serviciu, confiscați copiii, casa, conturile, memoria și istoria lor!

Covidolatrii sunt cei mai extremiști și deraiați mintal indivizi, ei continuă să creadă în covid, pandemie, măsuri, experimente medicale chiar și când le pică morți subit și „coincidental” camarazii de experiment!

Este foarte trist să vezi cum idioții care te atacă te sfidează și promovează supradozarea cu m-ARN!

Nu este nici o satisfacție să-i vezi cum o încurcă de la ce promovează.

Și nu au așteptat finalul speech-ului meu în care negam existența virusurilor și teoria virală.

A fost singurul moment în care s-a făcut liniște completă în sală.

Nimeni nu a pomenit în reacțiile de a doua zi despre asta, au pomenit despre oprirea lumii 2 ani și altele.

Oricât de înfuriați sunt pe noi și pe mine, asta că nu există virusuri le-a tăiat glasul și nu au pomenit-o ca acuzație la adresa noastră sau a mea. E prea grea informația asta că nu există virusuri, nemaipomenită și de nepomenit!

 

Vineri, 10 februarie 2023, a avut loc la Palatul Parlamentului, în premieră națională o Conferință științifică și civică intitulată „Medicină bazată pe dovezi sau dictatură cu față medicală?”. Evenimentul a fost inițiat de societatea civilă românească și a beneficiat de prezența a numeroși medici de mare valoare. Conferință s-a desfășurat în sala Alianței pentru Unirea Românilor (AUR) pentru că nici o altă formațiune politică nu și-a dat concursul în vederea organizării conferinței și nici nu și-a exprimat dorința de a participa la ea, în ciuda invitațiilor trimise. Reacția sistemului securistic nu a întârziat să apară, un ONG din rețeaua vaccinistă și președintele Colegiului Medicilor din România, dr. Daniel Coriu, deranjându-se duminică, ca la un ordin, pentru a transmite un denunț, respectiv un comunicat plin de amenințări tipice unei societăți bolșevice, nu unei democrații autentice și a unui înalt spirit științific întemeiat pe dezbateri de idei și nu pe opinii dictatoriale. Dr. Adrian Cacovean răspunde în câteva fraze la obiect acuzelor nefondate, ocazie cu care publicăm mai jos și un extras cu prelegerea sa de la Conferința în cauză, pe care dacă doriți o puteți viziona integral AICI.

 

 

https://rumble.com/v299mjy-dr.-adrian-cacoveanu-vinovaii-pentru-starea-de-fapt-in-pandemie.html 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...