Jump to content
Irk

Flo

Recommended Posts

M-ati cam cârtit aici, dar cam fara rost. Sunt programator acum (php OOP), am fost hax0r pe Undernet cativa ani. Am vazut multe, am facut multe, mi-e dor. O sa frecventez o vreme forumul asta daca nu-i cu suparare. Bine v-am gasit.

Flo

Link to comment
Share on other sites

M-ati cam cârtit aici, dar cam fara rost. Sunt programator acum (php OOP), am fost hax0r pe Undernet cativa ani. Am vazut multe, am facut multe, mi-e dor. O sa frecventez o vreme forumul asta daca nu-i cu suparare. Bine v-am gasit.

Flo

Sa moara mata ?

Ete ca asta nu am mai vazut ! Om care se lauda ca stie OOP si nu stie ca PHP nu e limbaj de programare ci de scriptare .

Cum plm esti programator intr`un limbaj de scriptare ?

Asta e numai unu din lucrurile care fac diferenta dintre un code monkey/ratat si un programator adevarat .

Se vede ca ai fost mircar.

De ce ai simtit nevoia sa precizezi oop ?

Ai renuntat de tot la lucrul fara clase ?

Sa se laude ca e expert in PHP probabil :) . Irk daca esti asa tare in OOP erai de mult pe Java asa ca inchide gura .. pute rau !

Irk, arata-ne cateva clase scrise de tine, cateva mosteniri si ce vrei tu .. numa convinge-ne ca stii oop .. eu nici in gluma nu te cred !

Link to comment
Share on other sites

Sa impresionez un bautor de ceai care incepe discutia cu "sa moara mata ?" ?

N-am renuntat la programarea clasica, dar oopul e mult mai robust (printre altele), si asta e mare calitate. Il prefer deci, atat.

Daca eram cu adevarat bun eram acum cu ochelari grosi pe nas intr-o camera intunecata cu 2 monitoare in fatza si scriam cod asm. N-am zis ca-s bun, am zis doar ca aia fac acum. Lucrez cu frameworkuri php si javascript.

Java e el mai matur decat php, dar nu cu mult. Nici macar nu merge mai bine decat la nivel enterprise (banci), ceea ce nu ma prea intereseaza acum. PHP genereaza htmlul mai rapid ca java.

Si da, e limbaj de scripting si nu vreau sa-i tin partea pana-n panzele albe aiurea.

Link to comment
Share on other sites

O fost limbaj de scripting numai este.

Din moment ce eu fac aplicatii dekstop .exe cu gui ca in orice alt limbaj deja e de programare.

Fara figuri va certati pe pm nu pe forum next time ban.

pai GTK`u e o extensie daca nu ma insel si PHPu nu vine default cu ea ... oricum am vazut ca sunt ceva jocuri si aplicatii cu grafica facute in el :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...