Jump to content
Life2live

Problema ciudata stergere fisiere!

Recommended Posts

Salutare la toti si Hristos a inviat! Incerc sa caut o explicatie la o problema ce am patit-o recent. Incerc sa ma explic cat mai clar. Am un calculator cu 2 partii, C si D si ruleaza windows 7. Am inca un hdd de pe un laptop care nu a mai mers, pe el era instalat tot un windows 7, el are partile G si H, l-am conectat acest hdd la calculator prin usb si un rack, mi-au aparut ca si partii noi cum am spus cu denumirea de G si H, in H aveam documente, video etc. iar G era windows-ul care era instalat pe laptop. M-am apucat sa mai salvez ce era in acel windows, adica de pe partitia G iar apoi am inceput sa mai sterg, dupa ce am sters diverse fisiere din Program files 86, Program files si alte foldere plus din Users, am observat ca el imi sterge si din partitia C, de la windowsul meu, ati mai intampinat aceasta situatie? Ce pot face in acest caz? Nici nu stiu ce a mai fost sters cand am sters din windows-ul de pe partitia G si a sters si de pe partitia C. Daca le recuperez cu un utilitar, le pot pune inapoi si ce utilitar imi poate recupera in aceeasi structura? Am sters de exemplu din partitia G de pe hdd-ul conectat prin usb users Apple folder, s-a sters si din C Apple folder din windowsul de pe calculator :( Sper ca am scris sa fie pe intelesul tuturor.

Edited by Life2live
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...