Jump to content
AndrusKanu

Apeluri necunoscute

Recommended Posts

On 4/23/2020 at 10:33 PM, mariuss615 said:

TrueCaller - toate nr postate de tine de Romania sunt deja listate ca SPAM.

 

2 hours ago, Scorpionadi said:

Nu te pot ajuta cei de la Digi cu acest lucru, dar poti sa instalezi truecaller sau aplicatii de acest gen

 

Blocheaza doar numerele inregistrate la ei ca fiind spam? Sau blocheaza orice numar necunoscut?

 

Edit: Din ce am vazut prin aplicatie, numerele trebuie inregistrate la ei ca fiind spam. Deci eu trebuie sa reportez anumite numere care nu sunt la ei, nu? Si apoi nu mai primesc apeluri de la acele numere.

Edited by AndrusKanu
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AndrusKanu said:

 

 

Blocheaza doar numerele inregistrate la ei ca fiind spam? Sau blocheaza orice numar necunoscut?

 

Edit: Din ce am vazut prin aplicatie, numerele trebuie inregistrate la ei ca fiind spam. Deci eu trebuie sa reportez anumite numere care nu sunt la ei, nu? Si apoi nu mai primesc apeluri de la acele numere.

Blocheaza numerele cunoscute ca numere care fac SPAM, dar poti adauga si numerele pe care le doresti tu.

In plus poti identifica si anumite numere necunoscute (asta este principiul de functionare, copiaza agenda mea, a ta si a celor care instaleaza programul)

Daca nu reusesti nici asa, iar numarul pe care il ai nu este unul foarte important pentru tine si aceste apeluri devin atat de deranjante, poti sa cumperi o cartela prepaid de la alt operator si sa portezi peste numarul tau, in acest fel iti vei schimba numarul, dar eu zic sa incerci solutia cu blocarea numerelor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...