Jump to content
a.mano18

Facultate

Recommended Posts

Salut (nu stiu daca am incadrat bine post-ul), anul asta dau bacul (sper ca inca il dau =)) ) si eram cam indecis la ce facultate sa dau. Am cam 2 optiuni: Facultatea de Informatica sau  FEEA (Informatica economica), ambele din Iasi. Ma puteti ajuta cu un sfat, care e mai buna, si daca sunt studenti pe aici sa imi de-a niste sfaturi?🙏🙏

Edited by a.mano18
Link to comment
Share on other sites

fugi de FEEA..nu ca facultatea de informatica ar fi nu stiu ce spuma, dar clar nu feea. Asta ti -o spun din experienta, eu am fost acolo si nu e ce trebuie din multe puncte de vedere.

Oricum dupa parerea mea la cum sunt facultatile in ro legat de domeniul IT mai nimic nu te dezvolta cine stie ce, ci trebuie sa fii tu autodidact, dar macar sa nu alegi o facultate in care e o debandada totala...

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2020 at 9:39 AM, alezu2000 said:

fugi de FEEA..nu ca facultatea de informatica ar fi nu stiu ce spuma, dar clar nu feea. Asta ti -o spun din experienta, eu am fost acolo si nu e ce trebuie din multe puncte de vedere.

Oricum dupa parerea mea la cum sunt facultatile in ro legat de domeniul IT mai nimic nu te dezvolta cine stie ce, ci trebuie sa fii tu autodidact, dar macar sa nu alegi o facultate in care e o debandada totala...

mi a zis cineva sa ma mai gandesc sa dau la feea ca cica la angajare se cauta it dar si putina economie..dar cred ca raman la informatica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...