Jump to content
kelookizz

Intrebare "bypass" multi account protection

Recommended Posts

Salut! 

Incerc sa ma loghez pe un site de pe mai multe conturi pentru a colecta niste chestii zilnic, dar problema sta in felul urmator

-site-ul permite un singur cont per ip/pc/adresa etc

-am incercat sa schimb ip ul cu cablul de la internet bagat in pc, nu a mers

-am incercat sa schimb ip-ul cu router pus, nu a mers

-am incercat 2 vpn-uri, nu a mers

-am incercat sa fac user nou la pc, nu a mers

-am dat clear la tot ce insemna brownser history, dada, cache etc., nu a mers

-am reusit cumva, nu stiu cum, sa stau cu 2 conturi de pe pc si 1 de pe telefon pe date mobile, dar mai mult nu reusesc.

 

Intrebarea mea este, cum isi da seama site-ul respectiv ca sunt tot eu, daca am schimbat tot ce era posibil, si ce solutie se poate gasi?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n3Oh said:

Incearca si cu Tor.

 

cu tor u imi da eraorea asta: There have been too many login failures from your network in a short time period. Please wait and try again later.

Am incercat cu firefox si am putut conecta inca un cont. Aparent este ceva legat de browser

Edited by kelookizz
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Ceva nu faci bine din pasii aia enumerati. Din ce ai enumerat, tind sa cred ca ai schimbat maxim IP-ul de LAN din moment ce pe date mobile a functionat.

 

Baga extensia browsec si incearca din incognito (chrome).

 

Daca nu reusesti, da-mi site-ul pe PM.

Edited by vatman32
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vatman32 said:

Ceva nu faci bine din pasii aia enumerati. Din ce ai enumerat, tind sa cred ca ai schimbat maxim IP-ul de LAN din moment ce pe date mobile a functionat.

 

Baga extensia browsec si incearca din incognito (chrome).

 

Daca nu reusesti, da-mi site-ul pe PM.

Tot nu merge. Merge o singura data per device. Am intrat pe de pe pc cu 1 cont, de pe telefon cu un cont, si de pe laptop un cont. Nu merge nici cu browsec.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
8 minutes ago, promoseo said:

@vatman32 Omul a reusit de pe telefon cu datele mobile, nu hotspot. Problema este sa nu-ti inregistreze cumva mac-ul de la placa de retea atunci cand te inregistrezi/conectezi. Si indiferent de ce schimbi (ip, broweser, etc) el stie ca esti tot tu dupa adresa de mac. 

Ce site cunosti ce poate capta MAC-ul?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, promoseo said:

@vatman32 Omul a reusit de pe telefon cu datele mobile, nu hotspot. Problema este sa nu-ti inregistreze cumva mac-ul de la placa de retea atunci cand te inregistrezi/conectezi. Si indiferent de ce schimbi (ip, broweser, etc) el stie ca esti tot tu dupa adresa de mac. 

Din ce stiu MAC-ul nu se transmite / citi decat fizic fiind la acel PC /laptop. Seria este stocata hardware si nu "pleaca" oricand la cererea oricui. Plus ca e readonly. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, promoseo said:

@vatman32 Omul a reusit de pe telefon cu datele mobile, nu hotspot. Problema este sa nu-ti inregistreze cumva mac-ul de la placa de retea atunci cand te inregistrezi/conectezi. Si indiferent de ce schimbi (ip, broweser, etc) el stie ca esti tot tu dupa adresa de mac. 

De pe telefon pe date, de pe pc prin cablu de internet digi, iar pe laptop prin wifi de la orange :-?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wav3 said:

Sa inteleg ca iti merge sa intri pe un singur cont per browser? Adica poti sa intri pe 2 conturi diferite din 2 browsere diferite, dar de pe acelasi net (IP)?

Am reusit asa:

2 conturi de pe pc chrome internet digi cablu

1 cont de pe pc firefox internet digi cablu

1 cont telefon date mobile orange

1 cont laptop wifi orange

 

Nu stiu cum am reusit pe de chrome 2, la un moment dat m a lasat sa mai bag un cont, la al 3 lea gata smecheria.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wav3 said:

Browser fingerprint.

A mers pe un singur cont, la al 2-lea, deja aceeasi chestie. Am schimbat si ip ul oricum. 

Am mai gasit o problema. Cand imi schimb eu ip ul fara vpn (doar din connect si disconect) primile 3 randuri de cifre sunt aceleasi, doar ultimul se schimba. De exemplu 91.22.251.XYZ

 

Cred ca ma las pagubas. Am incercat cu change ip, vpn din browser + fingerprint.. nimic nu merge 🤕

 

Edited by kelookizz
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Wav3 said:

Pune site-ul, poate ne prindem mai usor.

Este vorba de un site de gambling csgo care ofera daily free. Csgospeed.com se numeste. 

Am 14 conturi de pe care pot intra, la fiecare cont am incercat sa schimb ip ul dar nu functioneaza, nici cu fingerprint, chameleon, vpn etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...