Jump to content
Sujith28

COVID-19

Recommended Posts

Amidst the COVID panic, technology is contributing immensely to the healthcare sector. Extensive research has been imparted to explore the possibilities to strengthen the healthcare sector with the help of technology, especially IoT. AI with mobile app development services companies is also contributing towards the betterment of the healthcare sector. Companies have turned their attention to build apps that help in monitoring patience through virtual nursing. Virtual nursing help the nursing professionals to monitor the patience, remotely, without even present physically by the bedside.
It's really a piece of common knowledge that the rise in usage has created smart homes, manufacturing facilities, and smart factories.
And in the health-sector, the internet of things has been applied to connect available resources. Thereby the health experts can provide effective, reliable, and responsive services. 
Such an application has increased in times of corona spread. Thereby the health experts were able to cut short the direct interaction with the patients and were able to break the chain.

Edited by Sujith28
change in content
Link to comment
Share on other sites

Ce opinie aveti despre faptul ca doctorii din "linia 1" au primit interzis total sa faca poze, sa filmeze, sa vorbeasca, sa furnizeze detalii despre ce se intampla acolo. Ca sa explic mai bine am intrebat pe cineva care lucreaza la reanimare cum a murit o pacienta, cunostinta de a mea, la 48 de ore dupa ce am vorbit cu ea pe videoconferinta si nu avea nimic. Am cerut aceste detalii deoarece stiam ca acest virus are o perioada de incubatie, simptome, te simti rau inainte de deces nu asa din senin in 48 de ore. Am intrebat daca a suferit infarct sau ceva si au zis ca nu, doar CoviD-19 si a primit tratamentul adecvat. Am intrebat daca nu cumva a dat o reactie adversa medicamentele puternice si a zis ca nu poate sa imi zica aceste detalii ca nu are voie. I-am rugat pe asistentii ce au avut grija de dansa sa imi faca o poza cu ea in cele 48 de ore cat a fost pusa la ventilator si mi-au zis ca le-a fost interzis. Am intrebat cine le interzice si raspunsul a fost tot ca nu pot zice. Arafat a zis ca nu exista nici un ordin de restrictie fata de medici si ca acestia sunt liberi sa faca ce vor si sa vorbeasca cu cine vor. Ce se intampla de fapt acolo si in general? Este acesta virusul care pune capat omenirii in urmatorii ani si din acest motiv nu se poate prezenta situatia sau este doar vechiul SARS ce a suferit modificari dar se profita de acest lucru pe plan financiar si este prezentat mult mai grav, sau se testeaza medicamente si nu trebuie sa se vada efectele adverse ori sa nu se vada altceva ca de exemplu prostia sau incopetenta...ce se ascunde sau ce se protejeaza, de ce se induce secretul fata de public? Ma refer doar la Romania in ce am scris mai sus stiu ca sunt o gramada de filme si poze din alte tari. Stiu ca este un subiect deja frustrant pentru unii si ca v-ati plictisit deja de asta dar voi nu va intrebati ? :)

Edited by andr82
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andr82 said:

I-am rugat pe asistentii ce au avut grija de dansa sa imi faca o poza cu ea in cele 48 de ore cat a fost pusa la ventilator si mi-au zis ca le-a fost interzis. Am intrebat cine le interzice si raspunsul a fost tot ca nu pot zice.

Nu erai rudă de gradul 1 ca să ți se poată oferi poze cu pacientul. Din câte știu, fără consimțământul pacientului nici rudele de gradul 1 nu pot obține așa ceva de la personalul medical. Încalcă dreptul la intimitate al pacientului. Refuzul lor nu are legătură cu Covid, ci cu deontologia profesională.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
1 hour ago, Pestilence said:

Nu erai rudă de gradul 1 ca să ți se poată oferi poze cu pacientul. Din câte știu, fără consimțământul pacientului nici rudele de gradul 1 nu pot obține așa ceva de la personalul medical. Încalcă dreptul la intimitate al pacientului. Refuzul lor nu are legătură cu Covid, ci cu deontologia profesională.

Mai stiu o faza de genul si s-a dus nepotasu' de vreun metru'90 sa arunce medicul pe geam si s-au razgandit. Nu are treaba cu COVID intamplarea asta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vatman32 said:

Mai stiu o faza de genul si s-a dus nepotasu' de vreun metru'90 sa arunce medicul pe geam si s-au razgandit. Nu are treaba cu COVID intamplarea asta.

Nu s-au inteles la mica spaga? :) :) :)

Nu da nimeni info pentru ca BANII VORBESC :) SI FUNCTIA, SI LICENTA SI CABINETUL PERSONAL ...ETC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...