Jump to content
Norbi02

Hacking

Recommended Posts

S-a referit la faptul ca ar crede ca are un RAT in pc. L am ajutat eu azi sa isi puna un program care blocheaza toate conexiunile la care nu le dai allow (mai exact netlimiter) si tot i s a miscat mouse-ul singur chiar daca a avut si windows fresh.

S-ar putea sa fie steam remote play, pt ca i se intampla doar cand este pe contul de steam al unui prieten de al lui si se joaca.

Daca nu e asta atunci nu stiu ce ar putea fi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
20 minutes ago, tagheuer said:

Daca un bun/lucru/produs vine gratis inseamna ca tu esti produsul. 

Exact. Vezi Facebook. Sau teme gratis de website. Toata lumea ma face snob ca imi cumpar orice folosesc pe mac. Dar prefer sa dorm linistit decat sa stau cu "aoleu" in gat. 

Edited by SynTAX
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alezu2000 said:

ma bag si eu in seama :))

cum ai ajuns la concluzia ca cineva iti controleaza moseul? da ceva comenzi sau doar se misca aiurea? daca doar se misca poate e absurd dar vezi sa nu fie mouseul defect si sare sageata aiurea si te-ai panicat degeaba 

I-am vazut videoul de pe youtube.

 

Se juca CSGO si FPS-ul i-a scazut de la 300 la 49 si a inceput sa se joace altcineva pe pc-ul lui. Gen si mousul si WASD.

 

Cata teorie cuantica se discuta aici pe o chestiune atat de banala? Scan cu Avira/Norton/Avast/Bitdefender. Reinstalezi windowsul.

Schimba-ti toate parolele de la youtube,gmail,steam,etc.

Link to comment
Share on other sites

1. Cum plm sa faca back-up cand el e infectat? :)) 

2. Ce sa mai salveze si sa puna aici cand el n-are habar ce se intampla?

3. Ma repet, stergi tot, ai grija ce versiuni iti instalezi (sper ca nu esti asa de vita incat sa-ti instalezi aceleasi kituri cu aceleasi versiuni)

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2020 at 6:25 PM, SynTAX said:

Ce mouse sa inlocuiasca ba? Ce back up sa faca ba? Cu tot cu rat? Ba inconstientilor, nu mai bagati oamenii in cacat cu buna stiinta. 

 

Se refera la asta 

https://hackaday.com/2017/07/29/injecting-code-into-mouse-firmware-should-be-your-next-hack/

 

back-up si montat partitiile in VM cu tot cu rat ba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...