Jump to content
YKelyan

DefCamp 2020

Recommended Posts

  • Active Members

Cred ca nimeni, nici de la DefCamp nici de pe RST, nici macar Iohannis nu ne poate spune cum evolueaza cacatul asta.

 

Mie sincer mi-a placut Cisco Live de anul asta. Decat sa ma duc in Berlin si sa dau 1200 de euro, mai bine am urmarit de acasa cu o punga de cipsuri in mana. Daca asa va fi si la DefCamp, e super marfa.

Edited by SynTAX
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SynTAX said:

Cred ca nimeni, nici de la DefCamp nici de pe RST, nici macar Iohannis nu ne poate spune cum evolueaza cacatul asta.

 

Mie sincer mi-a placut Cisco Live de anul asta. Decat sa ma duc in Berlin si sa dau 1200 de euro, mai bine am urmarit de acasa cu o punga de cipsuri in mana. Daca asa va fi si la DefCamp, e super marfa.

Antisocial bastard! Cum ramane cu caterinca care o faci cu fratele Gogoasa :)). Idea la evenimentele astea  e de socializare si de a aduna at mai multe cunostinte (atat tehnice dar mai ales in materie de oameni cu interese la fel ca ale tale).

 

Drept e, pretul e un factor important, dar tine cont ca in Romania nu sunt multe conferinte de acest gen. (intre noi fie vorba, nu mai sunt conferinte de acest gen, cel putin nu acum).

 

@Andrei - Poate ne dai un hint

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Offline nu vom risca sa organizam o activitate de dimensiunea celei de anul trecut, insa lucram la o agenda virtuala, sper eu, interesanta. 

 

Sunt deacord cu @Nytro si @Zatarraapropo de "socializarea" offline dar nu cu riscuri de sanatate. Worst case, un hangouts cu bere personalizata cu palariile DefCamp. :))

 

@SynTAX ce ti-a placut la CISCO?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
On 6/26/2020 at 12:42 PM, Andrei said:

Offline nu vom risca sa organizam o activitate de dimensiunea celei de anul trecut, insa lucram la o agenda virtuala, sper eu, interesanta. 

 

Sunt deacord cu @Nytro si @Zatarraapropo de "socializarea" offline dar nu cu riscuri de sanatate. Worst case, un hangouts cu bere personalizata cu palariile DefCamp. :))

 

@SynTAX ce ti-a placut la CISCO?

A fost super tare doar prin simplul faptul ca am putut urmari ce speaker vreau eu si sa sar de la unul la altul imediat. Este primul meu Cisco Live de acasa si chiar ma uitam le Twitter cand de entuziasmata era lumea ca poate face acelasi lucru. Am avut acces si la prezentari imediat, fiind uecate in Cloud aproape insant. Beneficiile au ramas aceleasi ca si cum ai fi platit bilet, dar asta doar daca erai invitat. Eu printr un noroc am fost invitat sa particip si am avut niste chestii gratis plus niste reduceri masive la carti. Dar puteai participa si doar daca te inscriai sau esti partener Cisco. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2020 at 12:42 PM, Andrei said:

Offline nu vom risca sa organizam o activitate de dimensiunea celei de anul trecut, insa lucram la o agenda virtuala, sper eu, interesanta. 

 

Sunt deacord cu @Nytro si @Zatarraapropo de "socializarea" offline dar nu cu riscuri de sanatate. Worst case, un hangouts cu bere personalizata cu palariile DefCamp. :))

 

@SynTAX ce ti-a placut la CISCO?

 

Astăzi mi-am dat seama sintagmaSunt de acord cu tine” este una pe care multă lume nu știe exact cum s-o scrie. Corect este de acord (două cuvinte) pentru că „de” și „acord” sunt cuvinte total diferite. Deși în vorbire pare că spunem cele două cuvinte într-unul, în realitate ele sunt două și așa se vor folosi mereu în scriere. Practic, dintre deacord și de acord, reține că mereu trebuie să pui spațiu după „de”. Mai învățam și limba romana daca tot am dat-o pe conferințe.

 

bag și eu la offline meet, umflatul e luat acum :(. De-abia aștept te văd, gogoșel 🍩🍩🍩.

Edited by Memessis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...