Jump to content
24Ghz.

Modul WordPress calculare transport automat.

Recommended Posts

Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu un modul de calculare a transportului pentru un site facut in WordPress? La finalizarea comenzii sa se calculeze si transportul fix cum este cu acest modul, sau ceva asemanator daca se poate. https://www.fancourier.ro/wp-content/uploads/2020/04/Modul_Woocommerce_3.x_RO.zip 

https://www.fancourier.ro/wp-content/uploads/2016/10/Instalare-si-configurare-plugin-shipping-FAN-Courier-pentru-Woocommerce-3.pdf 

Si daca se poate fara bani ca nu cred ca fiecare face anumite chestii doar pentru bani se face si din placere. Multumesc frumos si o zi frumoasa va doresc.

Dar nah daca nu se poate nu am ce sa fac eu macar am incercat.

Link to comment
Share on other sites

am inteles acum. cred ca mai usor ar fi sa rezolvam faptul ca ‘nu mai merge’ decat alt plugin. 

ce eroare iti da si de ce parte? 

vezi ca exista un mail al suportului tehnic specializat pe problemele legate de selfawb/integrare/functionalitate. 

n am lucrat cu selfawb, dar din cate  am inteles, sunt dornici sa te ajute daca le dai detalii.

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2020 at 2:42 PM, archerise said:

am inteles acum. cred ca mai usor ar fi sa rezolvam faptul ca ‘nu mai merge’ decat alt plugin. 

ce eroare iti da si de ce parte? 

vezi ca exista un mail al suportului tehnic specializat pe problemele legate de selfawb/integrare/functionalitate. 

n am lucrat cu selfawb, dar din cate  am inteles, sunt dornici sa te ajute daca le dai detalii.

 Am facut toti pasii pe care trebuia facuti din pdf-ul fan curierului de la woocomers https://imgur.com/a/QSCLbnm si cand cineva face comanda, transportul trebuia sa se calculeze automat in schimb primesc aceasta eroare si nu mi se calculeaza transportul '' Nu exista nicio metoda de livrare disponibila. Te rog asigura te ca adresa ta a fost introdusa corect sau contacteaza-ne daca ai nevoie de ajutor'' Am incercat sa iau si legatura cu cei de la selfawb si nu ma poate ajuta in privinta asta, probabil nu vor sau nu ai chef. 

Edited by 24Ghz.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, archerise said:

nu sunt acasa si daca dau zoom la poze imi crapa imaginea, dar arunc un ochi spre seara. ciudat faptul ca nu vor sa te ajute, contractual vorbind, sunt obligati. 

Da sunt obligati, si mai ales ca raspund la un mail dupa o zi.. bataie de joc

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2020 at 2:18 PM, 24Ghz. said:

Imi trebuie un modul asemantor celor de la Fan Curier, deoarece acel modul dat de ei nu mi mai merge. Si pretul transportului difera de la sat la sat, de la oras la oras deoarece sunt km suplimentari.

 

https://wordpress.org/plugins/woo-distance-based-fee/

 

Ii iei KM din bord si verifici in caz de te arde la combustibil

Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu fix aceeasi problema pe site-ul meu, imi poti spune daca ai gasit vreo rezolvare? Sau daca nu, ceva plugin asemanator? 

Ma chinui de cateva zile sa rezolv problema si chiar nu ii dau de cap.

 

Am dat mail la ei si mi s-a spus simplu :

  "Buna ziua,

 

Versiunea v3.3.5 WooCommerce si v4.9.8 WordPress este ultima versiune compatibila cu cea a modulului FAN Courier.

Din pacate, deoarece utilizati o versiune mai noua si necompatibila cu cea a modulului FAN Courier, nu va putem acorda suport.

Versiunile mai noi pot interfera in mod negativ cu modulul FAN Courier, iar acest lucru poate duce la cazuri in care modulul nu va functiona corect ca si in cazul dumneavoastra.

 

Upgrade-ul de versuni este luat in calcul ca cerere de dezvoltare, insa nu stim cu exactitate cand va fi disponibil. "

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Qw3erty said:

ersiunea v3.3.5 WooCommerce si v4.9.8 WordPress este ultima versiune compatibila cu cea a modulului FAN Courier.

Din pacate, deoarece utilizati o versiune mai noua si necompatibila cu cea a modulului FAN Courier, nu va putem acorda suport.

Versiunile mai noi pot interfera in mod negativ cu modulul FAN Courier, iar acest lucru poate duce la cazuri in care modulul nu va functiona corect ca si in cazul dumneavoastra.

 

Upgrade-ul de versuni este luat in calcul ca cerere de dezvoltare, insa nu stim cu exactitate cand va fi disponibil. "


 

Quote

 

FAN Courier support

For questions or uncertainties, please contact us on the email address asistenta.it@fancourier.ro. It is necessary to communicate the address of your site, platform version and to send print-screens with the module settings and from Woocommerce menus: General and Shipping (Shipping zones, Shipping options, Shipping classes).

 

 

https://www.fancourier.ro/wp-content/uploads/2019/02/Instalare-si-configurare-Woocommerce_EN.pdf

 

/edit: o parte din plugins

CMS Tree Page View
Admin Menu Tree Page View
Simple Fields
Simple Fields Map extension
Simple History
Simple SEO (Search Engine Optimization)
EP Admin Messages
EP Social Widget
Nice Navigation
EP Hashimage
EP Post Widget
EP Display Users
Hundstall 404
EP Comments Export
EP Image Base64 Encode
The 50 most popular WordPress plugins
Akismet
WordPress SEO by Yoast
Contact Form 7
Jetpack by WordPress.com
Wordfence Security
NextGEN Gallery
MailPoet Newsletters
All in One SEO Pack
WP Super Cache
WordPress Importer
Google XML Sitemaps
iThemes Security (formerly Better WP Security)
WooCommerce - excelling eCommerce
Meta Slider
Fast Secure Contact Form
WP-Optimize
InfiniteWP Client
WordPress Social Sharing Optimization
WPtouch Mobile Plugin
NextGEN Facebook: Advanced Optimization for All Social Websites
Google Maps Ready!
Captcha
W3 Total Cache
Shareaholic | share buttons & related posts
MailChimp for WordPress
UpdraftPlus Backup and Restoration for WordPress
TinyMCE Advanced
Broken Link Checker
Contact Form
Shortcodes Ultimate
Ninja Forms
All In One WP Security & Firewall
WP Statistics
Page Builder by SiteOrigin
Google Analytics for WordPress
WP Google Maps
Really Simple CAPTCHA
YouTube
WP-PageNavi
Breadcrumb NavXT
Advanced Custom Fields
All-in-One Event Calendar
Google Analytics Dashboard for WP
Regenerate Thumbnails
User Role Editor
Newsletter
BuddyPress
Sucuri Security - Auditing, Malware Scanner and Hardening
The Events Calendar
Black Studio TinyMCE Widget

//edit: formateaza  textul cand postezi pe viitor

Edited by Kev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...