Jump to content
Cupi

Investitii in crypto scamuri care am gasit

Recommended Posts

Dragii mei, nu stiu daca am scris într-un forum exact pentru asta, rog admin sa ma ierte. Am o problema cu un site care face scamuri puternice in legatura cu investitii in crypto cu return de 4, 4,9 5,5% pe planuri. Mi-am luat teapa cu ei si vreu ca toata lumea sa stie. Se numesc diamondeliteinvestments.com. Va rog sa-mi dati un sfat cum as putea sa recuperez banii pierduti. 

Va multumesc 

Link to comment
Share on other sites

Am verificat, aveau inscriere la ASIC in Australia. Pareau foarte legali. Dupa ce am realizat scamul am intrat in detaliu, si serverele sunt in alta parte a lumii. Nu vreau sa dau multe detalii, dar vreau sa spun ca este un mare scamer. 

Deja am investigat mult, dar ma intreb daca cineva ma poate ajuta ? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cmos said:

intr-o luna ai avea aproape 96% roi...va meritati soarta :)).

 

Pe langa site-urile astea care dau bani pe moca maine o sa apara si un site care vinde unicorni (baga-te repede sa prinzi si tu unu colorat misto).

Nu e frumos si corect sa dai vina pe victime imediat. Esti tu mare intelectual pana iti iei si tu o teapa si dupa plangi si tu pe aici.

 

Se poate intampla oricui, sunt multe situatii, oameni mai deinformati si nu e neaparat vina lor ca nu au pregatire in crypto.

 

PS: Stiu multi 'investitori' in crypto care rad de victime de genul in timp ce ei baga 1000lei la pacanele...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2020 at 4:43 PM, yoyois said:

Nu e frumos si corect sa dai vina pe victime imediat. Esti tu mare intelectual pana iti iei si tu o teapa si dupa plangi si tu pe aici.

 

Se poate intampla oricui, sunt multe situatii, oameni mai deinformati si nu e neaparat vina lor ca nu au pregatire in crypto.

 

PS: Stiu multi 'investitori' in crypto care rad de victime de genul in timp ce ei baga 1000lei la pacanele...

Inainte sa fac o investitie o gandesc putin, ma repet intr-o luna ai ROI de 96%...personal ti se pare LEGIT?

Tu cum procedai la asa "oferta"??

 

Use your brain inainte sa mai faci chestii de genu.

#LectieDeViata

Link to comment
Share on other sites

Primul lucru pe care ar trebui să-l faceți odată ce vă dați seama că ați căzut victima unei escrocherii este să contactați oameni care vă pot ajuta. Un avocat cripto poate identifica unde au fost mutate monedele și se poate asigura că schimburile sunt în alertă pentru a îngheța orice conturi pe care le-ar putea folosi escrocii. dickssportinggoods feedback www.lowes.com survey

Edited by leventsur
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...