Jump to content
Betit

Advertoriale site-uri mari

Recommended Posts

6 hours ago, Betit said:

Salutare, caut sa cumpar 2 advertoriale, pe site-uri precum playtech, go4it, adevarul, etc. Are cineva cunostinte de unde as putea sa le cumpar mai ieftin? Astept oferte, multumesc!

 

Daca vrei direct pe fluxul de stiri, costa mai mult. Daca vrei intr-o sectiune de comunicate, mai putin. Pentru SEO, sunt super ok ambele variante. Capital si Evenimentul Zilei nu te intereseaza? Sunt mult mai mari decat cele mentionate de tine.

Daca da, da-mi un mesaj privat.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi mesaj, pot sa iti vand in orice ziar mare din romania si am si niste oferte destul de ok acum

ziare.com + libertatea + jurnaulnational = 1600 lei  / sau romanialibera.ro in locul la oricare

ziare.com + libertatea + agerpress = 1600 lei /  sau cu business24 in locul la oricare cu 1700 lei

 

ziare.com + oricare de mai sus + acasa.ro 1400 lei

Edited by M4T3!
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, M4T3! said:

Da mi mesaj, pot sa iti vand in orice ziar mare din romania si am si niste oferte destul de ok acum

ziare.com + libertatea + jurnaulnational = 1600 lei  / sau romanialibera.ro in locul la oricare

ziare.com + libertatea + agerpress = 1600 lei /  sau cu business24 in locul la oricare cu 1700 lei

 

ziare.com + oricare de mai sus + acasa.ro 1400 lei

 

Lunar?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, M4T3! said:

Da mi mesaj, pot sa iti vand in orice ziar mare din romania si am si niste oferte destul de ok acum

ziare.com + libertatea + jurnaulnational = 1600 lei  / sau romanialibera.ro in locul la oricare

ziare.com + libertatea + agerpress = 1600 lei /  sau cu business24 in locul la oricare cu 1700 lei

 

ziare.com + oricare de mai sus + acasa.ro 1400 lei

omu vrea sa cumpere advertorial nu sa le cumpere site-urile

Link to comment
Share on other sites

Advertoriale, pe ambele mentionate, aici: https://agoramag.ro/comunicate-presa

Daca vrea cineva in fluxul de stiri, costa mai mult, clar.

 

In ambele cazuri, pentru SEO e super ok.

 

Ca trafic, sunt statistici publice pe SATI / Brat => https://www.brat.ro/sati/rezultate/type/site/c/all/period_type/day/period_filter/2020-9-22/category/all/editor/all/order_by/visits/order/desc/page/1

Excludeti din lista olx, care nu e de stiri

 

ps: clickuiti cu incredere, nu sunt link-uri de afiliat, lol.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

intrebare de curios. cum ati reusit voi sa vindeti advertoriale pe siteurile respective? banuiesc ca sunteti colaboratori in scopuri de marketing, le faceti mentenanta? intrebarea intrebare, ati reusit ca pf sau oferiti servicii ca firma? si daca e ultima varianta, aveti un site de prezentare pt serviciile respective?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, archerise said:

intrebare de curios. cum ati reusit voi sa vindeti advertoriale pe siteurile respective? banuiesc ca sunteti colaboratori in scopuri de marketing, le faceti mentenanta? intrebarea intrebare, ati reusit ca pf sau oferiti servicii ca firma? si daca e ultima varianta, aveti un site de prezentare pt serviciile respective?

 

Hahaha, ce curiozitate. Eu nu vand. Ma asigur ca e cerere serioasa si apoi dau omului date de contact.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, archerise said:

intrebare de curios. cum ati reusit voi sa vindeti advertoriale pe siteurile respective? banuiesc ca sunteti colaboratori in scopuri de marketing, le faceti mentenanta? intrebarea intrebare, ati reusit ca pf sau oferiti servicii ca firma? si daca e ultima varianta, aveti un site de prezentare pt serviciile respective?

Am de vreo 5-6 ani srl si in timp ori iti creezi conexiuni si contacte, ori daca cumperi o cantitate mai mare ai discounturi, etc. Fara firma sau daca nu esti o agentie sau ceva nici nu prea iti raspund cei de la publicatiile mari individual la emailuri.

 

@iulikcei care au evenimentul libertatea si capital mai ai si ceva reviste online si au o cifra de afaceri de 17 milioane de lei pe an si 253 de angajati... despre ce vorbim aici?

  • Thanks 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...