Jump to content
whistler

Ponturi pariuri.

Recommended Posts

M-am gandit si totodata presupun ca sunt dintre voi care mai jucati din cand in cand un bilet/doua meciuri/trei combo la pariuri.

De vreo cativa ani de zile joc si eu - nimic spectaculos, nu traiesc din asta, dar as vrea sa intreb daca INCA sunt cativa activi pe aici care joaca, poate impartasim din cand in cand cate un pont ?

Doar intreb, nu dau in cap.

Edited by whistler
Link to comment
Share on other sites

Poate sunt offtopic, dar:

 

Am jucat la pariuri o singura data in viata. 10 lei. Si aia c-am vrut eu, asa, "ca n-aveam ce face" cum zice romanul pe langa ca il acompaniam pe un amic care, suprinzator, paria. Ma lovesc din ce in ce mai mult de persoane care pariaza zilnic si, surprinzator, majoritatea discutiilor lor implica subiectul asta. Si nu vorbesc doar de saraci, sunt si oameni cu bani care joaca. Am I missing something sau asa functioneaza dependenta? Sau sa-mi schimb eu prietenii si persoanele de care ma lovesc in societate? No hate/flame.

 

 

Edited by Massaro
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Am un var care juca (sau inca joaca) la pariuri, pe fotbal. Dar el joaca fotbal, a jucat in liga a 3-a si pe langa asta se uita la meciuri. La multe meciuri. Adica el stie si daca de la o echipa lipseste un jucator si cum au jucat in ultimele meciuri si o gramada de astfel de lucruri. 

Si castiga insa nu baga multi bani deci nu a facut o avere. Nu ai cum sa faci decat daca se fac blaturi si stii de ele.

E o poveste publica, cineva care nu si-a dat identitatea, lucra ca nu mai stiu ce la o echipa de fotbal. Si cineva de acolo de la echipa il punea sa ii bage la pariuri, sume destul de mari. A vazut ca a castigat persoana respective, o data, de doua ori si a decis sa bage si el fix ce baga acea persoana. A facut o gramada de bani. Se faceau blaturi si uneori chiar scorul exact se stia de dinainte. 

Sugestia mea e sa nu va complicati cu asa ceva ca nu merita, deloc. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

sunt jucator activ. dependenta apare cand joci mai mult decat iti permiti, joci continuu pentru ca esti amagit de mirajul ca te imbogatesti. cand ai de unde si joci doar de fun, castigurile vin la pachet cu distractia. am jucat si 2 lei si 200 000 lei. poti sa traiesti din asta, desi recomand sa ramana doar o pasiune, o distractie. pentru ca daca am castigat 10 miliarde azi, maine de ce nu as castiga? pai... deaia. :)) 

cel mai usor e tenisul live, sporturile care implica doar 2 jucatori si neaparat live, pentru ca blaturile se fac usor in 2 si iti dai seama usor dupa forma live a jucatorului. 

 

following.

 

un mic edit. consider ca daca ai rabdare si nu te calicesti, faci bani frumosi. eu imi scot lunar benzina si chiar si cate un concediu cand urmaresc asta. poti juca o cota de 1.50 cu 1000 lei si sa te multumesti cu atat, sau nu.

Edited by archerise
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ce treaba au pakanelele cu casetele de la caini si cu pariurile sportive? la fotbal n ai ce casete sa schimbi la fotbal, daca zici ca se dau banii inainte, e logic, sunt multi oameni de platit la fotbal, deaia mai vezi in unele blaturi cum isi iau rosu unii, nu le convine ca trantesc meciul si ies ei singuri. am vazut cu ochii mei in ligile inferioare din anglia cum isi intorc favorul echipele intre ele, nu e un secret ca se intampla blaturi. daca va amintiti voi, cum ieseau golgheteri in toata europa, jucatori romani cu 2-3 etapte inainte sa se termine campionatele..

Link to comment
Share on other sites

Vara asta au fost cateva turnee de  tenis exhibition organizate pe regiuni. Turneele din Australia respectiv Franta, aveau un delay sesizabil fata de momentul in care 2 bookmakeri de pe piata de la noi isi actualizau statsicile pe site. Practic aveai avantaj de 1 punct in fata lor. Personal, pana sa dau de chestia asta credeam ca sunt super rare momentele astea dar aparent nu. Campionatul de volei de plaja organizat in br, etapa trecuta la fel, exista un delay de 1 pct intre streamul de pe siteul lor oficial si stats de la bookmakeri, iar in cazul asta se putea profita plasand pariuri pe prima echipa ce va ajunge la 5 pct de ex, iar in cazul in care nu se intampla asta puteai da cashout lejer. De asemenea, la dota2 exista un delay de minim 6 minute intre game time si streamul de pe twitch. Sunt anumite site-uri ce iti preiau informatia din api ul jocului cred, si poti vedea in timp real diferenta de networth si cate killuri sunt facute, iar folosidu te de asta uneori ai timp sa plasezi biletul inainte de un swing mare de networth. Site ul despre care vorbesc are cred aceiasi sursa ca bookmakeri, dar uneori dureaza mai mult pana ei actualizeaza cota. In cazul asta e mai mult de speculat si nu e un safe bet ca in cazurile de mai sus. Dupa ce am prins treaba cu tenisul, m am apucat sa citesc despre treburi de genu' si am ajuns la ideea de courside betting care iar mi se pare realizabila, deoarece bookmakeri de pe la noi inca te lasa sa pariezi pe punctul in curs. Momentan nu am avut ocazia sa testez personal. 

Pandemia a afectat mult si zona pariurilor sportive si s a ajuns la chestii de genul https://www.espn.com/chalk/story/_/id/29206521/gambling-table-tennis-blowing-the-matches-legit

P.s daca aveti vreo idee cum putem specula mai mult situatile descriere mai sus, pm me sa stam de vorba

 

Edited by Moloz123
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, archerise said:

ce treaba au pakanelele cu casetele de la caini si cu pariurile sportive? la fotbal n ai ce casete sa schimbi la fotbal, daca zici ca se dau banii inainte, e logic, sunt multi oameni de platit la fotbal, deaia mai vezi in unele blaturi cum isi iau rosu unii, nu le convine ca trantesc meciul si ies ei singuri. am vazut cu ochii mei in ligile inferioare din anglia cum isi intorc favorul echipele intre ele, nu e un secret ca se intampla blaturi. daca va amintiti voi, cum ieseau golgheteri in toata europa, jucatori romani cu 2-3 etapte inainte sa se termine campionatele..

 

Domnul boca, am prieteni care au case de pariuri, fotbal, handbal, caini, etc, nu a specificat ca joac on-line

Link to comment
Share on other sites

@KevCARE AU CASE DE PARIURI ? EFECTIV EI DETIN, APAR PE O HARTIE CA MANAGERI/ADMINISTRATORI/DIRECTORI ? Sunt foarte curios in privinta asta.

Eu 1 sa am asa prieteni, nu cred ca as mai avea timp sa stau pe forumul asta :).

 

 

Lasand la o parte alte lucruri ... oh @Nytro da. Liga a 3-a in Romania e cea mai profitabila daca ai un insider. Am avut un postas in bloc care era antrenor la o echipa de liga a 3a. Printre altele :)). Si dupa 2 - 3 vodcute in fata blocului cam stiai a doua zi daca o sa fie un rosu / egal / joaca cu rezerve /etc.

 

Revenind. Zilnic undeva in jurul orei 10:00 AM Ro o sa postez ce primesc eu ca fiind ponturi mai ( de Doamne-ajuta ) bune.

Nu zic ca e de mers pe ele, dar puteti sa va faceti o idee. Si totodata o sa spun ce si cat am pariat eu.

Daca mai sunt si altii care vor sa impartaseasca ponturi ca cele de mai sus ( de Doamne-AJUTA )  ar fi foarte frumos.

Edited by whistler
am dat niste spatii intre randuri :)
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

cota aia pe unguri e fail rau.. inteleg ca e barcelona si ungurii sunt lepre, dar totusi..s ar putea sa joace destul de ok, chiar daca isi vor lua 4-5 boabe.

 

zenit cred ca e betul zilei

krasnodar fara cabella, rennes clar favorita, nu vad goluri multe

chelsea nu m a surprins sub conducerea lui lampard, desi cele 2 transferuri din atac sunt exact ce aveau nevoie. sevilla nu pierde azi zic eu.

m as bucura sa nu piarda nici lucescu, juve fara cr cica, diferenta de valoare in lot ar trebui sa faca diferenta. juve si zenit ar trebui sa fie solistii zilei fara mari probleme.

Link to comment
Share on other sites

Scuze pt aseara ca nu am apucat sa postez nimic. Am adormit de la prea multe beri.

@archerise pacat de Zenit. Restu le-ai nimerit. As fi mers cu peste 1.5 in a doua repriza la lazio. Dar m-am trezit prea tarziu ca sa apuc sa fac ceva in privinta asta.

 

Pentru astazi merg asa:

  1. Bayern - Atletico -> ambele marcheaza.
  2. Johnson - Davidovich -> peste 9.5 set 1
  3. Bologna - Monaco -> Bologna -5.5
  4. Budocnost - Ulm -> peste 166.5

Astept si alte sugestii/pareri.

LE:

  1. Real marcheaza in ambele reprize.
  2. La Inter peste 2.5 in meci.
  3. City min. 2 in meci.
Edited by whistler
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sahtior cu multi jucatori lipsa conform flashscore, cica lipsa pregatire fizica wtf. real ar trebui sa se impuna, dar nu mi se pare o echipa constanta, doar numele ce mai da fiori adversarilor. 2-4 goluri pare un bet rezonabil, desi as sari peste.

salzburg are cota de kkt. nu ma decid intre gg3+ sau psf x la fel si in cazul ajax-liverpool

bayern atletico gg3+ sau 1 si 3+. suarez la atletico e un maaaaare + la fel ca ibra la milan.

lukaku da gol diseara, poate chiar 2 doar el. e o bestie omu’

city nu are meci usor, o vad pe porto sa dea gol. poate si pr x

atalanta gg3+ sau 4+ tot meciul

marseille psf x 

 

din astea o sa aleg pt 2 bilete, dupa meciurile de aseara am dubii multe :))

te pricepi la baschet? urmaream intr un timp campionatul germaniei, mai prindeam o/u dar la buleala, cu un minim de info de pe flash. imi place mult biletul tau, e simplu si la prima vedere te as felicita pentru castig. 

 

 

gille/vliegen 

gerasimov de urmarit live

 

Edited by archerise
Link to comment
Share on other sites

Hai sa imbinam pariurile cu IT-ul. 

De ce nu faceti o automatizare care sa ia toate meciurile, rezultatele din ultimele x etape si faceti o mica statistica (numita si machine learning) prin care sa vedeti cam care ar fi sansele ca o echipa sa castige? Desigur, nu e ceva sigur dar ar putea ajuta. Nu neaparat de generat meciuri, dar de facut o lista de "ponturi" pe care sa le puteti folosi.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

rar istoricul are sens. forma prezenta, jucatorii prezenti, vremea, miza, astea sunt info importante. si ele pot fi importate de pe diverse siteuri si intradevar, ar fi o chestie buna. mai ales ca un soft care sa ofere toate info s ar vinde ca painea calda. apropo, printre pariori, ati vazut cum vand ‘ponturi’ astia pe fb? jur ca n am crezut ca lumea poate fi atat de proasta. ba chiar se aboneaza sa primeasca o cota 2.

sunt multe siteuri care ofera info ok, chiar si procentaje pentru victorie. 

sustin ideea de soft care sa importe date si sa creeze statistici, chiar si disponibila pentru subscriptie contra unei sume de 3-5$. ar avea un succes fantastic cu un pr bun. 

 

un mic edit. cred ca ar fi foarte util de stiut fluctuatiile cotelor in functie de casele de pariuri. de multe ori bookmakerii lasa la vedere semnele de intrebare.

Edited by archerise
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, Nytro said:

Hai sa imbinam pariurile cu IT-ul. 

De ce nu faceti o automatizare care sa ia toate meciurile, rezultatele din ultimele x etape si faceti o mica statistica (numita si machine learning) prin care sa vedeti cam care ar fi sansele ca o echipa sa castige? Desigur, nu e ceva sigur dar ar putea ajuta. Nu neaparat de generat meciuri, dar de facut o lista de "ponturi" pe care sa le puteti folosi.

 

Cineva din acest forum ma ajutase la un proiect asemanator, nu sa ofere ponturi ci sa faca scraping pe un site de rezultate si dupa anumite criterii sa iti afiseze mai comfortabil rezultatele.Este un proiect de 1 an jumate care nu mai functioneaza cum trebuie acum.
PS: site-ul de unde facea scraping dupa info si-a modificat structura si acum este egal cu 0.Chiar mi-as dori sa il readuc la viata, este facut in php asa ca cine doreste si are cunostintele necesare sa ma ajute ..sa imi dea un pm . Bineinteles, efortul va fi rasplatit .

Edited by edutu20
Link to comment
Share on other sites

@Nytro Suna bine chestia ce o zici tu. Un fel de Moneyball.

M-am gandit si la asta doar ca exista doua probleme mari:

  1. Cand vine vorba de programare is ca si @Kev - nu stiu nici sa ma leg la sireturi. Maxim as putea sa incerc sa fac ceva in Excel sau Access.
  2. Indiferent de statistici cam tre sa stii ce se intampla pe la cluburi: daca i-a murit pisica, daca l-a inselat nevasta, daca urmeaza sa plece, daca daca daca. Factorul X.

@archerise de obicei merg pe un meci un bilet. Par example azi am jucat Bayern 1 bilet cu 200 de lei, Tenis un bilet cu 200 de lei si restu imi aleg maxim 3 meciuri cu 50 sau 100 de lei. Ultimul bilet se numeste "o bombitza" : tre sa ai putin noroc sa nimeresti 3 variante ( ma refer la variante peste 1.5 fiecare ).

 

@edutu20 te pot sustine financiar in aceasta aventura a ta. Daca gasesti pe cineva dispus sa ... I`ll chip in.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nytro said:

Hai sa imbinam pariurile cu IT-ul. 

De ce nu faceti o automatizare care sa ia toate meciurile, rezultatele din ultimele x etape si faceti o mica statistica (numita si machine learning) prin care sa vedeti cam care ar fi sansele ca o echipa sa castige? Desigur, nu e ceva sigur dar ar putea ajuta. Nu neaparat de generat meciuri, dar de facut o lista de "ponturi" pe care sa le puteti folosi.

 

Presupun ca sunt variabile externe / optiuni care se aplica ocazional gen unde se joaca, daca joaca cineva sau daca nu joaca cineva, importanta meciului - miza, accidentari anterioare, etc. Pe urma trebuie facut data sorting si extras pattern-urile de gradul 1 (depth 1), aici intra toate rezultatele unei echipe asta in cazul in care faci algoritmul pe echipe si pleci pe urma cu variatii de corelare la care suprapui pattern-ul extras din depth 1, variatii cu meci in deplasare, cu pattern-ul echipei adverse si cu diversi factori. Regresia lineara, Stochastic, Kalman, ndf, etc., nu se pot aplica intr-un mediu variabil si dinamic. Nu cred ca este chiar asa simplu de realizat pe nisa ML, daca gasesti tu o abordare mai simplista de integrare a datelor dar care sa acopere tot spectrul variatiilor poate iese ceva :) Schema bloc/diagrama trebuie realizata mai intai si pe urma vazut cum se trece la implementare, colectarea datelor, sortarea etc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ceata. nici nu am auzit de unele cuvinte spre rusinea mea :))

eu zic ca te complici prea mult.. pana la urma e vorba de pariuri sportive si cum zicea gaddafi mai sus.. martingale si pleci cu casa cu tot.

ar fi suficient si util de inceput, lista de jucatori prezenti la meci, stadionul unde se joaca, vremea, cotele luate de la <10 case, ultimele 6 rezultate si eventual un h2h. pana la urma, daca pariezi, stii cat de cat despre ce e vorba si poti trage mici concluzii.

variabile sunt prea multe, daca pe gigi il doare burta sau ii da un cap in gura lui marian.. na..  

slabe rezultate aseara. mweatletico

 

 

europa, meciurile de joi:

molde

paok 1x & 0-3

rangers

cfr

arsenal gg3+
roma x2 & 2+
napoli -1

feyenoord peste 5 galbene total

ac milan

lille

liberec 1x

villarreal gg3+
cska 3+
benfica 3+
 

raonic 2:0

goffin

gille/vliegen 

gauff in dubii

 

 

Edited by archerise
meciuri joi
Link to comment
Share on other sites

@archeriseapropo de asta .. adu-ti aminte ca la o Cupa Mondiala era un pariu daca jucatorii nush carei echipe de fotbal isi vopsesc parul. F me.

 

Si discutam cu un amic in seara asta si am ajuns la Martingale: daca ai norocul sa ajungi la 8 meciuri fara egal ... si ai inceput cu 100 de lei ... Iti mai vine sa pariezi al 9-lea?

Pentru @Kev: la al 9lea pariu cu metoda Martingale tre sa pui pe X ( adica egal ) suma de 25.600 lei. Aiurea. Stiu.

 

Revin mai tarziu in acelasi post ( nu caut sa fac POSTS ca si @Kev ) cu ponturile pt maine.

 

LE:

22 . 10

  1. Fritz - Harris -> Fritz -2.5
  2. Macabi  - Quarabag -> 0-0 pana in min. 30.
  3. Zvezda - CSKA Moskova -> CSK -6.5
Edited by whistler
ca sa nu fac posturi ca KEV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din ce am vazut eu la un moment dat la o prezentare la romexpo, astia de la kambi https://www.kambi.com/

ofereau api caselor de pariuri. Si casele de pariuri mai scadeau adaugau.

cel mai bine pentru a scrapui sa folositi apiul aplicatiei de mobil si nu pe website. Designul se schimba frecvent si ramaneti cu scapperul umflat.

Succes!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@archeriseRaonic e cam obosit. A venit de la Sankt Petersburg .... Nu stiu cat o sa mai poata castiga ...

Young Boys joaca bine acasa, si Roma nu prea impresioneaza .... M-as abtine. Sau nu as merge pe X2.  > 2.5

CFR ... X2 si peste 1.5

Milan tre sa bata ...

Goffin e si el obosit. Nu mai joaca 100%.

Apropo de Milan tre sa bata, ce PLM au facut aia de la REAL .... !? Am zis eu ca dau doua goluri dar in ambele reprize. Doamne. Ce surpriza a facut Sahtior.

Bershiva are 2.24 la 1X.

Gata pe azi. Ma retrag.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, whistler said:

 

@edutu20 te pot sustine financiar in aceasta aventura a ta. Daca gasesti pe cineva dispus sa ... I`ll chip in.



Nu asta este problema, acel site ( activa pe trifoiul.ro - este jos domeniul ) era un proiect pt un prieten ce joaca la pariuri si vroia sa aiba informatiile, dupa anumite criterii, mai usor de gasit, afisat.O sa il postez public in momentul in care se va repara cu optiune de register ( momentan e doar register din admin ) .
@Sim Master a fost developerul dar de aproape 1 an nu a mai fost online .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...