Jump to content
donaty33

Caut programator pentru Soft de proiectare a schelelor metalice

Recommended Posts

Plecand de la elementele ce alcatuiesc o schela metalica ,dimensiunile acestora si a cladirii unde urmeaza sa fie amplasata aceasta schela am nevoie de un
soft care sa-mi realizeze desenele tehnice, schema de asamblare si schita schelei metalice in format 2D si 3D.


Scopul Software-ul va fi pentru a prezenta proiectul clienților și pentru a face un necesar al materialelor necesare.

62HBLqa.jpeg

bqJRXad.jpeg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

totusi ar trebui cateva x-uri de intarire adaugate si in locul la scara sa faci scari cu balustrade pentru a putea cara eventualele materiale (adeziv, polistiren, geamuri, tencuit etc) necesare pentru constructia la inaltime, sa ridici pe scara e destul de dificil, am facut vara asta o schela din minte fara nicio schema, x pe mijloc, 2 intariri la mijloc, 4 prinderi pe parti, destul de simpla si solida.

Link to comment
Share on other sites

Din cate inteleg, are nevoie de ceva automatizat. Sa introduca numarul de etaje si, in baza unor setari stabilite (distanta intre placile orizontale, intre stalpi, grosimi, etc) sa i se genereze schita 2D cu cotele si vedere 3D + necesarul de materiale. Ce ii oferiti voi cu Fushion si Autocad nu ii e de folos; el are nevoie sa introduca parametrii, genereaza pdf si trimite clientului care comanda schela de la el.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Există deja programe asemănătoare și nu sunt foarte scumpe. Singura problemă ar fi că aceste programe sunt folositoare pentru schele metalice care nu au nevoie de calcule, schele pentru fațade simple  similar cu poza de mai sus. Vrei sa folosești programul respectiv pentru schele in Romania? www.ekscaffolddesign.com pentru desene tehnice care sunt mai complicate, websitu e al meu, pt mai multe info ma găsești și la info@ekscaffolddesign.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...